Faik Paşa Suites İstanbul Otel

"Zamanın Ruhunu Sanatla Yakalayan Bir Miras"

Çukurcuma'nın ruhuna, tarihin arka sokaklarına ve İstanbul'un renklerine eşsiz bir uyum içinde misafirlerine ağırlayan Faik Paşa Suites İstanbul Otel, sizi 'unutulmaz bir' zaman ve sanat yolculuğuna çıkarıyor.

@faik_pasha_suites_beyoglu 

 

beyoglu-butik-otel-870x500

 

'Eski İstanbul Masalı'nı yaşatan, kentin tarihsel geçmişini sanatla harmanlayan Faik Paşa Suites markasını günümüze uyarlayan Meral Kalav Demir, görenleri kendine hayran bırakan böyle bir 'kadim konsepte' imza atmanın haklı gururunu yaşıyor.


IMG_0821

BİR KÜLTÜR GELENEĞİ

İstanbul'un farklı kültürlerinin uyum içinde bulunmasına ortam hazırlayan, insan doğası ve şehir yaşamı arasındaki çekişmeye nefes aldıran #FaikPaşaSuites, farklı tarzları 'eklektik' bir dokunuşla bir araya getiriyor.

#İstanbul'un o çok kültürlü yaşamına özlemle yola çıkan Meral Kalav Demir, #Çukurcuma'da bir otel açma fikrine dair,"1800'lü yıllardan itibaren Art Nouveau etkisinde, Beyoğlu'na kazandırılan ve dönemin farklı kültürlerini barındıran mütevazi binalarından biri de Faik Paşa Apartmanı'dır. Anneannemlerin 1800 lü yılların sonlarından kalma ahşap evinin ikinci katında sedirlerin ortasında kış günlerinde büyük bakır bir mangalda devamlı köz bulunurdu.

Kahveler bu közde demlenir, aile burada oturur, tavla oynanır, ud çalınırdı. Bir diğer salon ise Avrupai tarzda koltuk takımları ile döşenmişti ve güzel bir kuyruklu piyano vardı, valsler çalınır,ailenin misafirleribu odada ağırlanırdı." diyerek çocukluk günlerinde görme şansına sahip olduğu bu yaşamı anlatarak geçmişe bir saygı duruşunda da bulunuyor.


IMG_1113


60a67465-3a15-446f-9488-46749f54e4c8

İstanbul'un bu çok kültürlü mozaiğinde yaşamış bir aileden gelmenin verdiği farkındalığıyla yola çıkan #MeralKalavDemir, Osmanlı ile başlayan ve Cumhuriyet ile devam eden bir zamanların kibar beyefendiler ile nazik hanımefendilerin durağı olan 'Eski Beyoğlu ve İstanbul' günlerine atıfla #kuşaktankuşağa bu kültürel mirasını yaşatmayı ilke ediniyor.


IMG_0513

 

"YILDIZLI GECE"

Faik Paşa Suites binalarının orijinal yapısı restorasyon sırasında muhafaza edilerek korunmuş. İç tasarım ve eski konsept nakış gibi işlenerek aslına uygun olacak şekilde tasarlanmış. Binalar 18. yüzyılda Osmanlı Tebası olan Yahudi, İtalyan, Müslüman veya Yunan sahipleri için yapılmış. Faik Paşa Suites otelin her süit odanın iç tasarımında #ArtNouveau resimleri, antika mobilyalar ve el yapımı halılar kullanılmış.

Aslına uygun olarak hayat bulan odalardaki sanat eserleri ve mobilyalar Türkiye'nin değişik bölgelerinden ve antikacılardan özenle seçilerek onarılmış. Butik bir galeriyi andıran her bir oda dönemin ruhuna ve çeşitliliğine uygun olarak güncel yaklaşımlarla yeniden yorumlanmış. Meral Kalav Demir'in kendi koleksiyonunda yer alan sanat eserleriyle birlikte, odalar ve ortak kullanım alanları dâhil toplam 478 orijinal tabloyla sanatseverlere bir sergiyi dolaşıyormuş gibi zengin bir koleksiyon sunmayı da amaçlamış.


