"MounTRrain Outdoor Club" Karavan Kampı

İlk Defa Bolu Aladağlar'a Gidiyorum.

DOĞA SİZİ ÇAĞIRIYOR.

Türkiye'nin yerleşik düzende kurulu ilk doğa sporları ve etkinlikleri merkezi olan Bolu Aladağlar'daki MounTRrain Outdoor Club, bireysel çadır kampı ve karavan tatilleri için kapılarını açtı.

 

1624520694_MT_Karavan_1

1400 metrenin üzerindeki rakımı ve bütünüyle doğa dostu yaklaşımıyla Bolu Aladağlar'da zümrüt yeşili sarıçam ormanları arasında kurulu olan Mountrain Outdoor Club, içinde doğal bir göl ve dağların bulunduğu, 300 dönümlük alana sahip. Kent yaşamından kaçışı doğanın kucağında spor ve eğlence ile buluşturan tesis, çadır ve karavan kampları ile gerçek bir doğa tatili sunuyor.

Tüm günü doğada aktivitelerle veya hamağınızda dinlenerek geçirdikten sonra, akşamları ateşin başında kurulan yeni dostluklar, güçlenen aile bağları, çocukların doğada özgür olmakla elde ettikleri özgüven ve daha nice psikolojik, sosyal ve fiziksel yararları olan açık havada yaşam ve doğa tatili, "ilk defa" deneyenlerin bile vazgeçilmezi olmaya aday...


MounTRain Outdoor Club 1Özel Çadırlar, Karavan Tatili

Mountrain Outdoor Club'da, kış şartları da dikkate alınarak tasarlanmış özel zeminli ve ısıtmalı çadırlarda konaklanabileceği gibi, karavan kampı alanında da, her karavanın kendine ait su ve elektrik şebekesi mevcut. Tesisteki restoran ve küçük market ise, gün boyunca tüm doğaseverlerin hizmetinde. Aladağlar'da doğa yürüyüşlerinden kanoya, dağ bisikletinden çeşitli doğa oyunlarına veya off-road etkinliklerine kadar herkese uygun aktiviteler var.

Mountrain Outdoor Club; bireylere yönelik aktiviteli kamp imkanları yanında, özel gruplar için de macera kampları, doğanın şifalı gücünden yararlanmak için wellness kampları, doğada yaşam ve kamp eğitimleri gibi özel etkinlik seçenekleri de sunuyor.

Mountrain aktivite3 Kano

 

Kampçılık Eğitiminde Neler Var?

Kamp ve doğa sporları ile ilgilenenlere yönelik olarak MounTRain eğitmenleri tarafından hazırlanan ve yaz dönemi boyunca sürecek üç kategorideki Kampçılık, İleri Kampçılık ve Hayatı İdame Eğitimleri de 14 Haziran itibariyle başladı.

"Temel Kampçılık Eğitimi"; "ilk defa kamp yapacak" kişilerin temel ekipmanları tanıması ve kamp becerileri kazanması amacına yönelik. 'İleri Kampçılık Eğitimi'nde temel kampçılık bilgisi olan doğaseverlerin teknik becerilerinin artırılması hedeflenirken, üç seviye olarak planlanan eğitimin son seviyesi olan "Hayatı İdame Eğitimleri" ise; doğada zor koşullarda hayatta kalma becerisi edindirmek için tasarlandı. İlk iki seviye eğitim 2 gece 3 gün sürerken, Hayatı İdame Eğitimi 3 gece 4 gün süren daha kapsamlı bir eğitim sunuyor.

 

MT Karavan 2


Yüksek rakımda bilinçli doğa tatilinin ve kampçılığın özgün adresi ve doğaseverlerin buluşma noktası olan #Mountrain #OutdoorClub, yeşile doyacağınız, izole, güvenli ve hareketli bir bir tatil yaparken, doğada yaşamının tadını çıkaracağınız keyifli bir adres.

Eğitim takvimine ve detaylarına www.mountrain.com adresinden ulaşılabilirsiniz.

KEŞFET