Bodrum Müzik Festivali’nde Açık Havada Sinema

Cinemarine Açık Hava Sineması ve Midtown AVM Açık Hava Sineması'nda Başka Sinema işbirliğiyle 12-16 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek Sinemada Müzik programı, dünyaca ünlü müzisyenler ile ilgili ve hayatlarını anlatan film, belgesellerden oluşan bir seçki sunacak.

1498723699_Florence__1_

Bir dönem yalnızca Fransa'nın değil tüm dünyanın süperstar şarkıcısı olan Dalida'nın trajik hayat hikayesini anlatan Dalida, cazın dahi trompetçisi, kural yıkıcı Miles Davis´inhayatına dair çok eğlenceli bir bakış sunan Miles Davis:Zamanın Ötesinde, müzik konusunda tanrısal bir yeteneğe sahip olan Wolfgang Amadeus Mozart ile baş rakibi Antonio Salieri'nin ilişkisine odaklı bir başyapıt Amadeus ve müzik aşkıyla yanıp tutuşurken tüm zamanların en kötü opera sanatçısı unvanını alarak müzik tarihine damgasını vuran Amerikan sosyetesinin ünlü isminin hayatını eğlenceli bir şekilde ele alan FlorenceFosterJenkins gibi kült filmler, dünyaca ünlü isimlerin hayatlarına dair unutulmaz kesitler sunacak. The Beatles'ın 1000 günlük dünya turnesini, arşiv görüntüleri, söyleşilerle ele alan belgesel film TheBeatles: Eight Days a Week, The Beatles severleri 60'larda keyifli bir yolculuğa davet ediyor.


1498723706_the_flying_machine

Philip Glass 80.Yıl Özel Gösterimi'nde ise, Phillip Glass'ın unutulmaz müzikleriyle belleklere kazınan Koyaanisqatsi perdede olacak. Koyaanisqatsi: Dengesi Şaşmış Hayat, ağır çekim ve kare atlamalarıyla görüntüden görüntüye geçerek insan, doğa ve teknoloji arasındaki ilişkilere farklı bir bakış açısı sunuyor.


Doğuş Grubu, Audi ve D-Marin ana sponsorluğunda gerçekleşecek Bodrum Müzik Festivali biletleri, mobilet.com ve mobilet iOS ve Android uygulamaları üzerinden alınabiliyor. Festival biletlerinin tüm gelirleri Tohum Otizm Vakfı'na ve Bodrum Sağlık Vakfı'na bağışlanıyor.

KEŞFET