İlk Defa KARABURUN’A Gidiyorum. #SizlerdenGelenler

Fotoğraflar Karaburun'un güzelliğini anlatmaya yetmez. Çeşme'ye tatil kararı aldınız ve yola çıktınız. Urla'yı geçince yüksek teknoloji enstitüsü kavşağından sağa dönün, doğa'nın eşsiz sunumunu izlemek için eski yoldan devam edin. Gülbahçe'den Mordoğan'a kadar girintilerdeki koyların tadını çıkarın.

Yıldırım Çevik
@istiridye_kabuguIMG_20210306_140418


Mordoğan güzel plajları ve sahili ile Karaburun'dan önceki yazlıkçı bölgesidir. Adı hoş gelen bu bölgenin neden bu isimle anıldığını bir yaşayandan duymuştum. Bir rivayete göre "güneş doğarken mor renk olurmuş" o nedenle bu ismi almış.


IMG_20210306_140452
#Karaburun'a vardığınızda gece kalma isteğiniz artacak ve konaklayacak bir mekan arayacaksınız. Bir çok butik otel, motel, pansiyon bulacaksınız. Akşam sahildeki mekanlarda bölgenin deniz ürünlerini tadarken güneşin muhteşem batışına şahit olacaksınız.

Yarım ada turunu tamamlamak için yola devam etmek isterseniz fotoğraf tutkunları için Sarpıncık Feneri'ni görmenizi öneririm. Küçükbahçe köyüne doğru ilerlerken sakin, bakir turkuaz renkli koylarını ziyaret edin. (bazı koylar balık çiftlikleri istilasındadır) Badembükü'nü görmenizi mutlaka öneririm.

 

IMG_20210306_140435

 

IMG_20210306_140512Çam ağaçları arasından geçerek turu tamamladınız ama hala Çeşme'ye gitme arzunuz varsa Ildırı tabelasından seyahatinize devam edebilirsiniz. İyi tatiller...

 

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARINA ULAŞMAK İÇİN:

İlk Defa 'URLA ÖZBEK KÖYÜ'ne Gidiyorum

İlk Defa 'MORDOĞAN'a Gidiyorum

İlk Defa 'URLA SANAT SOKAĞI'na Gidiyorum

İlk Defa 'GERMİYAN KÖYÜ'ne Gidiyorum

İlk Defa 'EFES ANTİK KENTİ'ne Gidiyorum

İlk Defa 'AKKUM'a Gidiyorum

 

KEŞFET