İLK DEFA

Romantik Sonbahar Destinasyonları

 19 Kasım 2021 Cuma

Pazartesi ya da Cuma günü alacağınız bir gün izni, hafta sonu tatiliyle birleştirerek keyifli bir kaçamak yapmaya ne dersiniz? Tatilsepeti, haftanın yorgunluğunu atıp hafta sonunu keyifle geçirmek, şehirden biraz uzaklaşıp dinlenmek isteyenlere, hafta sonu tatili için alternatif lokasyonlar öneriyor.

Devamı

İlk Defa FİNLANDİYA’ya Gidiyorum.

 19 Kasım 2021 Cuma

Kışın sert esintilerin kendini iyice gösterdiği bu günlerde Zambaklar Ülkesi Finlandiya, adeta masalların büyülü dünyasından fırlamış bir karlar ülkesine dönüşüyor. 

Devamı

2022 YENİ YIL ÖNERİLERİ ve HEDİYE SEÇKİSİ

 15 Kasım 2021 Pazartesi

2022'ye geri sayımın başladığı bu günlerde yılbaşı heyecanı ve hediye telaşı şimdiden herkesi sardı. Sevdiklerini mutlu edecek bir hediye arayışında olan herkesin aklında benzer bir soru var: "Yılbaşında Ne Hediye Alacağım?" 

Devamı

SELÂNİK ATATÜRK EVİ ve KRONOLOJİSİ

 8 Kasım 2021 Pazartesi

Atatürk'ün 1881 yılında Selanik'teki doğduğu ev arşiv kayıtlarına göre, Selanik'in Koca Kasım Paşa mahallesi, Islahhane caddesi üzerindedir. Ev, bodrumu ile birlikte üç katlı ve bir avlu içerisindedir. Evin mülkiyeti 1878 yılı başlarında Ali Rıza Efendi ve eşi Zübeyde Hanım'a geçmiştir.

 

Devamı

2022 YENİ YIL MEKANLARI & YILBAŞI RESTORANLARI

 7 Kasım 2021 Pazar

2022'ye "Merhaba" demeden önce birçok Yeni Yıl Mekanları / Yılbaşı Restoranları da programlarını açıklamaya başladı. Yılbaşı gecesi için özel olarak hazırlanan eğlence ve sürprizlerle dolu programlarına; birbirinden lezzetli menüler de ekleyerek yeni bir yıla muhteşem bir başlangıç yapmanızı sağlayacak. 

 

Devamı

2022 YENİ YIL & YILBAŞI OTELLERİ

 17 Kasım 2021 Çarşamba

2022 yaklaşırken pek çok otel, hotel, butik otel de Yeni Yıl Özel & Yılbaşı Tatil Programlarını netleştirmiş durumda. 3 günlük tatili de kapsayan Yılbaşı'nda en iyi yılbaşı eğlencesi ve konaklama paketine sahip olmak ve erkenden rezervasyonunuzu yaptırmak için bu içeriğimize mutlaka göz atmanızı öneririz.

Devamı

A. Rüştü Hatipoğlu TEGV Çocukları için Himalayalar’a Tırmanacak.

 6 Kasım 2021 Cumartesi

Hayatının son 12 yılını tırmanışlarla geçirmiş olan, 70 yaşındaki fotoğrafçı ve yazar A. Rüştü Hatipoğlu, daha önce beş kez tırmandığı Himalayalar'a bu kez TEGV Çocukları için tırmanıyor.

Devamı

Ayancık’ta Keten Kültürü, Gelecek Turizmde ile Canlanıyor.

 5 Kasım 2021 Cuma

Sinop'un Ayancık ilçesi, Gelecek Turizmde programı kapsamında gerçekleştirilen "Ayancık'ta Ketenin Yolculuğu" projesi ile sürdürülebilir turizmin yeni rotalarından biri olmaya hazır.

Devamı

Sonbahar’da MORDOĞAN'a Gidiyoruz.

