Prontotour'un yeni markası PRONTOKIDS

Dünyanın 87'den fazla ülkesine turlar düzenleyerek seyahatseverlere dünyanın kapılarını açan Prontotour, çocuklar ve çocuklu aileler için özel rotaları içeren yeni markası PRONTOKIDS ile benzersiz seyahat deneyimleri sunuyor.

Meraklı küçük kaşifler, anne ve babaları da büyüleyecek PRONTOKIDS turlarıyla dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinde, ünlü masal-çizgi roman kahramanları ve bilim kitaplarında dünyayı yeniden şekillendiren yüzlerle tanışma fırsatı bulacak. Çocukların bilime, sanata ve teknolojiye olan ilgilerini artırmayı hedefleyen turlar boyunca; çocuk eğlence merkezleri, müzeler, film platoları, çocuk dostu restoranlar ve daha pek çok keyifli rota ebeveynlerin de içindeki çocuğu ortaya çıkaracak.


1516109782_Paris_Disneyland

1516109811_Paris

Paris, Müzeler ve Disneyland
Yetişkinler için sanatın ve romantizmin şehri olan Paris, müzeleri ve ünlü Disneyland ile çocukların da hayalini kurduğu şehirlerin başında geliyor. PRONTOKIDS Paris panoramik şehir turunda Chaillot Sarayı, Trocadero Meydanı, Napolyon'un Mozolesi, Madeleine Kilisesi, ChampsElysees Caddesi, Opera Binası, Concorde Meydanı, Askeri Müze ve Fransız Parlamentosu görülecek yerler arasında. Ayrıca matematik, fizik, astronomi, kimya, jeoloji ve biyoloji gibi bilimlerin görsel olarak işlendiği Palais De La Découverte (Bilim ve Keşifler Müzesi) de tur programımız içinde yer alıyor.

Hem çocuklara hem de büyüklere sınırsız eğlence imkanı sunan Disneyland'da ünlü çizgi film karakterleriyle tanışıp büyüleyici mekanlarda unutulmaz fotoğraflar çekme imkanı bulunuyor. Çocuklar için hem eğitici hem öğretici MuseumNationald'HistoireNaturelle (Ulusal Doğa Tarihi Müzesi) ve GrandeGalerie de l'Évolution (Büyük Evrim Galerisi)'da hem nesli tükenmiş hem de hala var olan binlerce hayvan çeşidi görülebiliyor. Aynı merkezin içinde yer alan GaleriedesEnfants (Çocuk Galerisi) çocuklar için tasarlanmış, görüp eğlenerek öğrenmelerini sağlayan bir galeri olarak dikkat çekiyor.

Çocuk dostu bir restoran olan Hippopotamus'ta çocuklara özgü hazırlanmış menülerin yanı sıra yetişkinler de keyifle yemek yiyebiliyor. Yemek sonrası panoramik şehir turunun ikinci kısmı ışıltılı Paris sokakları, dünyaca ünlü Louvre Müzesi, görkemli Notre Dame Katedrali ve Eyfel Kulesiyle tamamlanıyor. Ayrıca ünlü mağazalardan alışveriş yapma fırsatı da bulunuyor.


1516109940_Prontokids_Foto

Barcelona, Müzeler ve PortAventura
Dünyanın turizm merkezlerinden, sanat ve tarihin birbirini kucakladığı Barcelona, çocuklar ve yetişkinler için görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Barcelona panoramik şehir turuyla başlayan gezide; La SagradaFamilia Kilisesi, Endülüs Arenası, KristofKolomb Heykeli, Montjuic Tepesi, Kraliyet Sarayı, Olimpik Liman, İspanya &Katalonya Meydanı, La Rambla Caddesi görülecek önemli yerleri oluşturuyor. Seyahatseverler, İspanyol kültürünün dünyaca ünlü Flamenko dansıyla büyülenirken çocuklar da birkaç figür denemesi yapabiliyor.

Ünlü mimar AntoniGaudi'nin eserlerini gördükten sonra Avrupa'nın en iyi müzeleri arasında yer alan ve interaktif bir bilim müzesi olan CosmoCaixa'nın dünyasında gizemli bir yolculuğa çıkılıyor. Dünyaca ünlü futbol takımı F.C Barcelona'nın maçlarının oynandığı CampNou Stadı'nda yıldız futbolcuların ayak izlerine tanık olurken efsanevi futbol takımının tarihini görsel ve işitsel olarak öğrenme fırsatı bulunuyor. Ünlü rockstarların kullandığı enstrümanların, giysi ve aksesuarların sergilendiği Hard RockCafe de muhteşem lezzetler eşliğinde keyifli vakit geçirilebiliyor.

Barcelona'da eğlencenin diğer adı PortAventura World'de, Meksika'da gezintiye çıkıp, Vahşi Batı'dan geçip eski Maya kalıntıları görülebiliyor. Mediterraneo alanında biraz Akdeniz havası alıp, sonra da Polynesia ve China keşfedilebiliyor.


1516109810_Londra_Do__a_Tarihi_M__zesi

KEŞFET