Hayal ET

Dünya Kadınlar Günü’nde İlk Defa Kendinizi Şımartın!

 5 Şubat 2024 Pazartesi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü fırsat bilip kendinize vakit ayırmaya, kendinizi birazcık olsun şımartmaya ne dersiniz? İlham almak için aşağıdaki küçük listeye bir göz atın.

Devamı

Bilet Dükkanı, EMITT Turizm Fuarı'nda Ziyaretçilerini Bekliyor.

 30 Ocak 2024 Salı

Bilet Dükkanı, EMITT fuar katılımcılarına özel olarak; mobil uygulamasını indirerek yeni üye olan bireysel katılımcılara 500 TL'lik cüzdan bakiyesi hediye ederken; acentelere de cazip kampanyalar sunacak.

Devamı

NİLÜFER BELEDİYESİ, Nermin Er’in Sergisine Ev Sahipliği Yapıyor.

 30 Ocak 2024 Salı

Nilüfer Belediyesi, Nermin Er'in "Sıradaki Şarkı" adlı kapsamlı sergisine, Gizem Gedik küratörlüğünde, 13 Ocak Cumartesi itibarıyla Meteor I Balat Kültürevi'nde ev sahipliği yapmaya başladı.

Devamı

PERA MÜZESİ “Bir Arada” Konserleri

 29 Ocak 2024 Pazartesi

Pera Müzesi, güncel müzik sahnesinin güçlü kadın seslerini dinleyicilerle buluşturduğu "Bir Arada" konserlerini dinleyicilerle buluşturmaya devam ediyor. 26 Ocak'ta Pera Café'de gerçekleşecek konsere katılanlar, Uzun Cuma kapsamında müzeyi ücretsiz gezebilecek.

 

 

Devamı

INSPERA Kültür Sanat Merkezi, Bodrum Ortakent’te Açıldı.

 29 Ocak 2024 Pazartesi

Bodrum'un en büyük kültür ve sanat merkezi Inspera Bodrum, İtalyan sanat dünyasının değerli isimlerinin buluştuğu "Bir Zamanlar Denizin Olduğu Yer – Dove una volta c'era il mare" Dolomitler'in Çağdaş Sanatı sergisi ile 23 Ocak Salı günü kapılarını açtı.

Devamı

CAPPADOX 5. Edisyonu 23-26 Mayıs'ta Geri Dönüyor.

 29 Ocak 2024 Pazartesi

Türkiye'nin ilk destinasyon festivali Cappadox, 5. edisyonu Uçhisar-Göreme'yi merkezine alan ve çevredeki vadilere yayılan geniş bir coğrafyada 23-26 Mayıs 2024 tarihleri arasında dönüyor.

Devamı

MEŞGUL ŞEHİR İstanbul Sergisi

 27 Ocak 2024 Cumartesi

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü'nün (İAE) Cumhuriyet öncesi İstanbul'un işgal yıllarını mercek altına aldığı MEŞGUL ŞEHİR: 1918–1923 SERGİSİ, 27 Nisan'a kadar ziyaretçilerle buluşmaya devam edecek.

Devamı

BRITANYALI TATE İSTANBUL'DA

 27 Ocak 2024 Cumartesi

Dünyanın en çok ziyaret edilen müzelerinden biri olan Tate'in, "Dinamik Göz: Optik ve Kinetik Sanatın Ötesinde" sergisi 23 Ocak-19 Mayıs tarihleri arasında Artİstanbul Feshane'de sanatseverlerle buluşuyor.

Devamı

Şehir Hatları’ndan; “İstanbul’un Gazi Vapurları ve Gazi Gemileri”

 11 Ocak 2024 Perşembe

Şehir Hatları'nın Cumhuriyetimizin 100. yılı özelinde, deniz tarihçisi araştırmacı-yazar Ahmet Güleryüz'ün yazımı ile hazırladığı "İSTANBUL'UN GAZİ VAPURLARI ve GAZİ GEMİLERİ" kitabı çıktı.

Devamı

27. EMITT Turizm Fuarı

 2 Ocak 2024 Salı

27. EMITT - Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı 6-9 Şubat tarihlerinde dünya turizm profesyonellerini ve tatil tüketicilerini İstanbul'da bir araya getirecek. 

