Beymen’in “Golden Opulence” Sergisi

Türkiye'de lüks moda ve yaşam stilinin öncüsü, dünyaca ünlü markaların buluşma noktası olan Beymen; lüksün bu topraklardaki 500 yıllık tarihine ışık tutan "Golden Opulence" sergisi ile lüksün ve zanaatın nesillere ve kültürlere ilham veren gücünü sahneye taşıyor.

 

 

Beymen’in “Golden Opulence” Sergisi  5

 

 

Valentino'dan Balmain'e, Dior'dan Givenchy'e, Etro'dan Brunello Cucinelli'ye, Stella McCartney'den Dolce&Gabbana'ya, Zimmermann'dan Victoria Beckham'a lükse ve modaya küresel ölçekte yön veren 50'yi aşkın marka yer alıyor.

Bu toprakların 500 yıllık lüks yolculuğundan ilhamla hazırladıkları tasarımlar, Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki "Golden Opulence" sergisinde bir araya geliyor.

 

 

Beymen’in “Golden Opulence” Sergisi 2

 

 

Beymen’in “Golden Opulence” Sergisi  3

 

 

Ayrıca sergide, ülkemizin önde gelen koleksiyonerlerinin bu proje için gün yüzüne çıkardıkları çok özel eserler de bulunuyor. Küratörlüğünü gazeteci ve yazar Laurence Benaïm'in üstlendiği sergi; "Precious Dreams", "Bosphorus Gardens" ve "Mineral Roundness" temalarıyla üç bölüme ayrılıyor.

 

Dünya moda haftalarında önemli projelere imza atan tasarım ve prodüksiyon ajansı Bureau Betak'ın fütüristik bir yapıya dönüştürdüğü Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi'nde bir araya gelen eşsiz tasarımlar, 12 Aralık'a kadar haftanın yedi günü saat 10.00 - 19.00 arasında görülebilecek.

KEŞFET