İyi Kitap 100. Sayısını Kutluyor!

Çocuk ve gençlik edebiyatı dergisi İyi Kitap2018'in Ocak ayında 100.sayısını kutluyor. Türkiye'deki çocuk ve gençlik edebiyatı alanındaki tek dergi olma özelliğine sahip olan İyi Kitap,her ay yetkin isimlerin kaleminden çıkan inceleme ve eleştiri yazılarına yer veriyor.


İyi Kitap içerisinde okul öncesi, ilk okuma, çocuk ve gençlik kitaplığı, sahaf dükkânı ve başvuru kitaplığı gibi bölümler altında farklı yaş ve ilgi alanlarına uygun kitaplar inceleniyor.

Ücretsiz Dağıtılıyor, Dijital Olarak da Okunabiliyor
Öğretmen ve ebeveynlerin çocuk ve gençlere nitelikli kitaplar seçmesine olanak tanımak amacıyla Tudem Yayın Grubu'nun sosyal sorumluluk projesi olarak yayın hayatına başlayan dergi,dokuz yıldır Türkiye'nin dört bir yanındaki özel okullara, devlet okullarına, kütüphanelere ve kitabevlerine ücretsiz olarak dağıtılıyor.

İyi Kitap'ın dijital kopyası kendi web sitesinden, Issuu ve Magzter üzerinden ücretsiz olarak okunabiliyor. İyi Kitap sosyal medya hesaplarından da yeni sayılarının duyurusunu takipçileriyle paylaşıyor.

1515168340_yi_Kitap_100._say___kapak


Başarısının Sırrı Bağımsızlığında
İyi Kitap'ın çocuk ve gençlik edebiyatı alanında bir referans olarak kabul edilmesinin altında, kurulduğu günden bu yana bağımsız bir editoryal çalışma sürdürmesi yatıyor. Dergide, yeni ve dikkat çeken çocuk ve gençlik kitapları, yine bu alandan gelen yazarlar, editörler, çevirmenler ve illüstratörler tarafından yayınevi ayrımı yapılmaksızın değerlendiriliyor.

İyi Kitap'ın büyük bir boşluğu doldurduğuna dikkat çeken Tudem Yayın Grubu Genel Yayın Yönetmeni ve İyi Kitap Yayın Yönetmeni ve İlke Aykanat Çam, "İyi Kitap'ın en önemli özelliklerinden biri adına yakışır şekilde 'zamansız' olması. İyi kitaplar nasıl eskimiyor, değerini koruyor, yeniden okumalarla keşiflere olanak sağlıyorsa, İyi Kitap da öyle. Bugün İyi Kitap'ın ilk sayısını eline alan bir okur, aynı tadı alabilir, kendine notlar çıkarabilir, okuma listesine 'iyi kitap'lar ekleyebilir." dedi.

2009 yılından bu yana kesintisiz yayımlanarak bir edebiyat dergisi için yakalanması zor bir başarıya imza atan İyi Kitap, 100. sayısını derginin bugüne kadarki yolculuğunu istatistikler ve söyleşiler ile anlatan bir özel dosyayı okurlarıyla paylaşarak kutluyor.

KEŞFET