Macera Dolu Bir Sömestr İstanbul Akvaryum'da

Sadece çocukların değil 7'den 77'ye herkesin keyifle gezdiği Türkiye'nin en büyük akvaryumu İstanbul Akvaryum, yaklaşan sömestr tatili için de çocuklara birbirinden ilginç sürprizler vaat ediyor.

Tatil boyunca tüm öğrencilerin buluşma noktası olan İstanbul Akvaryum, çocuklara Türkiye'nin ilk soğuk iklim penguenleri, ilginç türlerde dev köpekbalıkları, vatozlar, timsahlar ve dünyanın en büyük kemirgenleri olan kapibaralar ile tanışma fırsatı sunuyor. İstanbul Akvaryum 22 Ocak'ta başlayacak sömestr tatili boyunca da çocukları ve ailelerini, benekli bahçe müreni gibi başka hiç bir yerde göremeyeceğiniz deniz canlılarının dünyası ile tanışmaya davet ediyor.


1516012559_stanbul_Akvaryum_K__z__ldeniz

Tatil Boyunca Dilediğiniz Bir Gün Canlıların Yemek Ziyafetine Şahit Olun!
İstanbul Akvaryum'u ziyaret eden çocukları ve ailelerini neler bekliyor? Birbirinden ilginç hayvan dostlarımızın beslenme saatlerine şahit olmak ister misiniz? Ana tankta yer alan hemşire köpekbalıkları, vatozlar, orfozlar ve diğer canlıların, pazartesi günleri hariç her gün saat 11:00'da Panama tünelinde beslenme saati başlıyor. Yine ana tankta yer alan kum kaplanı köpekbalıklarının besleme saati ise Çarşamba ve Pazar günleri saat 14.30'da. Peki ya penguenler? Güney Kutbu temasında yer alan penguenlerin beslenmesini her gün 14:00-14:45 saatleri arasında izleyebilir, bu sevimli canlıların nasıl yemek yediğine tanıklık edebilirsiniz. Saat 15:45 itibari ile kutuplara göre simüle edilen ve geceye dönen alanda uykuya dalan penguenlere iyi geceler dileyerek, timsahların dünyasını keşfetmeye ne dersiniz?

1516012560_stanbul_Akvaryum_liberty_bat______


Amazon Yağmur Ormanları'nın Florasında Kaybolun!

Amazon Yağmur Ormanları'nda Costa Rica'nın doğal florasından temin edilen tüm canlı bitki türleri ve hayvanlar görenleri büyülüyor. İstanbul Akvaryum'da yer alan Amazon Yağmur Ormanlarını sömestr sürecinde dilediğiniz bir gün ziyaret edebilir; gerçek habitatıyla kendinizi Afrika, Panama, Costa Rica gibi dünyanın muhteşem güzelliklerinin olduğu bir yerin ortasında bulabilirsiniz. Ayrıca coğrafi bir rotayı takip ederek Karadeniz ile başlayan ve Pasifik'e kadar uzanan toplam 17 tema ve 1 adet yağmur ormanından oluşan güzergâhta yolculuk yaparak su altı dünyasının eşsiz güzelliği ile keyifli vakit geçirebilirsiniz.

KEŞFET