GTD Ailesi Gastronomik Marka Kent YALOVA'yı Keşfetti.

Marka kent Yalova gezisinde Sayın Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, Altınova Belediye Başkanı Sayın Metin Oral, GTD üyeleri, Turizm sektör temsilcileri ve basın mensupları bir araya gelerek keyifli bir gün geçirdiler.

 

yalova gastronomi gezisi

 

Coffee Chef'te yöresel ürünlerle hazırlanmış kahvaltı ikramı ile başlayan Yalova gezimiz daha sonrasında 2500'den fazla kuşun yaşadığı Yalova Hersek Lagünü Kuş Gözlem noktası ve binlerce tohumun yetiştirildiği Tıbbi Aromatik bitkiler bahçesi turuyla devam etti.

 

yalova gastronomi günleri

 

Sayın Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya Yalova'nın kendine has coğrafi işaretli ürünlerinin olduğunu ve bu ürünlerin Türkiye pazarında hak ettiği yere gelmesi için hep beraber el birliği ile çalışmamız gerektiğini belirtti. 

Altınova Belediye Başkanı Sayın Metin Oral ise birçok noktada çeşitli alanlar oluşturulduğunu ve önümüzdeki yıllarda giderek artan talep ile yatırımların hızlanacağını belirtti.

 

yalova protokol seyahat gezi gastronomi

 

Screenshot_20231110_145555_Video Player

 

Geziye daha sonra; Yürüyen Köşk, Termal Kaplıcalar ile devam edildikten sonra Limak Thermal Hotel'de yöresel ürünlerle hazırlanan zengin menülü öğle yemeği ile devam edildi. Yemek sonrasında Sanayi ve Ticaret Odası ile sektör için geliştirilen proje ve Yalova Gastronomi Günü Sempozyumu gerçekleştirildi.

Panelde başta Gürkan Boztepe olmak üzere Turan Eselioğlu, Yalova Uygulama Oteli Şefi Ferit Usta, Hasan Soygüzel, Yılmaz Boz, Hüseyin Kurtoğulları ve Efsun Dindar gibi değerli konuşmacılar soruları yanıtladı.

 

yalova gtd gezi seyahat gastronomi

 

20231107_143555

 

GTD Yön. Kur. Başkanı Gürkan Boztepe, bu yıl ilk defa yapılan Sanayi ve Ticaret Odası Sempozyumu toplantısı ile Gastronomi sektörüne yeni bir soluk kazandırmayı ve sınırları ortadan kaldırmayı amaçladıklarını söyledi.

Yalova Valiliğince gerçekleştirilen bu sempozyumda konuşmacılardan Plantur Başkanı Hüseyin Kurtoğulları, Türkiye'nin Gastronomi alanında turizm gelirinin artması için Valiliklerin, Ticaret ve sanayii odalarının yurt içi ve yurt dışı kurumlarla yapılan iş birliklerinin önemine dikkat çekti.

 

gastronomi yalova

 

Gürkan Boztepe, "Rekabet gücümüz, dünyaya hızla uyum sağlayan bakış açımız ve vizyonumuz sayesinde sınırları aşacağımıza inanıyoruz. Gastronomi Turizm sektörüne iş birliklerinin ve ortaklıkların kurulmasını cesaretlendirirken, yeni destinasyonlar ile kültürel deneyimler hakkında fikir alışverişleri yapacağız" dedi.

 

yalova valisi hülya kaya

 

Boztepe, Türkiye dünyanın birçok noktasından gelen üreticilerin bir araya geldiği toplantıda katılımcılara ve konuşmacılara teşekkür ederken, Yalova Valisi Sayın Hülya Kaya da toplantıya ev sahipliği yapmaktan dolayı büyük memnuniyet duyduklarını vurgulayarak, GTD önderliğindeki toplantının sektöre yeni bir sinerji getirmesini beklediklerini belirtti.

 

WhatsApp Image 2023-11-13 at 21.27.50

 

BeautyPlus_20231109151101488_save

 

GTD KİMDİR?

Gastronomi Turizmi Derneği; firmaların sadece gastronomik anlamda değil A'dan Z'ye her konuda sektöre kazanımlarını sağlarken onların marka değerini arttırmak, pazar paylarını büyütmek, fuar ve kongre faaliyetlerini organize etmek, uluslar arası alanlarda firmaların danışmanlığını yaparak sektörde büyümelerini sağlamak, festivaller düzenleyerek her alanda onları görünür kılmak ve etkinlik/catering faaliyetlerini yürütmek amacıyla kurulmuştur. 

www.gastronomiturizmidernegi.com.tr 

KEŞFET