NEREDE NE VAR?

Kütahya’da Gezilecek Yerler.

 10 Mart 2019 Pazar

Milli Mücadele'nin en önemli kalelerinden biri olan ve tarihi M.Ö 3000'li yıllara dayanan Kütahya'nın ilçeleri şunlardır: Merkez, Altınbaş, Aslanapa, Çavdarhisar, Domaniç, Dumlupınar, Emet, Gediz, Hisarcık, Pazarlar, Simav, Şaphane ve Tavşanlı. 

Devamı

Gün Olur, Alır Başımı Giderim

 4 Mart 2019 Pazartesi

Orhan Veli şiirleri 11 Mart Pazartesi günü bir kez daha İş Sanat'ta sanatseverlerle buluşuyor. "Gün Olur, Alır Başımı Giderim" adlı dinletide, Orhan Veli'nin şiirlerini Metin Belgin okuyacak ve Serdar Yalçın'ın, şairin şiirlerinden bestelediği yedi eseri de Deniz Erdoğan Likos ve Zafer Erdaş seslendirecek.

Devamı

İnternette 11,5 Milyar Dolar Harcadık.

 1 Mart 2019 Cuma

"Dijital Türkiye 2019 E-Ticaret Raporu"na göre, Türkiye'de, internetten alışveriş yapan kişi sayısının 39,3 milyona, harcama miktarının ise yıllık 11,5 milyar ABD Doları'na ulaştığı belirlendi. En büyük harcama kalemi 5,2 milyar dolar ile tatil-seyahat oldu.

Devamı

Mert Fırat Çocukları Çağırıyor.

 1 Mart 2019 Cuma

İş Sanat'ın Evvel Zaman Dışından Masallar serisinden "Kırmızı Başlıklı Kız Uzayda" oyunu, 17 Mart Pazar günü saat 15.00'da perde diyecek. Gonca Vuslateri'nin kaleme aldığı, maceralarla dolu masalın anlatıcılığını oyuncu Mert Fırat üstleniyor.

Devamı

Los Reyes Del Tango

 25 Şubat 2019 Pazartesi

Tutkunun ve aşkın simgesi Tango; dünyaca ünlü Arjantinli orkestra "Los Reyes del Tango"nun (Tango'nun Kralları) tek konserlik özel gösterisiyle İstanbul'da hayat bulacak.

Devamı

Marshall Yılın Rengi; Baharatlı Bal

 8 Şubat 2019 Cuma

"Renklendir Hayatı" sloganıyla hayatımıza renk katmaya devam eden Marshall'ın renk tasarımcıları ekibi Eylül ayında başlayan uzun bir çalışmanın sonucunda yılın anahtar rengini belirledi: Baharatlı Bal.

Devamı

Kitap Fuarı İstanbul Kitapseverlere Ücretsiz

 14 Ocak 2019 Pazartesi

Şehir merkezinde teknolojik altyapısı, devasa sahnelerde imza günleri ve ayrıcalıklı etkinliklerle okuyucular, yazarlar ve yayınevlerine bambaşka bir deneyim sunan Yeni Nesil Kitap Fuarı başladı. 

Devamı

Sinemanın Sultanı İstMarinaAVM’de

 3 Aralık 2018 Pazartesi

İstMarinaAVM'de yer alan Avşar Sineması'nın bir salonuna ünlü sanatçı Türkan Şoray'ın ismi verildi. Sultan'a büyük ilgi gösteren İstMarinaAVM ziyaretçileri Türkan Şoray'ı daha yakından görebilmek için birbirleriyle yarıştı. 

Devamı

Anadolu Yakası'nda Yıldızlar Geçidi

 17 Ekim 2018 Çarşamba

Jolly Joker, yeni şubesini Hakan Altun'un muhteşem sahne performansı ile Kartal İstanbul Marina'da açıyor.

Devamı

“Büyük Dahi / Gazi Mustafa Kemal”

 15 Ekim 2018 Pazartesi

Atatürk'ün bugüne kadar yayımlanmamış fotoğraflarından kullandığı kahve fincanlarına, Atatürk kapaklı Time Dergisi'nden Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'nda kullandığı gaz lambalarına, çeşitli kıyafetlerine kadar birçok farklı objeler yer alacak.