 28 Ekim 2021 Perşembe

Bu kıyılarda en güzel mevsimdir sonbahar, tatilciler gitmiş, yazlıkçılar çekilmiş, hava ne soğuk ne de sıcak, yörenin yerleşik halkı üzüm hasatını bitirmiş, zeytin hasatına hazırlanırken, bu güzel koyları gezip fotoğraflamak da bize düşüyor.

Devamı

SMYRNA ANTİK KENTİ

 28 Ekim 2021 Perşembe

Kazı çalışmaları, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi adına Türk-İslam Arkeolojisi Bölümü Öğretim Üyesi Doçent Doktor Akın Ersoy tarafından sürdürülürken, Güzel Enerji'nin desteğiyle Smyrna Antik Kenti, binlerce yıl sonra gün yüzüne çıkıyor.

Devamı

Elit Atletler, Salomon Cappadocia Ultra-Trail®'de Koşacak.

 12 Ekim 2021 Salı

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Kapadokya'da, 16-17 Ekim 2021 tarihlerinde, Argeus Travel & Events tarafından gerçekleştirilecek Salomon Cappadocia Ultra-Trail® bir kez daha dünyaca ünlü elit atletlere ev sahipliği yapacak.

Devamı

İstanbul’da FORMULA 1 Rüzgarı Esti.

 11 Ekim 2021 Pazartesi

Dünyada motor sporları organizasyonlarının en büyüğü ve en prestijlisi olarak gösterilen Formula 1, geçen sezonun ardından bu sene bir kez daha Intercity İstanbul Park'ta gerçekleşti.

Devamı

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI'na Özel Gezi ve Seyahat Rotaları

 11 Ekim 2021 Pazartesi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Cuma gününe denk geliyor ve cuma gününü hafta sonu ile birleştirmek isteyen tatil severler şimdiden gidecekleri tatil noktalarını araştırmaya başladı. İşte obilet.com'un önerdiği yurtiçi tatil rotaları

Devamı

Baksı Müzesi “Kıraçta Heykel” Sergisini Contemporary İstanbul’a Taşıyor.

 9 Ekim 2021 Cumartesi

Baksı Müzesi'nin bulunduğu tepede kısa bir süre önce ziyarete açılan "Kıraçta Heykel" sergisi, Contemporary İstanbul kapsamında Tersane İstanbul'a geliyor.

Devamı

Orçun Oğlakcıoğlu'ndan "Hayal Et, Yolculuk ve Hancının Seyir Defteri"

 9 Ekim 2021 Cumartesi

İş dünyasının bilinen isimlerinden Orçun Oğlakcıoğlu'nun,"Hayal Et" ilk şiir kitabının geliri (ÇABA) Çağdaş ve Bağımsız Yardımlaşma Derneği'ne, "Yolculuk" ve "Hancının Seyir Defteri" kitaplarının tüm geliri ise kimsesiz çocuklara, yurtlara ve köy okullarının yararına satışa sunuluyor.

Devamı

KADIKÖY PLAK GÜNLERİ 2021

 27 Eylül 2021 Pazartesi

Kadıköy Plak Günleri, 2 Ekim Cumartesi Kadıköy Belediyesi bahçesinde başlıyor. Bu yıl plaklar halk ozanı, usta Neşet Ertaş anısına dönecek. 

Devamı

İlk Defa YUNANİSTAN'a Gidiyorum.

 21 Eylül 2021 Salı

Komşu memleket Yunanistan'dan "Kalimera (Merhaba)" Geçmiş yüzyıllarda bir arada yaşadığımız Yunan halkı ile müzikten yemeğe sanattan tarihe kadar pek çok kültürde benzer özellikler gösteriyoruz.⁣⁣⁣

Devamı

POZİTİF SONBAHAR İLE YENİLENİN, KEŞFEDİN, MUTLU OLUN!

 18 Eylül 2021 Cumartesi

Sonbahar'ın en sakin, huzurlu beden ve zihin tatili için birbirinden keyifli #Yoga & #Meditasyon & #Mindfullness programlarının yer aldığı #PozitifSonbahar ile yaşam enerjinizi arttırmaya hazırsanız başlıyoruz. 

