ÇEŞME ALAÇATI OTELLERİ

Çeşme Alaçatı'yı Keşfetme Zamanı...

İlk Defa 'Çeşme Alaçatı'ya Gidiyorum. 

@ilk_defa_gidiyorum

ALAÇATI- ÇEŞME kendine özgü dokusuyla, renkli sokakları ve tarihi yapılarıyla tatilcilerin son yıllarda gözdesi haline geldi. Güvenli ve mesafeli bir tatil için tüm hazırlıklarını tamamlayan Alaçatı ve Çeşme'nin otelleri, restoranları ve işletmeleri 'İlk Defa' gitmek isteyen seyahatseverler için kapılarını açıyor.

Adsız
Alaçatı Foto @erolbest

29 km'lik #Çeşme kıyı şeridi boyunca göreceğiniz birbirinden güzel plajların her birinden ayrı bir keyif alacaksınız. Dingin bir denizde serinleyip sonra da sımsıcak kumsal da sakince güneşlenmek mi, bir yat kiralayıp adaları gezmek mi, dalış tüpünüzü takıp derinlerdeki zenginliği keşfetmek mi yoksa sörf tahtanızı alıp rüzgârla dans etmek mi istiyorsunuz? Çeşme Alaçatı'nın birbirinden güzel plaj alternatifleri...


cesmejpg_06-11-2015_12-46-51

Çeşme 

Çeşme'nin Birbirinden Güzel ve Berrak Halk Plajları..

• ILICA: 2 km'lik geniş ve beyaz kumlu plajları, nitelikli konaklama tesisleri ve termal olanaklarıyla Çeşme'nin en büyük ve popüler turizm merkezidir. Denizin içinden kaynayan sıcak termal suları, Ilıca Plajı'nı ve yöredeki diğer plajları büyük birer termal havuz haline getirir.

• BOYALIK PLAJI: 5 km uzunluğunda ve çok güzel plajlara sahip bir koydur. Bu koyun kuzey rüzgârlarına kapalı en sakin plajı ise Sakin Deniz (Aya Yorgi) plajıdır. Kıyısındaki restoranları, birbirinden keyifli tesisleriyle sakin ve dinlendirici bir köşedir.

 

2_6
Ilıca

 

• ŞİFNE- BÜYÜK LİMAN- PAŞA LİMANI: Büyük Liman, Paşa Limanı koyları, turistik tesislerin, kamp alanlarının ve toplu yazlık konutların toplandığı konumdadır. Şifne, kaplıcalarıyla ünlüdür. Ilıca merkezine yaklaşık 5 km uzaklıktaki bu önemli turizm merkezine Ilıca'dan dolmuş ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

• ILDIRI KOYU: Dünyaca Antik Erythrai kentinin bulunduğu Ildırı ve yöresi, doğal plajları ve kamp alanlarını bakımından kampçılar için ilginç bir yöre. Tarihi ve doğal zenginliklere sahip yöreye ulaşım Şifne'den sonra asfalt bir yolla yapılıyor. Zeki Müren Adası'na yürüyebilir, muhteşem manzarası eşliğinde günbatımını izleyebilirsiniz.

 

2_7
Reisdere

 

• DALYAN VE SAKIZLI KOY: Çeşme yarımadasının kuzey kıyılarında yer alan bu turistik merkezler, tipik balıkçı mahallesi, evleri, limanı, plajları ve insanlarıyla Ege yaşantısının ve doğal güzelliklerinin toplandığı bir yöre. Bu yöre, Çeşme ilçe merkezine yalnızca 4 km uzaklıktadır.

• KOCA KARI PLAJI: Çeşme yarımadasının kuzeybatısında, merkeze yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki Koca Karı Plajı çok sayıda müdavimi olan bir plajdır. Doğa ile iç içe huzurlu bir tatil ya da bir kaç günlük kaçamak arayanlara gönül rahatlığı ile önerilir. Buralara kadar gelmişken Dalyan'ın meşhur balık restoranlarından birisine de uğramanızı da tavsiye ederiz.ıldırı

Ildırı 


• TEKKE PLAJI: Çeşme merkezde bulunan plaj Çeşme'nin en küçük plajlarından birisidir. Küçük bir koy içerisinde bulunan plaj sığ bir koy plajı olarak bilinir. İsmini ise hemen plajın üzerinde bulunan ve kısmen kalıntılarına rastlanan Osmanlı Tekkesi'nden almaktadır. Çocuklu aileler için oldukça ideâldir.

