ÇITIR BALIK RESTAURANT

Urla, Özbek Köyü-Akkum Sahili

ÇITIR BALIK RESTAURANT

Urla ilçesine bağlı Özbek Köyü; bölgenin önde gelen turistik yerlerinden biridir. Plajı ve denizi ile tatilcilere unutulmaz anlar yaşatan Akkum sahilinin yeme-içme mekanları da birbirinden nefis lezzetler vaat ediyor.

Bu mekanlardan belki de en sempatik olanı bir aile işletmesi olan Çıtır Balık Restaurant.

IG: @ctrblk7512

 

Çıtır Balık 1 YENİ

 

akkum 1

 

Lezzetli Bir Başarı Hikayesi 

Tarihi oldukça eskilere dayanan Özbek Köyü; doğal liman plajları, temiz denizi ve sakin doğasıyla tatilcilerin kaçış noktalarından biri. Köyün en çok tercih edilen Akkum Sahili ise şirin kafelere ve bölgenin dokusuna uygun yerel yeme-içme mekanlarına ev sahipliği yapıyor. 

Ege'nin balıkçı kültürünün bir yansıması olarak, yerel lezzetleri bir başarı hikayesi ile birleştiren Çıtır Balık Restaurant, Akkum sahilinin en bilinen lezzet duraklarından biri olma özelliğine sahip.

 

Çıtır Balık 5

 

Çıtır Balık 4

 

 

Ege'nin Kendine Has Çıtır Çıtır Lezzetleri 

Çıtır Balık Restaurant'ı Akkum Sahili'nin vazgeçilmez bir lezzet noktası haline dönüştüren Ergün Yılmaz ve eşi Sevda Yılmaz, bu serüvene dört yıl önce küçük bir gezici büfeyle başlamışlar. Taze ve temiz ürünleri, kendine has lezzetleri ve güleryüzlü servisleri ile bu işletmecilik yolculuğunu şimdilerde ise Ege Denizi manzarasına karşı bir restauranta dönüştürmenin haklı gururunu yaşıyorlar.

 

Çıtır Balık 3

 

 

İmza Lezzeti: Ekmek Arası Kılçıksız Sardalya 

Hem yerel halkın hem de tatilcilerin yakından tanıdığı ailenin 'imza lezzeti' ekmek arası kılçıksız sardalya da rakipsiz olduklarını Akkum sahilinde bilmeyen yoktur. Mevsimine göre sübye, kalamar, midye gibi deniz ürünlerini de özel tariflerle müşterilerine servis eden Çıtır Balık Restaurant'ta sabahları çay servisi ile başlayan gün, akşamları deniz çırpıntısı ve güneşin ışıltısıyla muhteşem neşeli masalara dönüşüyor.

 

Çıtır Balık 2

 

 

Çıtır Balık Restaurant 

Daha detaylı bilgi ve rezervasyon için: 

Akkum Cad. 6077 Sk. No: 70 Urla - İzmir 
Tel: 0505 048 66 09 
yilmazergun577@gmail.com
www.instagram.com/ctrblk7512 

KEŞFET