İstanbul Coffee Festival 40.000‘i aşkın kahveseveri ağırladı.

Dream Sales Machine'in kahve sektöründe dünyaca bilinen etkinliği İstanbul Coffee Festival [İCF], bu yıl 20–23 Eylül 2018 tarihleri arasında Axess Ana Sponsorluğunda KüçükÇiftlik Park'ta 116 markanın katılımıyla düzenlendi.

9F4A2179

40.000'i aşkın ziyaretçi kahve eşliğinde 104 etkinlikte biraraya geldi. Keyifli ve bilgilendirici seminerler, eğlenceli workshoplar, küçük artisan esnaf, lezzet dolu nitelikli kahveler ve canlı konserlerle İstanbul Coffee Festival, 24 atölye çalışması, 20 söyleşi, 4 panel, 24 kahve deneyimi ve 32 konsere ev sahipliği yaptı.


IMG_3764

Avrupa'nın en büyük iki kahve festivalinden biri konumunda olan İstanbul Coffee Festival, Axess Ana Sponsorluğunda 20–23 Eylül 2018 tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park'ta ziyaretçilerini "The Source, The Journey, The People" temasıyla ağırladı. Bu yıl kahvenin kaynağına odaklanan festival, kahve lezzetleriyle dolu zengin içeriği ile çok sayıda etkinliğe imza attı. Festivalde 116 marka yer aldı.


IMG_3452

Atölyeler, Söyleşiler, Deneyimler, Konserler
Festivalde dört gün boyunca ziyaretçiler 24 atölye çalışması, 20 söyleşi, 4 panel, 24 kahve deneyimi ve 32 konsere katılma imkanına sahip oldu. Festivalde yer alan global kahveve makine üreticisi markalar, kahve kuruluşları, çiftlikler, çiftlik birlikleri, ithalatçılar, tüccarlar, imalatçılar, ekipman üreticileri, kavurucular, perakendeciler, kahvebarları, çikolata markaları ve nitelikli küçük artisan esnaf ziyaretçileri yeni nesil kahve lezzetleriyle buluşturdu.


alper sesli

Yılın Beklenen Organizasyonu
İstanbul Coffee Festival'in artık kahve tutkunlarınca yılın beklenen organizasyonu konumuna ulaştığını belirten Dream Sales Machine Başkanı AlperSesli, şunları kaydetti: "Her şeyden once ziyaretçilerimize, katılımcılarımıza ve başta festivalin Ana Sponsoru Axess olmak üzere tüm sponsorlarımıza ve destekçilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Çok keyifli ve eğlenceli bir organizasyonu geride bıraktık. Bu yıl festivalimizi 40.000'I aşkın ziyaretçiyle tamamladık. Gerek firma gerekse ziyaretçi katılımı sayısıyla İCF aynı zamanda Türkiye'de kahve sektörünün ne kadar geliştiğini gösteriyor. Festival nitelikli kahveye olan ilginin çok önemli bir göstergesi. Stand alanı olarak 116 marka yer aldı. Ancak standı olmasa da işbirliği yaptığımız çok sayıda marka var. Geniş bir sponsor desteğinin yanısıra bizlere içerek üreten markalarımız da var. Dijital platformda bizleri destekliyorlar. Gelecek yıl İstanbul Coffee Festival'in 6'ncısı çok daha büyük ve sürpriz katılımcılarla dolu bir organizasyon olacak. 28–30 Eylül tarihleri arasında ise Ankara'dayız. Ankara Coffee Festival'de İCF'de olduğu gibi kahvenin kaynağına harika bir yolculuk yapacağız."

KEŞFET