Devamı

Ankara Coffee Festival‘de Kahvenin Kaynağına Yolculuk Başladı.

 28 Eylül 2018 Cuma

İstanbul'dan sonra Bilkent Center'ın ana sponsorluğunda düzenlenen Ankara Coffee Festival, 28–30 Eylül 2018 tarihleri arasında Bilkent Station'da gerçekleşiyor.

Devamı

İstanbul Coffee Festival 40.000‘i aşkın kahveseveri ağırladı.

 28 Eylül 2018 Cuma

Dream Sales Machine'in kahve sektöründe dünyaca bilinen etkinliği İstanbul Coffee Festival [İCF], bu yıl Axess Ana Sponsorluğunda KüçükÇiftlik Park'ta 116 markanın katılımıyla düzenlendi.

Devamı

1000’e Yakın Sporsever, ReebookMudrace’te Sınırlarını Zorladı.

 24 Eylül 2018 Pazartesi

Spor, çamur ve eğlencenin birleştiği fitness festivali ReebokMudrace'in ikincisi, 23 Eylül Pazar günü Kilyos Akut Doğa Yaşam Parkı'nda gerçekleştirildi.

Devamı

İstanbul’da Müzeler Bayramda Ziyaretçilerini Bekliyor.

 16 Ağustos 2018 Perşembe

İBB Kültür AŞ'ye bağlı Yerebatan Sarnıcı, Şerefiye Sarnıcı, Miniatürk, Panorama 1453 Tarih Müzesi ve Topkapı Türk Dünyası Kültür Mahallesi, Kurban Bayramı'nda da ziyaretçilerini ağırlayacak.

Devamı

İstanbul Comics and Art Festival Kadıköy Sokaklarına Taşıyor.

 13 Ağustos 2018 Pazartesi

Dream Sales Machine tarafından üçüncüsü düzenlenen İstanbul Comics and Art Festival, 07–09 Eylül 2018 tarihleri arasında Club Quartier ve Moda All Saints Kilisesi'nde binlerce sanatseveri ağırlayacak. 

Devamı

Metrocity Yaz Okulu ile Çocuklar Sanatçı Oluyor.

 13 Ağustos 2018 Pazartesi

MetroCity Alışveriş Merkezi, düzenlediği aktivitelerle İstanbul'a renk katmaya devam ediyor. Yetişkin ziyaretçiler kadar çocuk ziyaretçiler için de eğlenceli bir yaşam alanı sunan AVM, Temmuz ve Ağustos ayları boyunca devam edecek olan Yaz Okulu ile tüm çocukları sanata ve eğlenceye davet ediyor.

Devamı

Müzikseverler Birbirinden Ünlü Sanatçıların Konserleriyle Müziğe Doyacak.

 8 Ağustos 2018 Çarşamba

'Turkcell Yıldızlı Geceler', Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi yeniden müzikseverle buluşuyor. Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde iki hafta sürecek müzik şöleninde, birbirinden değerli sanatçılar en özel şarkılarını hayranları için seslendirecek. 

Devamı

Setur, Ümraniye’deki Yeni Binasına Taşındı.

 7 Ağustos 2018 Salı

Setur, bugüne kadar birden farklı binada faaliyetlerini sürdüren Genel Müdürlük birimlerini yeni binasında tek çatı altında topladı. 

Devamı

AÇIK HAVADA SİNEMA KEYFİ

 2 Ağustos 2018 Perşembe

Yaz aylarının en hakkını veren açık hava etkinliklerinde biri de serin yaz akşamlarında, patlamış mısır eşliğinde, minderlere uzanarak açık havada sinema keyfi yaşamaktır.

Devamı

Yeniden Meze: Meze Festivali

 16 Nisan 2018 Pazartesi

Usta şefler ve gastronomi uzmanlarını bir araya getiren yeni nesil meze festivali Yeniden Meze, 22 Nisan'da Ortaköy Feriye Palace'ta gerçekleşiyor.

Devamı
KEŞFET