NEREDE NE VAR?

17. Akbank Kısa Film Festivali Başlıyor!

 21 Mart 2021 Pazar

Akbank Kısa Film Festivali, sinema sanatı için kısa filmin öncü rolünün bilinciyle 22 Mart - 1 Nisan tarihleri arasında 17. kez düzenlenecek. Festivalde tüm etkinlikler sinemaseverlerle çevrimiçi olarak buluşacak.

Devamı

Galeri Diani’de Yedi Kadın Sanatçı

 21 Mart 2021 Pazar

Galeri Diani, Gülseren Südor, Hale Sontaş, Hülya Düzenli, Zeynep Dilek Çetiner, Sema Bicik, Tuba Önder Demircioğlu ile 'KÖK' kavramını merkeze alarak işaretlediği üç temel anlayışı aydınlatmaya çalışıyorlar. 

Devamı

Etel Adnan Retrospektifi “İmkânsız Eve Dönüş”

 17 Mart 2021 Çarşamba

Pera Müzesi, ressam, yazar, ve şair Etel Adnan'ın yüz yıla yaklaşan yaşamının tüm dönemlerini kapsayan İmkânsız Eve Dönüş adlı sergiye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Retrospektif niteliğindeki sergi, 6 Nisan'da sanatseverlerle buluşacak.

Devamı

Anadolu'nun Kadın Gücü Yarışması "Şans" Temasıyla Başlıyor.

 7 Mart 2021 Pazar

Kadın üreticileri ve tasarımcıları desteklemek amacıyla düzenlenen Anadolu'nun Kadın Gücü yarışması bu yıl üçüncü kez ''Şans'' temasıyla düzenleniyor.

Devamı

Osmanlı Saray Müziği Kadıköy'den Yükseldi.

 6 Mart 2021 Cumartesi

Yeldeğirmeni Sanat Merkezi, Osmanlı Saray Müziği eserlerinin de icra edildiği Barok Şöleni'ne ev sahipliği yaptı.

Devamı

CADDE160 Art Gallery Açıldı.

 22 Şubat 2021 Pazartesi

İstanbul'da, kültür-sanat faaliyetleri açısından bir cazibe merkezi haline gelmeye başlayan Bağdat Caddesi'nde, yeni bir sanat galerisi sanatseverlere kapılarını açıyor. Cadde160 Art Gallery...

Devamı

Erenköy Destanı Surlariçi Şehir Müzesinde!

 11 Şubat 2021 Perşembe

1964'te Türk Toplumunun Kıbrıs'ta var olma mücadelesinin en önemli sembollerinden biri olan, Kıbrıs Türk üniversite gençliğinin yazdığı "Erenköy Destanı", tüm yönleriyle Surlariçi Şehir Müzesinde yaşayacak. Sergide, Erenköy Mücadelesi sırasında mücahitlerin kullandıkları malzemelerin yanında döneme ait önemli tarihsel belgeler de sergilenecek.

Devamı

Borusan Sanat’ta Camille Thomas’ı Ağırlıyor.

 6 Şubat 2021 Cumartesi

Borusan Klasik, Şubat ayına yıldız sanatçı Camille Thomas'ı ağırladığı canlı konser yayını ile başlıyor. BİFO'nun onursal şefi Gürer Aykal yönetimiyle Borusan Klasik'te dinleyicilere sunulacak konserin yanı sıra, 7 Şubat'ta ünlü keman sanatçısı Midori'nin yer alacağı "Mendelssohn'dan Şostakoviç'e" başlığını taşıyan konser izleyicilerle buluşacak.

Devamı

İş Sanat’ın İlk 20 Yılı “Hatırlıyorum” Sanal Sergisi

 2 Şubat 2021 Salı

Dünyanın dört bir yanından farklı sesleri ve sanatın binlerce yüzünü seyircisiyle buluşturan İş Sanat, 20 yıllık sahne geçmişinden bir seçkiyi sanatseverlerin ilgisine sunuyor. "Hatırlıyorum: İş Sanat'ın İlk 20 Yılı" başlıklı sergi, dünden bugüne sahne üstünde ve arkasında çalışanlar ile bu yolculukta İş Sanat'ı yalnız bırakmayan izleyicilerine bir teşekkür niteliği taşıyor.

Devamı

Genç Salı'nın Konuğu: ALİ ALIŞIR

 19 Kasım 2020 Perşembe

İstanbul Modern, Borsa İstanbul Grubu sponsorluğunda gerçekleştirilen Genç Salı Eğitim Programı'nı çevrimiçine taşıyarak sanatçılarla,18-25 yaş arası gençleri bir araya getirmeye devam ediyor. Program, 24 Kasım'da fotoğraf sanatçısı Ali Alışır'ı ağırlıyor.

