2. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası

28 - 29 - 30 Temmuz tarihlerinde İstanbul Caddebostan - Adalar parkurunda gerçekleştirilecek. 

Yelken tutkusuyla yarış heyecanını birleştiren "2. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası"nın
ana sponsorluğunu dünyaca ünlü gayrımenkul şirketi Heafey Group üstlendi.

Bir süredir Türkiye'deki yatırımcılara Florida'daki Condo-Hotel konseptini tanıtan ve Atlantik Okyanısı kıyısındaki Ocean Conrad Resort projesinin satışını gerçekleştiren Heafey Group'un Uluslararası Pazarlama Direktörü Emel Onur "Yeni ufuklara yelken açmak isteyen yatırımcılara verdiğimiz desteği, ülkemizde kadın yelkenciliğinin gelişmesini hedefleyen "Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası"na da vermekten mutluluk duyuyoruz" dedi.

Kupa, Türkiye Yelken Federasyonu'nun himayesinde ve Marmara Yelken Kulübü'nün işbirliğinde düzenleniyor. 28 Temmuz Cuma günü öğleden sonra başlayacak ve 3 gün sürecek Kupa'da şamandıra ve coğrafi olmak üzere toplam 6 yarış yapılacak. Deniz Kızı Ulusal Yelken Kupası, 30 Temmuz Pazar günü öğleden düzenlenecek Ödül Töreni ile sona erecek.


1498750362_Deniz_K__z___Ulusal_Kad__n_Yelken_Kupas___5

Yarışmanın Büyük Ödülü Miami'de 4 günlük tatil olacak.
Kupa'nın sponsoru HeafeyGroup birinci gelen takımın maksimum 7 sporcusuna Hilton Grand Miami Doubletree Oteli'nde ücretsiz konaklama fırsatı verecek. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası ile kadınların yelken sporuna olan ilgisinin artması, ülkemizdeki kadın yelkenciliğinin desteklenmesi, yeni sporcular yetiştirilmesi ve kadın yelkencilerin motive edilmesi hedefleniyor. 


1498750375_Deniz_K__z___Ulusal_Kad__n_Yelken_Kupas___6

Kupa Geliri ile AÇEV'e Destek Olunacak
Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası'nın kadın duyarlılığını yansıtacak bir sosyal sorumluluk boyutu da olması hedefleniyor. Bu fikirden hareketle, her yıl Kupa gelirinin bir bölümü ile kadınlara yönelik çalışmalar yapan saygın bir sivil toplum kurumu destekleniyor. Kupa'nın ilk seneki geliri ilekadın ve aile konusunda yaptığı çalışmalar ile ülkemizin önde gelen vakıflarından biri olan Anne Çocuk Eğitim Vakfı -AÇEV'e katkı sağlandı. 2017 yılında da AÇEV'e destek sağlanacaktır.

KEŞFET