• ALİ BOSTAN PLAJI: Çeşme Dalyan köy' de bulunan Ali Bostan plajı sakinlik arayanların tercih ettiği plajlardan biridir. Soğuk deniziyle ve esen rüzgârıyla havanın bunaltıcı sıcaklığından kurtulabilirsiniz. Çeşme merkezden toplu taşıma ile ya da aracınız ile çok kolay ulaşım sağlayabilirsiniz. Çeşme ilçe merkezine yalnızca 5 km uzaklıktadır.

 

4_2
Reisdere

 

• KLEOPATRA Güvercinlik) PLAJI: Alaçatı ile Ovacık arasında bulunan plaj, gizli bir koy olarak karşınıza çıkar. Güvercinlik Koyu olarak da bilinen koy yüksek kayalıklarla çevrilidir. Kleopatra Koy ismini plajda ve deniz içerisinde altın sarılı kum bulunmasından almaktadır. Alaçatı merkeze yalnızca 13,6 km'dir.

• DELİKLİ KOY PLAJI: Delikli Koy sessiz, sakin ve huzurlu bir tatil arayanların son keşif yeridir. Koyu özel kılan deniz içerisinde oluşan doğal kayalıklardır. Bu kayaların ortasında oluşan oyuklardan denize girmek oldukça keyiflidir. Kampçıların tercih ettiği koy Alaçatı merkezden yalnızca 11,8 km'dir.


çiftlik

Çiftlik 

 

• ÇARK PLAJI: Çeşme Yarımadası'nın güneyinde yer alan ve bölgenin ünlü plajı olan Çark Plajı, özellikle sörf tutkunlarına yıl boyunca unutulmaz bir deneyim yaşatmaktadır. Alaçatı merkezinden minibüsler ile kolaylıkla ulaşabilen plaj dört mevsim boyunca rüzgârlı olması nedeniyle çok sayıda sörf okulu yer almaktadır.

• ALTIN KUM PLAJI: Çeşme'nin güneybatısında yer alan Altın Kum Plajı, adını ince taneli, altın sarısı kumundan almaktadır. Çeşme ilçe merkezine 10 km uzaklıkta yer alıyor. Ege Denizi'nin açık sularına bakan kıyıda, kısmen korunaklı bir koy üzerinde Altın Kum buz gibi soğuk su özelliği ile bilinir.

• PIRLANTA PLAJI: Çeşme merkeze yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta ki plaj ismini pırlanta gibi parlayan ince kumlarından almaktadır. Bütün sahil bu incecik kum tabakası ile kaplıdır. Plaj sürekli sabit rüzgâr almasından ve dalgalarından dolayı Kitesurf ve Windsurf tutkunlarının uğrak yeri durumundadır.

 

dalyan

 Dalyan


• ÇATAL AZMAK PLAJI: Çeşme ilçe merkezinden ulaşımın sağlandığı Çatal Azmak Plajı da Çeşme'nin görülmeye değer plajlarındandır. Berrak denizi ve kumu ile kendini hayran bırakıyor. Çeşme marinadan minibüs ve kendi aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Çeşme merkezden 5 km uzaklıktadır.

• EŞEK ADASI: Eski adıyla 'Goni' olarak bilinen günümüzün Eşek Adası Çeşme'den yatlarla bir saat uzaklıkta, temiz koyları ve konuksever eşekleriyle günübirlik yat gezintileri için ideâldir. Adanın hemen yanında bulunan Kara Ada, doğal bir akvaryum görünümünde olan Mavi Koy sizi büyüleyen ve görülmeye değer bir koylardır.3_3
Ildırı


*Bilgiler ve fotoğraflar Çeşme Belediyesi'nden alınmıştır.

#ilkdefagidiyorum #ilkdefaçeşme #ilkdefaalaçatı #ilkdefaege #çeşmeotelleri #alaçatıotelleri #butikoteller #küçükoteller #çeşmealaçatı #alaçatıçeşme #izmirotelleri #egeotelleri #çeşmekonaklama #alaçatıkonaklama #egetatili #izmirkonaklama #ilkdefa #çeşmebutikoteller #alaçatıbutikoteller #izmireyolculuk #izmirikeşfet 

KEŞFET