Devamı

Ahi Evran'ın Doğumunun 850.Yılı

 13 Eylül 2021 Pazartesi

PTT AŞ tarafından "Ahi Evran'ın Doğumunun 850.Yılı" konulu özel gün zarfı 13 Eylül 2021 tarihinde tedavüle sunuldu.

Devamı

Türkiye’nin Gizli 8 SEYAHAT Destinasyonu

 11 Eylül 2021 Cumartesi

Türkiye, yaz tatili için oldukça geniş bir yelpazede seçenekler sunuyor. Ünü Türkiye'yi aşarak dünyanın pek çok yerindeki turistin gözde lokasyonları arasına giren beldelerimiz var. Haydi bu gizli cennetlere bir göz atalım. 

Devamı

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ İçin 6 Eşsiz Rota

 10 Eylül 2021 Cuma

Sonbahar esintisini arkanıza alarak doğanın kalbinde yürüyüş yapabileceğiniz, gürültü ve stresten uzaklaşabileceğiniz birbirinden güzel 6 yürüyüş rotasını doğaseverler için derledik. 

Devamı

İzmir'i Yaşayan ve Yaşatan Kitaplar

 9 Eylül 2021 Perşembe

Okurlarını edebiyatının iyi örnekleri ve zihin açıcı kurmaca dışı eserlerle buluşturan Delidolu Yayınları'nın koleksiyonundaki İzmir temalı kitaplar, kentin çokkültürlü atmosferinde, farklı yaşantıların, acıların, mutlulukların, hayallerin ve umutların iç içe geçtiği, çarpıcı hikâyeler anlatıyor.

Devamı

YELDEĞİRMENİ SANAT YENİ SEZONU AÇIYOR.

 8 Eylül 2021 Çarşamba

Birbirinden özel etkinliklerle sanatseverleri buluşturan Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sanat, Eylül ayında Mahalla ve Kadın Kısa Film Yönetmenleri Festivallerine yaptığı ev sahipliğiyle sezonu açıyor.

Devamı

Yıldız Holding Rasat Sergisi

 8 Eylül 2021 Çarşamba

Yıldız Holding'in Sanat Koleksiyonu'nda yer alan birbirinden özel eserlerden oluşan Rasat Sergisi, 8 Eylül'de kapılarını açacak Artweeks@Akaretler'de ziyaretçilerle buluşuyor.

Devamı

“Genco” belgeseli, “Fazıl Say” ve “Borusan Quartet” ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda...

 31 Ağustos 2021 Salı

ENKA Sanat, Türk tiyatrosunun usta ismi Genco Erkal'ın kariyerini ve sanat hayatını ele alan "Genco" belgeselinin galasına ev sahipliği yapacak. ENKA Açıkhava Tiyatrosu J. S. Bach'ın "Goldberg Varyasyonları" eserinin tamamını dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say'ı ağırlıyor. 

Devamı

Türkiye MotoFest Başlıyor.

 31 Ağustos 2021 Salı

Avrupa'nın 2021'deki en büyük etkinliği Türkiye MotoFest başlıyor. 1-8 Eylül tarihleri arasında yapılacak festival, Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP)'nin 9'uncu ve 10'uncu ayağına ev sahipliği yapacak Afyon Motorsporları Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Devamı

THE ROOF AÇILDI.

 17 Ağustos 2021 Salı

İstanbul'un kalbindeki konumuyla The Ritz-Carlton, Istanbul yepyeni bir mekana ev sahipliği yapıyor. The Roof adıyla kapılarını açan teras hem gündüz hem gece şehrin nabzını tutuyor.

Devamı

CRR Senfoni Orkestrası’ndan “Dansa Davet”

 17 Ağustos 2021 Salı

Cemal Reşit Rey (CRR) Senfoni Orkestrası'nın "İstanbul'da Senfonik Yaz" konser dizisi "Dansa Davet" konseri ile devam ediyor.

Devamı

Bursa Almira Hotel

 17 Ağustos 2021 Salı

Bursa'nın tarihi ve kültürel merkezlerinin kesişim noktasında yer alan, şehrin ilk 5 yıldızlı konaklama tesisi unvanına sahip Almira Hotel, 34 yıllık tecrübesi ile alanının en iyisi olmaya devam ediyor.

