Türkiye’nin İlk Ulusal Kadın Yelken Kupası Sahiplerini Buldu.

Yelken tutkusuyla yarış heyecanını birleştiren "2. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası" sona erdi. 

Heafey Group'un ana sponsorluğunda, Türkiye Yelken Federasyonu'nun himayesinde ve Marmara Yelken Kulübü'nün işbirliği ile düzenlenen Kupa'da, İstanbul Caddebostan – Adalar parkurunda üç günde yapılan toplam 6 yarış sonrasında Eker Kadın Yelken Takımı birinciliği kazanırken, Arçelik Kadın Yelken Takımı ikinci, Borusan Otomotiv Kadın Yelken Takımı da üçüncü oldu.


1501490663_Deniz_K__z___Ulusal_Kad__n_Yelken_Kupas___2017_3

2. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası'nda; Arçelik, Borusan Otomotiv, Eker, Fiba Faktoring, Ford Otosan, Ravago, Sahibinden.Com, Türk Telekom ve AÇEV kurumlarının kadın yelken takımları kupa için mücadele ettiler. Etkinlik, 30 Temmuz Pazar akşamı Marmara Yelken Kulübü'nde düzenlenen Kupa Töreni ile sona erdi.


1501490661_Deniz_K__z___Ulusal_Kad__n_Yelken_Kupas___2017_2

2. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası Sıralaması:

1. Eker
2. Arçelik
3. Borusan Otomotiv
4. Türk Telekom
5. Ford Otosan
6. Sahibinden.com
7. Fiba Faktoring
8. Ravago
9. AÇEV


Ana Sponsor Heafey Group 

2. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası'nın ana sponsorluğunu üstlenen Heafey Grubu'nun Pazarlama Direktörü ve Lead Consulting Group CEO'su Emel Onur ödül töreninde yaptığı konuşmada, "Heafey Grubu olarak bu anlamlı Kupa'ya destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Her şey bir hayalle başlıyor. Birileri hayal etmeden dünyada hiçbir şey değişmiyor. Bu hayali hayata geçiren, paylaşan, yarışan iş hayatının çalışkan, başarılı, dinamik kadınlarını kutluyorum. Ve seneye aranıza hem sponsor hem de yarışmacı olmak üzere katılmak için ekibim adına söz veriyorum" dedi.


IMG_20170730_194838

Deniz Kızı Organizasyon Komitesi;
Marmara Yelken Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Özan ise, "60 yıldır Türk Yelken Sporuna başarıyla hizmet eden Marmara Yelken Kulübümüz bir ilki daha yaşadı. Sadece kadınların katıldığı bu yarış kulübümüze ayrı bir haz ve heyecan yaşatmakla kalmayıp AÇEV'e yapılan katkı da huzur vermiştir. Yepyeni birçok yelken sevdalısıyla tanışma fırsatı da veren bu yarışı düzenleyen Deniz Kızı Organizasyon Komitesi'ne işbirliğimiz ve katkıda bulunanlara destekleri için teşekkürlerimi sunarım" dedi. 


1501490560_nc___Borusan_Otomotiv_Kad__n_Yelken_Tak__m__

IMG_20170730_195052

AÇEV'e Destek Sağlandı.

Kadınların yelken sporuna ilgilerini artırmak, kadının takımdaşlık ve mücadeleci ruhu ile doğayla uyumunu ortaya koymak ve ülkemizdeki kadın yelkenciliğini desteklemek amacıyla gerçekleştirilen 'Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası' Organizasyon Komitesi Üyesi Serap Gökçebay Kupa ile ilgili yaptığı açıklamada, "Gerçekleştirdiğimiz kupanın aynı zamanda kadın duyarlılığını yansıtacak bir sosyal sorumluluk boyutu da var. Her yıl Kupa gelirinin bir bölümü ile kadınlara yönelik çalışmalar yapan saygın bir sivil toplum kurumunu destekliyoruz. Bu sene de, geçen yıl olduğu gibi kadın ve aile konusunda yaptığı çalışmalarla ülkemizin önde gelen vakıflarından biri olan Anne Çocuk Eğitim Vakfı AÇEV'e katkı sağladık " dedi.

IMG_20170731_183740_981

Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası, 12-18 yaş genç kızların mental ve fiziki kapasitelerini artırarak güçlenmesini sağlayan "Kızlar Atakta" projesini destekliyor. Çiğdem Sucuğ

KEŞFET