#EvdeKal Günlerinin Popüler Tarifleri Nelerdir?

Türkiye'nin bu zorlu günlerinde Yemek.com, kendi ve toplumun hayatını korumak için evinde kalan kullanıcıların en çok tercih ettiği tarifleri açıkladı.


1585817765_evde_somun_ekmek

Bu süreçte mutfakta daha fazla zaman geçiren kullanıcılar, en çok tatlı tariflerine ilgi gösterdi. Evde ekmek yapımı tarifi aramalarında ise büyük bir sıçrayış yaşanırken, doğal malzemelerle dezenfektan yapımı da kullanıcıların en çok okuduğu içerikler arasında yer aldı.

Yemek.com, Türkiye'nin bu zorlu günlerinde evinde kalma bilinciyle hareket ederek kendi ve toplumun sağlığını koruyan kullanıcıların en çok tercih ettiği tarifleri açıkladı.

Kullanıcılar, önceki dönemlerde en çok Cumartesi ve Pazar günleri tarifleri okurken; evde kaldığımız bu dönemde en çok Salı ve Çarşamba günleri tariflere ilgi gösterdiler.1585817765_irmik_helvasi_yemekcom

Evde Ekmek Yapmak Trend Oldu

#Koronavirüs nedeniyle evde kalan kullanıcıların birçoğu #ekmek ve hamur yapımına yöneldi ve tariflere olan ilgi oldukça arttı. Evde #somunekmekyapımı tarifinde %2.400, #mayasızekmek yapımı tarifinde %1.100 artış ve tavada #mayalıekmekyapımı tarifinde ise %530 artış yaşandı.

Bunun yanı sıra mutfakta yeni şeyler keşfetme motivasyonunun arttığı kullanıcılar #pizza yapımına yöneldi. #Pizzahamuruyapımı eskiye nazaran %875 daha fazla tıklandı.1585817765_eksi_mayali_ekmek

Doğal Dezenfektan Yapımını Merak Ettik

Kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği içeriklerin başında #dezenfektanyapımı geldi. Evde bulunabilecek doğal malzemelerle yapılabilecek #dezenfektantarifleri en çok okunan içeriklerden biri oldu.

Ayrıca, kullanıcılar 'yiyeceklerin küflenmesi önleme yolları' ve 'ekşimiş yoğurttan peynir yapımı' gibi yiyecekleri koruyacak ve dönüştürecek konulara ilgi gösterdiler.

Ayrıca yemek.com'un Korona virüsünün yemeklerle ve mutfakla olan ilgisini insanlara daha fazla öğretebilmek adına hazırladığı 'corona virusü hakkında bilinmesi gerekenler' içeriği en çok tıklanan içerikler arasında yer aldı.


1585817763_dezenfektan_yapimi

En Çok Tatlı Tarifleri Merak Edildi

Kullanıcılar, en çok tatlı tariflerine ilgi gösterdi ve en çok aranılan tarifler arasında #tatlı çeşitleri ilk sırada yer aldı. #Tatlıyapmak ve yemek, geçirdiğimiz bu süreçte herkesin mutfaktaki en büyük motivasyonu oldu. #EvdeKal günlerinde %190 artış ile en çok aratılan kategori tatlı oldu. Kullanıcılar, en çok Pancake tarifine ilgi gösterirken; irmik helvası tarifi ikinci en çok okunan tarif oldu. En çok aratılan diğer tarifler ise krep, kakaolu ıslak kek ve kısır oldu.

Ayrıca, anneler uzaktan eğitim sırasında hem evlerinde kalan çocuklarını mutlu etmek hem de onlarla birlikte kaliteli zaman geçirmek için pasta ve kek tariflerine yöneldi. Pasta tariflerinde %140 artış yaşanırken kek tariflerinde ise %106 artış yaşandı.

Kahvaltılık kategorisi de bir diğer gözde tercihlerden oldu. Sabahları sofralarında farklı lezzetler denemek isteyen kullanıcılar kahvaltılık kategorisi içeriklerine yöneldi. Kahvaltılık kategorisinde %94 artış yaşandı.


1585817765_kisir_yemekcom


1585817765_islak_kek

Mutfağı En Çok Seven Şehir Tekirdağ

Yemek.com'un tıklanma rakamlarına göre; bu süreçte, evde daha fazla vakit geçirirken eskiye nazaran mutfağa en çok giren şehir Tekirdağ oldu.Tekirdağlılar tam 6 kat artış ile eskisine göre mutfakta çok daha fazla vakit geçirdi. Bartın ise 5 kat artışla ikinci sırada yer aldı. Gölcük, Alanya, Çorum, Karaman, Kırşehir, Konya, Muğla, Osmaniye mutfağı en çok seven şehirlerden oldu.#coronavirus #COVID19 #CoronavirusOutbreak #China #Wuhan #CoronaOutbreak 
#WuhanCoronavirus#Corona  #virüstürkiyede #coronaturkiye
#ilkdefadeniyorum #evdekaltürkiye #evdeyemektarifleri 

KEŞFET