Devamı

Doğa Dostu Bir Tatil İçin 5 İpucu

 10 Ağustos 2021 Salı

Yaz aylarına giriş yaptığımız şu günlerde pandemi kısıtlamalarının da hafiflemesiyle birlikte tatil bölgeleri hareketlendi. Denizlerdeki kirliliğin son günlerde tehlikeli bir hal almasıyla doğa dostu bir tatilin önemi de gün yüzüne çıktı. Viravira.co, doğa dostu tatilin 5 önemli ipucunu bizimle paylaştı.

Devamı

İZMİR MARRIOTT AÇILDI.

 10 Ağustos 2021 Salı

İzmir'in kalbi Alsancak'ta, iş ve lüks alışveriş merkezlerine çok yakın bir konumda bulunan İzmir Marriott, misafirlerini yeni bir misafirperverlik deneyimine davet ediyor.

Devamı

Bursa’da Festival Coşkusu Başlıyor.

 15 Temmuz 2021 Perşembe

59'uncu Uluslararası Bursa Festivali, 11 - 30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 2-6 Ağustos tarihleri arasında ise Bursa'daki halk dansları toplulukları ile 17 ilçeyi kapsayacak bir folklor şöleni yaşanacak.

Devamı

Çantalarınızda Yaz Modası: BAKRAS

 12 Temmuz 2021 Pazartesi

Seyahatlerinde pratik ve şık çözümlerler arayanlar için BAKRAS çantaları rahat kullanımı, sıra dışı ve çarpıcı modelleriyle çanta taşımayı bir zevk haline getiriyor. 

Devamı

MARSHALL “Cesur Toprak” ile Bu Yılın Renklerine Rehberlik Ediyor.

 11 Temmuz 2021 Pazar

Sıcak, doğal ve nötr bir renk olan 2021 Marshall Rengi CESUR TOPRAK, evlerinize destekleyici ve dengeleyici bir hava katarak yaşam alanlarınızı ilk'lerle birlikte cesaretlendiriyor.

Devamı

BAYRAMDA NE HEDİYE ALSAM?

 8 Temmuz 2021 Perşembe

Sevdiklerine güzel bir bayram hediyesi ile mutlu etmek isteyenlerle ile bayram alışverişi yapmak isteyenlere özel kaçırılmayacak fırsatlar bu içeriğimizde..

Devamı

Bayram Tatilini Nasıl Değerlendirebilirsiniz?

 7 Temmuz 2021 Çarşamba

Tatile çıkamayan ve "Acaba ne yapsak?" diyen İDG Dostları için bayram tatilini değerlendirebilecekleri birbirinden güzel bayram önerileri Biletal.com'dan...

 

Devamı

GastroRize Günleri

 5 Temmuz 2021 Pazartesi

Rize Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen GastroRize Günleri 1-3 Temmuz tarihlerinde Rize'de gerçekleşti. Etkinlikte Rize'nin geleneksel lezzetleri, eşsiz doğası ve kültürel zenginlikleri ile buluşan ziyaretçiler unutulmaz anlar yaşadı.

Devamı

Gastronomi Turizmi Derneği (GTD)

 4 Temmuz 2021 Pazar

Turizm Medya Grubu ve Gastronomi Turizmi Derneği (GTD) ortaklığıyla gerçekleştirilen Gastro Show, tüm gastronomi sektörü paydaşlarını bir araya getirdi ve konferans programlarıyla dünya liderlerini sektörle buluşturdu. 

Devamı

"MounTRrain Outdoor Club" Karavan Kampı

 16 Eylül 2021 Perşembe

Türkiye'nin yerleşik düzende kurulu "ilk doğa sporları" ve etkinlikleri merkezi olan Bolu Aladağlar'daki MounTRrain Outdoor Club, karavan tatilleri için kapılarını kamp ve doğaseverlere açtı.

Devamı

Anadolu Hayat Emeklilik 'Dijital Fotoğraf Sergisi'

 27 Haziran 2021 Pazar

2007 yılından beri düzenlendiği Türkiye'nin kadınlara özel ilk ve tek fotoğraf yarışması "Kadın Gözüyle Hayattan Kareler" bu yıl 15.yılını kutluyor.

