Müze Gazhane’nin Yeni Sahnesi ‘Yerin Altında' Konserleri Başladı.

Şehrin sanat ve yaşam alanı Müze Gazhane'nin yeni ve sıra dışı sahnesi 'Yerin Altında', İstanbullulara unutulmaz bir deneyim yaşattı. Etkileyici atmosferiyle şehrin alternatif sahnesine dönüşen 'Yerin Altında', konser alışkanlıklarına yepyeni bir soluk kattı.

 

1644052050_WhatsApp_Image_2022_02_04_at_16.00.32__2_

 

İlk Dinleyenler Yerin Altında Dinleyicileri

Özgün bir atmosferde gerçekleştirilen konserde sahne alan Ali Güçlü Şimşek, Barlas Tan Özemek ve Kaan Düzarat'tan oluşan 'Lalalar', Anadolu ezgilerinin nostaljik dokusunu fütüristik ögeler, sinematik bas tınıları ve kirli elektro beat'leriyle dinleyicilerle buluşturdu.

'Lalalar' ayrıca üzerinde çalıştıkları yeni albümlerindeki eserleri ilk kez 'Yerin Altında' dinleyicisi için çaldı. Müziğin ritmine kulak veren yaklaşık 600 kişi, hep bir ağızdan şarkılara eşlik etti. Müzikseverler eksi ikinci (-2.) katta yaşanan bu farklı deneyime ortak oldular.

 

1644052044_WhatsApp_Image_2022_02_04_at_16.00.32__7_

 

Her Perşembe Yepyeni Bir Deneyim

Yerin Altında konserleri, Şubat ayı boyunca her perşembe birbirinden özgün sanatçıları İstanbullularla buluşturmaya devam edecek. Sahne alacak isimler KÜLTÜR AŞ ve Müze Gazhane'nin sosyal medya hesapları ile kultur.istanbul ve muzegazhane.istanbul web sitelerinden açıklanacak.

KEŞFET