DALINDAN SOFRAYA

İlk Defa Tadacağınız Sağlıklı ve Doğal Ürünler Gastro Lezzetler'de... 

Türk mutfak kültürünün zenginliğini, sağlık ve doğallık açısından önemini ortaya koyan gurme lezzetleri "Dalından Sofraya" başlığı altında sizler için toparladık. Türkiye'nin her bölgesinden özgün lezzetleri, ödül alan markaları ve yepyeni gastro tadları damakseverlerle buluşturduğumuz bu özel tanıtım konseptinde yer almak isterseniz bizlere hemen ulaşın!

Afiyet Olsun.


1616754356_AdobeStock_99958939

 

Ortadoğu'nun En İyi Karakovan Balı Honey Leaves Şifa ve Lezzet Dağıtıyor.

Honey Leaves Türkiye'nin en yüksek rakımlı yaylalarından biri olan Hizan Yaylası'nda yaklaşık 2500 farklı çiçeği barındıran zengin bitki örtüsüyle beslenen arılar tarafından el değmeden, hiçbir katkı maddesi kullanılmadan ve tamamen doğal olarak üretilen organik karakovan balıdır.

ABD'nin Kuzey Karolina eyaletinde bulunan Bal Araştırmaları Merkezi Kurumu'nun her yıl düzenlediği "Organik Kara Kavanoz Bal" yarışmasında 780 bal arasından en iyisi seçilen Honey Leaves, 1870 yıllardan beri üretilmekte olan arı ürünlerini, kalitesini ve doğallığını koruyarak bugünlere getirmiş, her detayı titizlikle hayat bulmuş butik markalardan biri.
1609919088_honey_leaves___ballar3


Vücut Bağışıklığına Anadolu Topraklarından Destek

Sofraların vazgeçilmezi ve özellikle Türk toplumunda önemli bir besin kaynağı konumunda olan ekmek, dengeli ve sağlıklı beslenmenin temelini oluşturuyor. Geniş ürün gamı ile tüm dünya lezzetlerine yer veren Lesaffre'ın Inventis markası, Siyez Ekmeği Miksi ve Safranbolu Ekmeği Miksi ile fırıncılar için Anadolu'nun buğdaylarından yapılan sağlıklı lezzetler sunuyor.

A, B, E vitamini içeren Siyez Ekmeği ve yüksek antioksidan içeriği ile vücut direncini arttıran Safranbolu Ekmeği, Anadolu topraklarının en sağlıklı ekmeklerinin başında geliyor.

1613632183_safranbolu

Doğal, Sağlıklı ve Katkısız Lezzetler BOLU'dan Geliyor. 

Bolu Belediyesi'nin Bolu Çiftçisini Destekleme ve Geliştirme Projesi'nin bir parçası olan SEBEN - IZA Buğdayı üretim projesinde, ürünleri çiftçiden alarak gerekli işlemlerden sonra nihayi ürün haline getirme ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırma süreçlerini yönetmektedir. 

On dört kromozomlu kavuzlu bir buğday olan IZA buğdayın en eski bir ata türüdür. İlk olarak 10 ile 13,000 yıl önce Karacadağ eteklerinde kültüre alınmıştır. Son zamanlarda yapılan çalışmalar ile IZA'nın besleyicilik ve sağlığa olan katkısı anlaşılınca IZA'nın önemi yeniden artmaya başladı. Bolu'dan Gelsin online satışlarında Buğday Ürünleri, Un Ürünleri, Paketlenmiş Ürünler, Reçel ve Arı Ürünleri yer alıyor.  Daha fazlası Bolu merkezdeki satış ofislerinde ve www.boludangelsin.com adresinde satışa sunuluyor.

