Arven Optik

Gözlerinizi zararlı UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyun.

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte güneşin zararlı etkileri de kendini göstermeye başladı. Gözlerinizi güneşin zararlı etkilerinden korumak ve göz sağlığınıza gereken önemi vermek için bu yazımıza mutlaka göz atın.

23 eylül

Özellikle güneş ışınlarının en dik geldiği 11.00-16.00 saatleri arasında ultroviyole ışınları erken yaşta pek çok göz hastalığını da beraberinde getiriyor. Göz merceğimizin şeffaflığını kaybederek opaklaşması sonucu oluşan katarakt, en sık karşılaşılan körlük nedeni olan sarı nokta hastalığı (maküler dejenerasyon) UV ışınlarının zararlı etkileri arasında gösteriliyor. Bu zararlı etkileri ister güneş gözlüğünüzde ister optik gözlüğünüzde iyi bir UV korumasıyla engelleyebilirsiniz.

thumbnail_15 kasım

Gözünüze ve gönlünüze göre...

Arven Optik'in tüm ihtiyaçlarınıza cevap veren üstün teknolojik ürünü camları ve maksimum görüş konforuyla UV ışınlarına karşı göz sağlığınızı koruma altına alıyor. Sektörde 20 yılı aşkın tecrübe, deneyim ve tutkuyu bir araya getiren marka yenilikçi tasarımlarını kendine özgü çizgisiyle harmanlıyor. Göz sağlığına üst düzeyde konfor sağlayan üstün kaplama özelliğine sahip ürünleri ile gözlük camlarınız çizilmez, buğulanmaz, yansımaz, su ve leke tutmaz.

Güneşin bir diğer olumsuz etkisi de gözlük camlarınızda istenmeyen yansımalara ve parlamalara maruz kalmanızdır. Arven Optik'in polarize gözlük camları hayali görüntülere sebebiyet veren göz yorgunluğu gibi problemleri absorde ederek yansımasız net görüş sağlar. Polarize özelliği sayesinde parlak ışık koşullarında ortaya çıkan parlamaları ortadan kaldırarak göz kamaşmasını engellemeye yardımcı olur. Güneşin zararlı UVA ve UVB ışınlarını yüzde 100 oranında bloke eder. Yüksek oranda ultroviyole koruma sağlar. Bu özellikleri sayesinde günlük görme konforunu arttırmaya ve uzun vadede göz sağlığını korumanıza yardımcı olur.

Güneşin Zararlı Etkilerine Karşı Bunlara da Göz Atın!

  • Yüksek koruma faktörlü güneş kremi kullanın.
  • Gözlüklerinizi mutlaka UV korumalı seçin.
  • Açık renk kıyafetler tercih edin ve şapka kullanın.
  • Güneşlenirken günün hangi saatinde olduğunuza dikkat edin.
  • Bol su ve meyve tüketin. Hafif beslenin.
  • Göz doktorunuza danışın, göz sağlığınızı ihmal etmeyin.
  • Güneşi sevin ama zararları hakkında bilgi sahibi olun.
KEŞFET