Devamı

İş Sanat'ta 2024 Heyecanı

 2 Ocak 2024 Salı

İş Sanat, yeni yıla dünyaca ünlü isimlerin konserleri, dinletiler, çarpıcı sergilerle başlıyor. İş Sanat, Ocak ayında yaşayan efsane Kronos Quartet'i de sahnesinde ağırlayacak.

Devamı

We Belong Sergisi İstanbul 74’te Açıldı.

 21 Aralık 2023 Perşembe

ISTANBUL'74 küratörlüğünü Demet Müftüoğlu Eşeli'nin üstlendiği WE BELONG başlıklı ilk sergisini gerçekleştiriyor. 15 Ocak'a kadar ziyarete açık olacak olan sergi, randevuyla gezilebilecek.

Devamı

Eyüp Sabri Tuncer. ’Yüzyıllık Buluşma Sergisi’’

 7 Aralık 2023 Perşembe

1923 yılında Cumhuriyetin kuruluşu ile başlayan hikayesi ile EYÜP SABRİ TUNCER, 100.yılına özel hazırladığı ''Yüzyıllık Buluşma Sergisi''nin açılışını Hafızaevi Müzesi'nde gerçekleştirdi.

Devamı

‘Bir İçgörü Mekânı: Akbank Sanat ve 30 Yıl’ Sergisi

 7 Aralık 2023 Perşembe

'Bir İçgörü Mekânı: AKBANK SANAT ve 30 YIL' adlı sergi, Akbank Sanat'ta düzenlenmiş 31 farklı sergiyi ve ardındaki hikayelerini keşfedeceğiniz bir zaman yolculuğu niteliği taşıyor. 

Devamı

Christmas Market İstanbul ile Yeni Yıl Coşkusu

 7 Aralık 2023 Perşembe

Gelenekselleşen CHRISTMAS MARKET İSTANBUL etkinliği 8-25 Aralık tarihleri arasında Six Senses Koçataş Mansions ve İstanbul'un büyüleyici atmosferinde gerçekleşecek.

Devamı

Beymen’in “Golden Opulence” Sergisi

 4 Aralık 2023 Pazartesi

BEYMEN bu topraklardan aldıkları ilhamla tasarladıkları eserleri Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen "Golden Opulence" sergisinde bir araya getiriyor. 

 

Devamı

İstanbul Comics and Art Festival (İCAF) 22 Aralık’ta Başlıyor.

 29 Kasım 2023 Çarşamba

İSTANBUL COMICS AND ART FESTIVAL  (İCAF), İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde, Dream Sales Machine organizasyonuyla, 22-23-24 Aralık'ta Kadıköy Müze Gazhane'de gerçekleştirilecek.

Devamı

BASE 13-17 Aralık'ta Akaretler Sıraevler’de!

 27 Kasım 2023 Pazartesi

Türkiye'nin dört bir yanından yeni mezun sanatçıların yapıtlarını aynı çatı altında sanatseverlerle buluşturan BASE'in 7.edisyonu 13-17 Aralık tarihleri arasında Bilgili Sanat işbirliğiyle, Akaretler Sıraevler ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Devamı

Bir Başka Antalya Sanat Çalıştayı ve Sergisi

 27 Kasım 2023 Pazartesi

ANTALYA KÜLTÜR SANAT, Cumhuriyetin yetiştirdiği sanatçılar ile gerçekleştirilecek olan "Bir Başka Antalya" sanat çalıştayı ve sergisine imza atılacak. 

 

Devamı

İSTANBUL MARKETING SUMMIT

 21 Kasım 2023 Salı

11-12-13 Aralık tarihlerinde 6'ncı kez Zorlu PSM'de gerçekleşecek İstanbul Marketing Summit 2023 pazarlama, yaratıcı endüstriler, dijitalleşme ve iş dünyasının fikir liderlerini bir araya getirecek.

Devamı

MARKA 2023 KONFERANSI

 19 Kasım 2023 Pazar

2-3 Kasım tarihlerinde Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşen MARKA 2023 Konferansı, "Cumhuriyetimiz Kırmızı Çizgimiz!" başlığı ile Cumhuriyet'in 100. yıl kutlamaları içinde önemli bir iz bıraktı. 