 

1

Sirke Mucizesinin Yeni Tadı 'Yudumluk Sirkeler'

Üretim ve kalite standartlarında mükemmellik arayışıyla geçen 105 yılı aşkın tecrübeye sahip, 2013'te dünyanın lider gıda şirketlerinden Ajnomoto'nun bünyesine giren Kemal Kükrer, her zaman en iyinin peşinde olma hedefiyle tüketici ihtiyaçlarına cevap veren öncü şirket olmaya devam ediyor.

Geleneksel fermentasyon yöntemiyle üretilen, içimi kolay yeni 'Yudumluk Sirkeler' serisiyle bildiğimiz sirke mucizesine tat katıyor. Sandaloz Sakızlı Elma Sirkesi, Dört Hırsız Sirkesi, Alıç Sirkesi ve Ballı Elma Sirkesi olmak üzere dört farklı sirke bulunuyor. 1617789198_Kemal_K__krer_Yudumluk_Sirkeler

 

Kaave Roastery'den Özel Çay Serisi 

Nitelikli kahveleriyle 5. nesil kahve deneyimi sunan Kaave Roastery, menüsünde yer alan meyve-bitki çayları ile özel tatları damaklarla buluşturuyor. KV Tea Cups meyve ve bitki çayları özel demleme yöntemi, doğal aroması ve yoğun lezzetiyle çay severlere benzersiz alternatifler sunuyor.

İçerisinde gerçek çay yapraklarının yer aldığı çay odacığı şeklindeki kapsüller özel makinelerde, filtrelenmiş temiz su ve ideal sıcaklıkla doğru şekilde demlenerek fincanlara geliyor. Vücudu toksinlerden arındırması, düşük kalorili olması ve rahatlatıcı etkisiyle öne çıkan meyve-bitki çayları, sağlığına dikkat edenler tarafından büyük ilgi görüyor. 1614068806_Kaave___KV_Tea_Cups_Meyve_Bitki___aylar____4_

 

Doğal Mucize Sidyma'ya İki Altın Madalya

Türkiye'nin en yüksek polifenollü zeytin ekstresi üreten Sidyma, sağlık kategorisinde aldığı ödüllerle ülkemizi uluslararası arenada başarıyla temsil etmeye devam ediyor. Muğla'nın Fethiye ilçesinde kurulan ve bu bölgeye has zeytinlerden elde edilen Sidyma, sağlık açısından çok değerli olduğu çeşitli klinik ve bilimsel araştırmalarla desteklenmiş polifenollü zeytin ekstresi üretiyor.

Arjantin'de yapılan ve dünya uzmanlarının jüriliğinde kalitelerine göre en iyi sızma zeytinyağlarını belirlediği Olivinus 2020'nin sağlık ve kalite kategorilerinde iki altın madalyaya layık görülerek sağlık kategorisinde ödül alan tek Türk markası oldu.


1603460243_SIDYMA_Olivinus


TheLifeCo Sağlıklı Öğünler Paketi - 4'lü Mix

On The Go Kilo Kontrol Paket
i fonksiyonel gıdalarla beslenerek vücudunuzun arınmasına ve sindirim sisteminizin daha iyi çalışmasına destek oluyor. Chia Pudding: Doyurucu, lif ve bitkisel protein zengini olmasıyla sindirim sağlığınızı destekleyen doyurucu ve pratik bir öğündür. Detox Çorbası: 19 sebze ve seçkin baharatın ustalıkla harmanlandığı; yoğun sebzeli detoks çorbası ile lezzetli, pratik ve arındırıcı bir öğün birkaç dakika içinde hazır olur.

Pancar Çorbası: Gücünü kök sebzeler ve aroması yüksek, sindirim dostu ve antioksidan kaynağı baharatlardan alan pancar çorbası tamamen bitkisel içeriklidir ve koruyucu içermez. Turmeric Latte: Her yudumda alacağınız antioksidan özelliği ile güne hafif ve enerjik bir başlangıç yapabilir veya ara öğününüzde kullanarak sağlıklı & lezzetli bir tercih yapabilirsiniz.

01f6504104834d10829fba1029d9db78

KEŞFET