ÇAKAR ISLAMA KÖFTE, SAKARYA

Yolculuğunuzu Uzun Keyif Zamanlarına Çeviren Bir Tesis...

İnsanoğlunun bitmek bilmez bir yolculuğu vardır. Hele ki yaz ayları geldi mi tatil planları yapılıp düşülür yollara. Şehirler arası yolculuklarda yorgunluğunuzu atıp açlığınızı gidermek için lezzetli ve güvenli bir mekan ararsınız.

İşte ben de bu uzun yolculuklarımın birinde ilk defa 'yeni nesil tarzıyla' dikkatimi çeken Sakarya Çakar Dinlenme Tesisleri'nde keyifli bir 'lezzet ve dinlenme' molası verdim.

IG: @cakartesisleri

 

çakar tesisleri 1

 

 

Sakarya, Karaçam Mevkiinde İki Yıldızlı Bir Tesis

Antalya, Afyon, Kütahya, Sakarya istikametinde yolculuk yapıyorsanız eğer işte tam da (Eskişehir Yolu üzerinde) Sakarya Karaçam mevkiine geldiğinizde bir duraklamanızı öneriyorum. Hani bir rivayet vardır ya, "yolculuk esnasında yemeğini kamyoncunun yediği yerden yiyeceksin" diye...

Dinlenme tesisi algısını yeniden dizayn eden Çakar Dinlenme Tesisleri'nin geniş otoparkında ki kamyonlar da bu tezi doğrularcasına sıra sıra dizilmişlerdi.

 

 

çakar tesisleri 4

 

 

Yeni Nesil Bir Dinlenme Tesisi

Tüm o yorgunluk ve açlık hissinizi giderecek çok keyifli bir mekan olan Çakar Tesisleri'ne girdiğiniz andan itibaren sıradan bir tesis olmadığını anlıyorsunuz. Sizi güleryüzü ile buyur eden personeli eşliğinde ister klimalı salonda isterseniz de yeşillikler içindeki arka bahçeye konuk ediliyorsunuz.

Geniş oturma grupları, çocuk oyun alanı, mini şelalesi, yapay havuzu ve çiçeklerle bezenmiş özenli bahçe dekorasyonu ile yolculuğumun kısa molası, uzun keyif zamanlarına dönüşüverdi.

 

 

çakar tesisleri 2

 

 

En Keyifli Lezzet Durağı

Bir çok lezzet seçeneği olan tesisde taş fırından yeni çıkmış lahmacun ve pidenin tadına doyamayacaksınız. Geleneksel kebap çeşitleri, çorba çeşitleri, tatlı çeşitleri, günlük ve yerel malzemelerden hazırlanan yöresel kahvaltılar ise gelen konuklarını lezzet keşfine çıkarıyor.

 

 

çakar tesisleri 6

 

 

Sakarya'nın Meşhur Islama Köftesi Olmazsa Olmaz.

Sakarya'ya gelip de dünyaya ün salmış meşhur 'ıslama köfte' yemeden olmaz derseniz, usta şefin imzasını taşıyan ıslama (ıslak) köfteleri de mutlaka denemelisiniz. Türkiye'nin pek çok şehrinden kendi müdavimlerini oluşturan Çakar Dinlenme Tesisleri; geniş bahçesi ve aynı anda yüzlerce konuğu ağırlayabilecek kapasitesi ile düğün ve toplu organizasyonlara da ev sahipliği yapıyor.

Lezzet ve dinlenme molanız sırasında tesisin içinde yer alan restaurant ve cafenin yanı sıra butik giyim mağazası, mini market, fırın ve akaryakıt istasyonu da yolculuk esnasında tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyor.

 

 

çakar tesisleri 5

 

çakar tesisleri 10

 

 

Yıllardır Değişmeyen Lezzet

Yolculuğumu şahane bir lezzet ve dinlenme zamanına çeviren Çakar Islama Köfte ve Çakar Dinlenme Tesisleri markasının kurucularından Yıldıray Bey ve eşi Ümmehan Hanım bir aile sıcaklığındaki tesislerinde misafirlerini de aynı samimiyetle ağırlıyorlar.

1976 yılından beri konuklarının memnuniyetini pozitif enerjileriyle yükselten aile bölgeye de yıllardır katma değer katıyor. Yarım asıra yaklaşan kültürel ve lezzet birikimlerini bir sonraki kuşaklara aktarmak isteyen aile bu işi o kadar çok önemsiyor ki; verdikleri hizmete hep daha iyisini katabilmek amacıyla çocuklarına gastronomi eğitimi aldırarak tesislerine iki yıldız eklemeyi de başarmışlar.

 

 

çakar tesisleri 7

 

 

"Uzun süren yolculuklarda yorgunluğunuzu atıp açlığınızı gidermek için lezzetli ve güvenli bir mekan arayışında olanlara Sakarya Çakar Dinlenme Tesisleri'ni öneriyorum."

Yıldırım Çevik
@istiridye_kabugu

 

Restaurant ve Tesisle İlgili Detaylı Bilgi İçin:
Eskişehir Yolu Karaçam Mah. Sakarya 5400 Türkiye
Tel: (0264) 527 00 16
www.instagram.com/cakartesisleri 

 

KEŞFET