Devamı

'Karanın Bittiği Mavi' Sergisi, Rahmi M. Koç Müzesi’nde..

 16 Kasım 2023 Perşembe

Usta karikatürist ve ressam Haslet Soyöz, yeni sergisi "Karanın Bittiği Mavi" ile denizcilik tarihine bir kez daha ışık tutuyor.

Devamı

ATA’ya Saygı Zinciri

 13 Kasım 2023 Pazartesi

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 85. yılında, Kadıköy'de binlerce kişinin el ele tutuşarak oluşturduğu "Ata'ya Saygı Zinciri" ile anıldı.

Devamı

Açık Havada Sinema Keyfi

 26 Ağustos 2023 Cumartesi

Farklı film zevklerine hitap eden, geçmişten günümüze ses getiren, Oscar ödüllü filmler yaz boyunca Swissôtel'in 1000'den fazla dev ağacı içinde barındıran muhteşem korusu içerisinde gösterime sunuluyor.

Devamı

Cumhuriyet’in 100. Yılında ŞİLE BEZİ Etkinliği

 26 Ağustos 2023 Cumartesi

"Ritüelleriyle Şile Bezi" Etkinliğinde Türkiye Cumhuriyet'inin 100. Yılı anısına özel olarak kök boyalarla hazırlanan 100 metre uzunluğunda Şile Bezi, sahilde tüm davetlilerin de katılımıyla denizde yıkandı.

Devamı

İZMİR KAHVE FUARI 2023

 31 Mayıs 2023 Çarşamba

1-4 Haziran 2023 tarihleri arasında fuarizmir'de gerçekleştirilecek İZMİR KAHVE FUARI, sektör profesyonelleri olduğu kadar kahve meraklıları için de buluşma noktası olacak.

Devamı

NEFES ORMAN ile Derin Bir Nefes Alın.

 31 Mayıs 2023 Çarşamba

Sürdürülebilirliği, doğaya ve insana saygıyı kendine ilke edinmiş NEFES ORMAN, şehrin telaşından uzak doğal yaşamı, bu yaşam alanındaki etkinlik ve aktiviteleri ile bu yaz ruhunuza çok iyi gelecek.

Devamı

BIG BOYZ Festival Geliyor!

 30 Mayıs 2023 Salı

Türkiye'nin ilk ve tek erkek hobi festivali BIG BOYZ, akrobatik uçuş gösterilerinden, engel tanımayan motosiklet şovlarına, macera tutkunlarını bir araya getirecek ve birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Devamı

DIGITAL AGE TECH SUMMIT 2023

 30 Mayıs 2023 Salı

Dijitalin zirvesi; markaların, start-up'ların ve girişimcilerin son teknolojik gelişmelere dair gündemi uzman isimlerle değerlendiren DIGITAL AGE TECH SUMMIT için geri sayım başladı.

Devamı

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'nda Dünya Kaplumbağa Günü

 17 Mayıs 2023 Çarşamba

FARUK YALÇIN HAYVANAT BAHÇESİ ve Botanik Parkı, Dünya Kaplumbağa Günü'ne özel tasarım atölyesi düzenliyor. Çocukların kaplumbağalar hakkında bilgi sahibi olmasını amaçlarken diğer yandan da eğlenmelerini amaçlıyor.

Devamı

İstanbul Karavan Festivali Başlıyor.

 17 Mayıs 2023 Çarşamba

19-20-21 Mayıs 2023 tarihlerinde Kilyos'ta gerçekleştirilecek. Karavan kullanıcıları ve doğaseverleri tek çatı altında buluşturan İSTANBUL KARAVAN FESTİVALİNDE çeşitli spor aktiviteleri, yarışmalar, etkinlikler ve atölyeler düzenlenecek.

Devamı

BeautyEurasia Kozmetik Sektörünü Bir Araya Getirecek.

 17 Mayıs 2023 Çarşamba

15-17 Haziran'da gerçekleştirilecek olan 18. Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı – BEAUTY EURASIA, kozmetik sektörüne yön veren son gelişmeleri gündeme taşıyacak.

Devamı

Zamane İstanbulları Pera Müzesi’nde

 12 Mayıs 2023 Cuma

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi'nde Aralık ayında ziyarete açılan ZAMANE İSTANBULLARI SERGİSİ, 11 fotoğrafçının yakın tarihli çalışmalarını farklı temalar altında buluşturuyor. 