Devamı

En Gözde Mavi Tur Rotaları

 6 Haziran 2021 Pazar

Yaz tatilini aile ya da yakın arkadaş grubuyla kalabalıklardan uzak teknede geçirme fikri, tatil severler tarafından büyük bir ilgi görüyor. Pandemi sebebiyle kullanıcılar klasik tatil seçenekleri yerine daha yakın çevresindeki kişilerin bulunduğu tekne tatilini tercih ediyor.

Devamı

Bebem Natural

 30 Nisan 2021 Cuma

Gücünü doğadan alan organik yeni bebek bezi markası Bebem Natural doğal bambu lifleri, organik pamuk özü ve yüzde 100 vegan özelliği ile anneler ve bebekleriyle buluşuyor. 

Devamı

Faik Paşa Suites İstanbul Otel

 30 Mayıs 2021 Pazar

Faik Paşa Suites İstanbul Otel
"Zamanın Ruhunu Sanatla Yakalayan Bir Miras"

Çukurcuma'nın ruhuna, tarihin arka sokaklarına ve İstanbul'un renklerine eşsiz bir uyum içinde misafirlerine ağırlayan Faik Paşa Suites, sizi geçmişin zaman ve sanat yolculuğuna çıkarıyor.

Devamı

Seyahate Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler?

 15 Mayıs 2021 Cumartesi

Siz Tatile Çıkmaya Hazırsınız Peki Ya Valiziniz?
Yaz mevsiminin yaklaştığı şu günlerde tatilciler için de geri sayım başladı. İster sahil kenarında denizin tadını çıkarın, isterseniz de macera dolu bir yolculuğa çıkın öncesinde valiz hazırlama işi sanıldığı kadar kolay ve masum değildir.

Devamı

İLK DEFA HATAY’A GİDİYORUM. #ilkdefahatay

 7 Mayıs 2021 Cuma

Kardeşliğin ve hoşgörünün şehri #Hatay'ın #Meydanköyü'nden mavi ile yeşil uyumlu güzel bir kare... #ilkdefagidiyorum

Devamı

SAYRA & ÇINAR 'İYİLİK İKİZİM PROJESİ'

 5 Mayıs 2021 Çarşamba

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen depremde yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nda melek olan ikizler Çınar ve Sayra Alpgündüz'ün hayalleri 'İyilik İkizim Projesi' ile gerçeğe dönüşüyor. #iyilikikizim

Devamı

ANNELERİMİZE HER DAİM SEVGİYLE...

 9 Mayıs 2021 Pazar

Anneler Günü'ne özel hazırladığı sürpriz hediye seçenekleri ile bu yıl annelerimizin yanında olamasak da onları gülümsetebilir ve damağında bu günü hatırlayacağı tatlı izler bırakabiliriz.

Devamı

Sony Türkiye Fotoğraf Yarışması 2021

 25 Mart 2021 Perşembe

Dünya Fotoğraf Organizasyonu ve Sony Türkiye, 2020 yılının en iyi tekil fotoğraflarının değerlendirildiği 2021 Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri Serbest Dalda Yarışma bölümünde bu yılın kategori birincilerini ve kısa listeye kalanları kamuoyuyla paylaştı.

Devamı

İlk Defa KARABURUN’A Gidiyorum. #SizlerdenGelenler

 21 Mart 2021 Pazar

Fotoğraflar Karaburun'un güzelliğini anlatmaya yetmez. Çeşme'ye tatil kararı aldınız ve yola çıktınız. Urla'yı geçince Yüksek Teknoloji Enstitüsü kavşağından sağa dönün, doğa'nın eşsiz sunumunu izlemek için eski yoldan devam edin.

Devamı

Lüleburgaz'da Fidanlar 57. Alay İçin!

 18 Mart 2021 Perşembe

Lüleburgaz Kent Konseyi 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü kapsamında bütün askerleriyle birlikte vatan uğruna şehit olan 57. Alay anısına 300 Çınar fidanını toprakla buluşturdu.

Devamı
KEŞFET