IMG_20210210_211858_711

 

İNSAN VE SANAT DOSTU; FAİK PAŞA İSTANBUL BUTİK OTEL

İstanbul'un en eski kültür ve sanat merkezlerinden biri olan Beyoğlu'na bir adım uzaklıkta ki Faik Paşa Suites yerli ve yabancı tüm misafirlerine aynı özenle eşsiz bir deneyim yaşatıyor. 'Sanatın ve kültürün cazibe merkezi' olan #Çukurcuma #Beyoğlu #Taksim bölgesi İstanbul'un müzeleri, festivalleri, restoranları, gece hayatı, caz barları ve pek çok sanatsal aktivitelerine ev sahipliği yapıyor.

İstanbul'un 'medeniyetlerin beşiği' olduğunu bir kez daha gözler önüne seren; #İtalyanLisesi, #İtalyanKonsolosluğu, #YunanKonsolosluğu, #YunanLisesi, #FransızLiseleri ve #FiruzağaCamii (16. yüzyıl) ve pek çok ihtişamlı yapıya Faik Paşa Suites'ten rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


IMG_20210219_003403_935

 

IMG_0398

CİHANGİR FAIKPASHA CAFE

#FaikPaşaİstanbul #ButikOtel içinde yer alan Cihangir Faik Pasha Cafe, sanki evinizin ortamındaymış gibi aynı seçkinlikle el işi masa örtüleri, antika tabak ve fincanları ile sütlükleri kullanılıyor. Geleneksel lezzetlerle farklı tatları bir araya getiren Faikpasha Cafe'nin büfesinde yer alan mevsim reçelleri, menemen için domates ve mezeler gibi pek çok ürün ev yapımı olarak hazırlanıyor.

Gluteni düşük un ile odun fırınında pişirilmiş ekmekler, tereyağında sucuklu yumurta çeşitleri bakır sahanlarda pişirilerek servise sunuluyor. Continental kahvaltı seven misafirleri de unutmayan cafe her damak tadına hitap ediyor.

DSC_0059-1024x680

Anne elinden çıkmış gibi hazırlanan kahvaltılar bol kepçeli, el yapımı kurabiye, börek, keklerle çeşitlendirilmiş. Menüsünde ki her bir lezzet özenle seçilen #organikürünlerden ve kaliteli malzemelerden hazırlanıyor. Faikpasha Cihangir Cafe'nin 'açık büfe kahvaltı servisi' her sabah saat 07.30 ile 11.00 arasında başlıyor saat 11:00 'den sonra 'kahvaltı tabağı' ile devam ediyor.

Faikpasha'nın yemyeşil gizli bahçesi yaz-kış misafirleri için her daim hazır ve bakımlı tutuluyor. Faik Paşa Suites misafirlerinin yanı sıra otel dışından da misafirlerini ağırlayan Faikpasha Cihangir Cafe, kahvaltıları unutulmaz bir ritüele dönüştürerek muhteşem bir lezzet deneyimi yaşatıyor.


DSC_0133-1024x680

Çukurcuma'nın 'enternasyonal' kimliğine sahip Faik Paşa Caddesi'nde yer alan Faik Paşa Suites, şehrin farklı noktalarına ulaşım imkânı sağlayarak iş ve tatil konaklamalarınızı keyifli bir deneyime dönüştürecek. Sanat ve kültürle dolu otelin her bir odası konfor alanınızı üst seviyelere taşıyarak sizi geçmişin hayranlık uyandıran 'büyülü yolculuğuna' davet ediyor.


Daha Detaylı Bilgi ve Rezervasyon İçin: 

Firuzağa Mah. Faikpaşa Cad. No: 41
Beyoğlu -Taksim / Istanbul - Turkey

T: +90 212 244 43 43
G: +90 530 025 66 43

www.faikpashahotels.com

info@faikpashahotels.com

meral.demir@faikpashahotels.com

@faik_pasha_suites_beyoglu 

 

 

 

KEŞFET