Devamı

Sayra ve Çınar Vakfı İyilikle Büyüyor.

 12 Mayıs 2023 Cuma

İkizlerin doğum günü olan 12 Şubat'tan bu yana vakıf olarak faaliyetlerini yürüten SAYRA ve ÇINAR VAKFI, 6 Şubat'ta yaşanan ve ülkemizi derinden sarsan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından afet bölgesine ilk koşanlardan oldu.

Devamı

YBY Woods Gençlik Festivali Başlıyor.

 12 Mayıs 2023 Cuma

BY Woods, 19-20-21 Mayıs günleri gerçekleşecek GENÇLİK FESTİVALİ'nde gençleri ve kendini genç hissedenleri en sevdiği gruplarla bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Devamı

Puduhepa’nın Yeni Kız Kardeşi “Halide Edip Adıvar”

 7 Mayıs 2023 Pazar

Puduhepa'nın Yeni Kız Kardeşi projesi kapsamında Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak 5. ilham veren kadın bebeği, bir Kurtuluş Savaşı kahramanı olan "HALİDE EDİP ADIVAR" olarak belirlendi.

Devamı

İSTANBUL MODERN Yeni Binasında Açıldı.

 4 Mayıs 2023 Perşembe

Türkiye'nin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi İstanbul Modern'in Karaköy'deki yeni binasında müze ve sergileri ziyaret edilebilecek.

Devamı

7. HERITAGE İSTANBUL Kültür Mirası Meraklılarını Buluşturdu.

 4 Mayıs 2023 Perşembe

TG Expo Uluslararası Fuarcılık tarafından organize edilen 7. Heritage İstanbul, ArtCloud Network International'ın ana sponsorluğunda Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda başladı.

Devamı

Marshall Depremzede Çocuklara Uçurtma Etkinliği Düzenledi.

 24 Nisan 2023 Pazartesi

Marshall 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını, bu yıl depremzede çocuklar için düzenlediği uçurtma etkinliği ile kutladı.

Devamı

Vialand Tema Park 10. Yılını Kutluyor.

 19 Nisan 2023 Çarşamba

Vialand Tema Park 10. yılında kapılarını yine eğlenceye açıyor. 'Mutlu Anılar Diyarı'nda açılışa özel bilet kampanyası, sezon boyunca 10. yıla özel etkinliklerle gün boyu sınırsız eğlenceye hazır olun. 

Devamı

Bayramda İstanbul'da Ulaşım Ücretsiz Olacak.

 19 Nisan 2023 Çarşamba

İstanbul Büyükşehir Belediyesi hazırlıklarını tamamladı. Kişiselleştirilirmiş kart kullanan İstanbullulara toplu ulaşım ücretsiz hizmet verecek. Metrolar 24 saat esasına göre yolcu taşıyacak.

Devamı

Şule Gazioğlu Art & Design Eski İstanbul Fotoğraf Sergisi

 19 Nisan 2023 Çarşamba

Şule Gazioğlu Art & Design çok özel bir sergiye ev sahipliği yapıyor. 'Sébah & Joaillier: Eye of the Bosphorus', koleksiyoner Fabrizio Casaretto'nun aile arşivinden fotoğrafları günümüzle buluşturuyor.

Devamı

Dijitale Kalpten Bağlı Aile

 4 Nisan 2023 Salı

Dijitalleşen dünyaya çocuklarıyla birlikte adapte olmak isteyen bilinçli ebeveynlere yol haritası sunan "Dijitale Kalpten Bağlı Aile" kitabı okuyucularıyla buluştu.

Devamı

Dayanışma İçin Müzik Babylon'da Başlıyor.

 21 Mart 2023 Salı

Şubat ayında yaşanan deprem felaketinin etkilerini dayanışma ve birliktelikle azaltmak için "Dayanışma İçin Müzik" konser serisi Babylon'da başlıyor.

Devamı

#SahnedenDayanışma Büyüyor.

 12 Mart 2023 Pazar

Tiyatro Kooperatifi, 6 Şubat 2023'te Kahramanmaraş ve 11 ilde milyonlarca kişiyi etkileyen depremlerde hayatta kalanlarla dayanışmak için #SahnedenDayanışma kampanyasını başlattı.

