Çukurova Kitap Fuarı 2022

İki yıllık bir aradan sonra Tüyap Adana Fuarcılık tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliği ile düzenlenen Çukurova 14. Kitap Fuarı, bugün itibariyle Tüyap Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını açtı. Onlarca kültür etkinliğine sahne olacak Fuar, 27 Şubat'a kadar devam edecek.

 

1645276574_MTN_4669

 

Okurların Tüyap kitap fuarlarına olan hasreti Çukurova Kitap Fuarı ile sona erdi. Adana'da on dördüncü kez kapılarını açan fuar, bölgenin sosyal ve kültürel gelişimine olumlu katkı sağlamaya devam edecek. İki yıl aradan sonra geri dönüşün heyecanı ile onlarca kültür etkinliği ve imza günleri düzenlenecek olan fuar, 9 gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak.

 

1645276465_MTN_4684

 

Sanata Saygı Duruşu

Okurlar, ilgiyle takip ettikleri yazarlarla buluşmak için gün sayıyordu. Çukurova 14. Kitap Fuarı'nda kitapseverler, kitap fuarlarının simgesi haline gelen söyleşi, panel gibi kültür etkinlikleri ve sabırsızlıkla bekledikleri imza günlerinde yazar ve çizerlerle buluşacak. Şükrü Erbaş'tan Zafer Algöz'e, Varol Yaşaroğlu'ndan Ataol Behramoğlu'na kadar birçok usta isim fuarda sevenleriyle beraber olacak. Söyleşiler ve şiir dinletileriyle beraber ziyaretçiler unutulmaz bir fuar deneyimi yaşayacak.

Aynı zamanda yakın zamanda yitirdiğimiz yazar Salih Bolat ve oyuncu Fatma Girik için düzenlenecek etkinliklerle usta sanatçılar için son görev yerine getirilecek. Fuarla ilgili etkinlik programı ve ayrıntılı bilgiye Çukurova 14. Kitap Fuarı'nın www.cukurovakitapfuari.com web sitesinden erişebilecek.

 

KEŞFET