2022 Yeni Seyahat Trendleri Neler?

Yoğun çalışma temposu, şehir yaşamının karmaşası, yapılacaklar listesinin hiç eksilmemesi gibi faktörler hem bedeni hem de ruhumuzu yoruyor. Enuygun, doğaya ve doğal olana dönüş trendiyle birlikte ihtiyaç duyulan enerjiyi yeniden depolamak isteyenler için ruha iyi gelen seyahat trendlerini derledi.

 

Lüks Kampçılık Deneyimi: Glamping

Glamping son yılların yükselen seyahat trendlerinden biri olarak öne çıkıyor. Seyahat severlere lüks bir kampçılık deneyimi vadeden Glamping, doğanın kalbinde bir bungalovda ya da tiny house'ta hem doğayla baş başa hem de konforlu bir dinlenme imkânı sunuyor.

 

1647240987_Glamping

 

 

Dayanışmanın Verdiği Mutluluk: Gönüllü Turizm

Alternatif seyahat trendleri arasında kendine yer edinen ve her geçen gün daha da önem kazanan gönüllü turizm trendi, seyahat severlerin tatillerinde gönüllü olarak topluma fayda sağlaması olarak tanımlanıyor. Hem yeni şeyler öğrenmek ve deneyimlemek hem de yerel halka gönüllü olarak yardım etmek ruha iyi geliyor ve insanın kendini daha mutlu ve faydalı hissetmesini sağlıyor.

 

Gönüllü turizm

 

 

Doğaya Duyarlı Tatil: Eko Turizm

Çevreye duyarlılığın artmasıyla eko turizm de yükselen bir trend olarak karşımıza çıkıyor. Seyahatlerinin çevresel etkisini azaltmak isteyen, gittiği yerlerin doğal güzelliklerini korumayı önemseyen seyahat severlerin tercih ettiği bu trend, sayıları giderek artan eko turizm alanları sayesinde yaygınlaşıyor. Çevreye zarar vermeden dinlenme olanağı ise ruhun daha iyi hissetmesini sağlıyor.

 

Ekoturizm

 

 

Yeni Maceralara Doğru: Deneyimsel Seyahat

Ruha iyi gelen seyahat trendleri arasında yeni keşif ve maceralar deneyimlemek de var. Rutini bozarak yeni yerler keşfetmek ya da farklı aktiviteler yapmak isteyenler için bütçeye göre Tayland'daki tapınakları gezmek ya da yurt içinde Kaş'ın mavi sularına dalış yapmak iyi bir seçenek olabilir. Seçilen rotaya alınan bir uçak bileti ile farklı maceralar yaşamak ve ruhu beslemek mümkün!

 

Deneyimsel_seyahat

 

 

Nefesle Gelen İyilik: Şifa İnzivası

Şifa inzivası ismiyle adlandırılan yoga kampları hem katılanların sosyalleşmelerini hem de bu kadim öğretiyi keşfederek manevi anlamda daha iyi hissetmelerini sağlıyor. Sadece yoga ile sınırlandırılmayan bu deneyimde nefes egzersizleri, ayurveda ve meditasyon gibi daha geniş içeriği olan kamplar da mevcut.

 

Yoga_kamp__

 

 

Arınarak Hafiflemek: Detoks Tatili

Bazen ruhun kendini daha iyi hissetmesi için bedeni arındırmak gerekebiliyor. Böyle bir arınma için en iyi seyahat seçeneği detoks otellerinden birinde konaklamak. Bu konseptte hizmet veren otel seçeneklerinde diyetisyenlerin yönetiminde hazırlanan lezzetli ve sağlıklı yiyecekler sayesinde hem bedenen arınmak hem de daha hafif hissetmek mümkün.

 

Detoks_tatili

 

 

Zindelik İçin Wellness Tatili

Bedensel yorgunluklar zihni de yoruyor. Bu nedenle bazen bedendeki yorgunlukları doğru tekniklerle atmak gerekiyor. Masaj, spa ve sauna vücutta birikmiş gerginlikleri hafifletmek için sunulan çözüm önerilerinden sadece birkaçı. Bu hizmetleri veren oteller de wellness tesisleri olarak adlandırılıyor. Bir wellness tesisinde birkaç gün geçirmek yalnızca bedene değil ruha da çok iyi geliyor.

 

Wellness

 

KEŞFET