Devamı

BEBEGG YENİ MAĞAZASIYLA BÜYÜYOR!

 6 Ekim 2020 Salı

Instagram'ın @bebeggtr en beğenilen bebek giyim markası Bebegg, Bahçeşehir Prestige Mall AVM'de yepyeni mağazasını ve yüzde yüz organik pamuktan oluşan ürünlerini müşterileriyle buluşturmanın mutluluğunu yeni anne babalarla paylaşıyor.

Devamı

Türkiye’nin En Temiz 20 Plajı

 21 Ağustos 2020 Cuma

Normalleşme süreci ile yavaş yavaş tatil planları yapmaya başladık. Ancak pandeminin devam ettiğini bilerek tatil tercihlerimizi şekillendirmemiz gerektiği de bir gerçek. Yaz tatili için #Türkiye'de adını dünyaya duyuracak kadar temiz ve güzel olan plajlar var. Bunlara bir göz atmaya ne dersiniz? 

Devamı

Kadraj, Burgazada ARTmosfer’de

 3 Mart 2020 Salı

Sanatçı Ayla Ay'ın foto art enstalasyon çalışması KADRAJ, 19 Şubat – 6 Mart tarihleri arasında, Burgazada'nın ilk ve tek kültür sanat ve etkinlik mekanı olan Artmosfer'de gerçekleşiyor olacak.

Devamı

Uzakrota Travel Summit 2019

 17 Aralık 2019 Salı

2018 yılında Bidroom tarafından Dünyanın en etkili 10 turizm etkinliğinden biri, 2019 yılında ise Japon tur operatörü HIS Travel tarafından Dünyanın en önemli 5 turizm etkinliğinden biri olarak seçilen Uzakrota Travel Summit'i 150 konuşmacı, 100'den fazla stand katılımcısı ve 4500'ü aşkın kişinin katılımı ile sona erdi. 

Devamı

Sinemanın En Güçlü Kadın Karakterleri

 23 Şubat 2020 Pazar

Sinemanın en güçlü kadın karakterlerine bir göz atmaya ne dersiniz? Tek başına mücadele etme yeteneği, azmi ve dik duruşuyla beyaz perdede öne çıkan kadın karakterler, gerçek hayatta gücünü ve sesini arayan kadınlara ilham veriyor. 

Devamı

Gün Olur, Alır Başımı Giderim

 4 Mart 2019 Pazartesi

Orhan Veli şiirleri 11 Mart Pazartesi günü bir kez daha İş Sanat'ta sanatseverlerle buluşuyor. "Gün Olur, Alır Başımı Giderim" adlı dinletide, Orhan Veli'nin şiirlerini Metin Belgin okuyacak ve Serdar Yalçın'ın, şairin şiirlerinden bestelediği yedi eseri de Deniz Erdoğan Likos ve Zafer Erdaş seslendirecek.

Devamı

İnternette 11,5 Milyar Dolar Harcadık.

 1 Mart 2019 Cuma

"Dijital Türkiye 2019 E-Ticaret Raporu"na göre, Türkiye'de, internetten alışveriş yapan kişi sayısının 39,3 milyona, harcama miktarının ise yıllık 11,5 milyar ABD Doları'na ulaştığı belirlendi. En büyük harcama kalemi 5,2 milyar dolar ile tatil-seyahat oldu.

Devamı

Mert Fırat Çocukları Çağırıyor.

 1 Mart 2019 Cuma

İş Sanat'ın Evvel Zaman Dışından Masallar serisinden "Kırmızı Başlıklı Kız Uzayda" oyunu, 17 Mart Pazar günü saat 15.00'da perde diyecek. Gonca Vuslateri'nin kaleme aldığı, maceralarla dolu masalın anlatıcılığını oyuncu Mert Fırat üstleniyor.

Devamı

Los Reyes Del Tango

 25 Şubat 2019 Pazartesi

Tutkunun ve aşkın simgesi Tango; dünyaca ünlü Arjantinli orkestra "Los Reyes del Tango"nun (Tango'nun Kralları) tek konserlik özel gösterisiyle İstanbul'da hayat bulacak.

Devamı

Marshall Yılın Rengi; Baharatlı Bal

 8 Şubat 2019 Cuma

"Renklendir Hayatı" sloganıyla hayatımıza renk katmaya devam eden Marshall'ın renk tasarımcıları ekibi Eylül ayında başlayan uzun bir çalışmanın sonucunda yılın anahtar rengini belirledi: Baharatlı Bal.

Devamı
KEŞFET