MISIR'A VİZESİZ SEYAHAT MÜMKÜN!

Mısır seyahatleri için artık önceden vize almayacak olan seyahat severler, 15 Nisan 2023 tarihi itibarıyla Mısır asıllı olmayan tüm Türk vatandaşları bütün Mısır noktalarına 25 USD ücret ile kapı vizesi alarak giriş sağlayabilecekler. 

 

 

mısıra vizesiz seyahat

 

MISIR SEYAHATİ İÇİN ÖNERİLER 

Kapıda vize uygulamasının başlamasıyla seyahat severler için Mısır gidilecek alternatif rotalardan biri konumuna geldi. Akvaryum gibi denizi, kültürel cazibe merkezleri ve otantik mutfağı gibi pek çok güzelliği bünyesinde barındıran Mısır'ın ileriki günlerde daha çok ilgi göreceği düşünülüyor.

Mısır'a kapıda vize uygulamasının başlamasının ardından ülkenin gezilecek yerleri de merak konusu oldu. İşte Enuygun'a göre Mısır gezisinin olmazsa olmazları...

 

Mısır Sharm El-Sheikh — Best Resort on the Red Sea for Snorkeling _ Egypt travel,

 

Mısır'ın dünya mirası Giza Piramitleri görülmesi gereken yerler listenizde mutlaka yer almalı. Keops, Kefren ve Mikerinos piramitlerini de mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Giza Platosu'nda yer alan Büyük Sfenks eski Mısır uygarlığının gizemini yansıtan önemli bir yapı olması nedeniyle önemli. Tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Luxor ise Karnak ve Luxor tapınaklarıyla nam salmış.

 

ilk defa mısıra gidiyorum

 

 

II. Ramses'in inşa ettirdiği Abu Simbel göz kamaştırıcı mimarisi ve tarihi zenginliğiyle dikkat çekiyor. Ve Mısır'ın sembolü Nil Nehri... Mısır'ın ana arteri olan Nil Nehri boyunca yapılan bir geziyle doğanın ve kültürün eşsiz güzelliklerini keşfe çıkabilirsiniz.

Tarihi değerleri bir yana mutfağıyla da ilgi çeken Mısır'da falafel, fesekh, molokheya, kushari lezzetlerinin tadına bakmadan dönmeyin. 

KEŞFET