Kiva'da Pazar Günleri Yöresel Kahvaltı

Kiva'da Pazar Günleri Yöresel Kahvaltı

Anadolu'nun binlerce yıllık yöresel lezzetlerini özüne sadık kalarak günümüze taşıyan Kiva, Pazar sabahları artık misafirlerini geleneksel kahvaltıyla karşılıyor.

1497252274_Kiva_Kahvalt___1

Ev yapımı reçellerden yöresel peynirlere, bazlamadan kayganaya, pişiden çökeleğe kadar kahvaltının vazgeçilmez pek çok lezzeti pazar günleri Kiva'da. Her mevsimin şifasını ve zenginliğini konuklarıyla buluşturan Kiva Bomonti'nin zengin kahvaltısında Anadolu'nun farklı bölgelerinden yöresel peynirler sunuluyor. Peynir tabağında, Ezine'nin meşhur çeçil peyniri, Hatay'ın dillere destan eritme peyniri ile doyumsuz Erzincan tulumu ve Trakya'nın klasikleşmiş eski kaşarı bulunuyor.

1497252277_Kiva_2

Şarküteri tabağında ise kahvaltının vazgeçilmezlerinden pastırma, Tokat bez sucuk, dana söğüş ve dereotlu çökelek yer alırken, sıcak seçeneklerde; Anadolu mutfağının geleneksel ve en sevilenleri arasında bulunan pişi, bazlama, yöresel börek, Çerkez mutfağının favorisi velibah, Karadeniz'in yıldızı kaygana ve bir kahvaltı klasiği menemen sunuluyor.

1497252276_Kiva_1

Kiva Bomonti, Pazar gününe keyifli bir kahvaltıyla başlamak isteyenleri açık alanda bulunan geniş bahçesinin yanı sıra üst katıntaki 3 farklı bölümden oluşan odalarında da ağırlayabiliyor.

 

KEŞFET