Gelinlik Seçimine Düğüne En Az 6 Ay Kala Başlayın.

Gelinlik modeline en az 4 ay öncesinde mutlaka karar verilmeli. Gelin adayları öncesinde modellere göz atmalı. Hayalindeki gelinliği yansıtacak ve vücut tipine uygun gelinlik modeli seçmelidir. 

 

1642493696_NsSposa2022_2

 

Sıfır Makyaj ve Özensiz Saç, Gelinlik Seçimini Olumsuz Etkileyebilir.

Düğünden 6 ay önce gelinlik araştırmalara başlanması gerektiğinin altını çizen Ns Sposa Kurucusu Derya Demir, " Düğüne 1-2 ay kala iş kolları artacağı için gelinlik seçimine özel bir zaman kalmayabilir. Bu yüzden en az 4 ay öncesinde mutlaka dikilecek veya satın alınacak gelinliğin belirlenmiş olması gerekir. Ayrıca genellikle 6 ay öncesinde seçilen gelinlikler, düğün zamanına 2 ay kala seçilen gelinliklere göre bütçe olarak daha uygun olabiliyor. Çünkü gelinlik firmasına sunulan zaman dilimi fazla olduğu için iş yoğunluğu oluşturmuyor. Hem düğün sezona geniş bir zaman olduğu için gelinlik firması gelin adaylarıyla daha rahat ilgileniyor" dedi.

 

1642493700_NsSposa2022_8

 

Gelinlik araştırmalarına zevkine güvendiği 1-2 kişi ile gidilmesi gerektiğini belirten Demir, " Herkes farklı tarz ve zevke sahip olduğu için kalabalık gezmelerde kafa karışıklığına sebep olabiliyor. Açık fikirli olmak gerekir ancak gelin adayının hayali ve istekleri doğrultusunda fikirler verilmelidir. Aynı zamanda gelinlik araştırmalarında hafif makyaj yapmak kişiyi daha iyi motive eder, sıfır makyaj veya özensiz saç ile gelinlik deneyimi hüsranla sonuçlanabilir" dedi.

KEŞFET