Sakıp Sabancı Müzesi'nde Yaz Okulu başlıyor...

Sakıp Sabancı Müzesi'nde Yaz Okulu başlıyor...

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi, okulların kapanmasıyla beraber hem sanatsal yönden kendini geliştirmek hem de sosyalleşmek isteyen çocukları 10 Temmuz'dan itibaren yaz okulunda ağırlamaya hazırlanıyor.

SSM Yaz Okulu'nda çocuklar; sanat etkinliklerinden yogaya, dans atölyelerinden kampa, bilim ve teknoloji atölyelerinden pikniğe kadar pek çok alanda kendilerini geliştirme fırsatı bulacak.

1498112783_BR1_1860_2

Cihangir Yoga eğitmenlerinin rehberliğinde gerçekleştirilecek "Müzede Yoga" ile çocuklar, esneklik ve güçlerini arttırarak koordinasyon becerilerini geliştirecekler. Çocukların kendi bedenlerine dair algılarının güçlendirilmesinin hedeflendiği etkinlik kapsamında konsantrasyon ve hayal gücüne yönelik çalışmalar da yapılacak. SSM'nin geniş bitki çeşitliliğine sahip bahçesinde çocuklara kamp deneyimi yaşatacak "Müzede Kamp" etkinliğiyle çocuklar; çadır kurmayı öğrenerek, kampa ait ritüelleri gerçekleştirecek ve takım çalışmalarında aktif rol alacaklar.

1498112856_IMG_1518

Müzede Sanat

SSM'nin farklı yönleriyle tanıtılacağı "Müzede Sanat" etkinlikleri, çocukları klasik Türk resminin iki öncü ismi Feyhaman Duran ve Selim Turan'ın eserleriyle buluşturacak. Etkinlik kapsamında, "Feyhaman Duran. İki Dünya Arasında" ve "Selim Turan. Tez-Antitez-Sentez" sergilerini uzman rehberler eşliğinde keşfe çıkacak çocuklar, sergiler paralelinde gerçekleştirilecek atölye çalışmalarına da katılacaklar.

1498112798_TLG_3326

Müze bahçesinde düzenlenecek rehberli turlarda ise çocukların bahçedeki sanat eserleriyle tanışması sağlanacak, aynı zamanda doğa konusunda bilinç oluşturulmasına da katkıda bulunulacak. Çeşitli atölyelerin de yapılacağı "Müzede Sanat" etkinliğinde; Merve Turan'la baskı, Erhan Cihangiroğlu'yla illüstrasyon, Enis Malik Duran'la da resim, heykel ve kukla çalışmaları gerçekleştirilecek.

"Müzede Piknik" etkinliğiyle çocuklar, Mutfak Sanatları Akademisi (MSA) tarafından hazırlanan kutularla öğle yemeğinde piknik yaparak müzede farklı bir deneyim yaşayacaklar.

KEŞFET