Devamı

Su Yücel “Yakalanan Zaman” Galeri Diani’de!

 9 Mart 2023 Perşembe

Multidisipliner sanatçı Su Yücel'in "Yakalanan Zaman" adlı sergisi 8 Nisan-29 Nisan 2023 tarihleri arasında Galeri Diani'de gerçekleşiyor.

Devamı

İstanbul Sinema Müzesi, Stanley Kubrick Sergisi

 9 Mart 2023 Perşembe

İstanbul Sinema Müzesi'nde gösterilen sinema dehası Stanley Kubrick hakkında bugüne kadar yapılmış en kapsamlı serginin bitiş tarihi, gösterilen talep doğrultusunda 2 Nisan tarihine uzatıldı.

Devamı

Rami Kütüphanesi Açıldı.

 26 Ocak 2023 Perşembe

İstanbul'un en büyük Avrupa'nın ise sayılı kütüphanelerinden biri olan Rami Kütüphanesi'ni ilk 5 günde toplam 113.500 kişi ziyaret etti.

Devamı

En Eğlenceli YARIYIL ETKİNLİKLERİ

 26 Ocak 2023 Perşembe

Sıra dışı ve eğlence dolu onlarca etkinliğin yer aldığı Mobilet, minik misafirlerin yarıyıl tatilini eğlence dolu geçirmeleri için sömestire özel %20'ye varan indirimlerle çocukların yüzünü güldürüyor.

Devamı

İYİ Kİ DOĞDUN BARIŞ MANÇO

 3 Ocak 2023 Salı

Bir otobüsünün dış cephesini tamamen Barış Manço ve onun doğum yıl dönümü için tasarlayan İETT, aracı sanatçının doğum tarihi olan 2 Ocak 1943'e atıfta bulunarak sefere başlattı.

Devamı

Karavanist ve Outdoorist Fuarı

 3 Ocak 2023 Salı

Karavanist ve Outdoorist Fuarları, 7-15 Ocak 2023 tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını açacak. 

Devamı

Fanta Fest 18 Ağustos’ta Başlıyor.

 16 Ağustos 2022 Salı

Fanta Fest, uzun bir aradan sonra müzik ve eğlenceyi Türkiye'nin dört bir yanına Edis ve Gazapizm ile taşımaya devam ediyor. İlk konser 18 Ağustos'ta Ankara AnkaMall'da gerçekleşecek.

Devamı

F İstanbul Gıda, 5-7 Temmuz'da İstanbul Fuar Merkezi'nde Başlıyor.

 3 Temmuz 2022 Pazar

F İstanbul Gıda, İçecek, İşleme ve Ambalaj Fuarı, 5-7 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi (İFM)'nde kapılarını açmaya hazırlanıyor. 

 

Devamı

‘Festival Park Kadıköy’de ‘Yaz Kutlamaları’ Başlıyor.

 22 Haziran 2022 Çarşamba

Açık hava konserlerinin yeni adresi 'Festival Park Kadıköy'de 'Yaz Kutlamaları' başlıyor. İstanbullular dört günlük ücretsiz konser serileriyle ritim tutacak. Stand-up gösterileri ve konsept partilerle eğlenecek. 

Devamı

Jumbo “Zamansız Yolculuk” Sergisi

 22 Haziran 2022 Çarşamba

Zamansız tasarımları ile eşlik ettiği en güzel anılara değer katan Jumbo, 75. Yılını yetenekli sanatçıların eserlerinin yer aldığı bir sergi ile kutluyor.

Devamı

Red Bull İstanbul Unlocked’a Geri Sayım Başladı!

 22 Haziran 2022 Çarşamba

1 ve 2 Temmuz tarihlerinde Red Bull İstanbul Unlocked'da Mecidiyeköy Eski Likör Fabrikası'nda aynı anda 10'dan fazla mekan ve 60'ı aşkın sanatçı yer alacak.

Devamı

ICRYPEX NFT 'İlk Defa' Yeni Projelerini Tanıttı.

 9 Haziran 2022 Perşembe

ICRYPEX NFT Marketplace, üç ayrı yeni NFT projelerini gerçekleştirdiği etkinliğe NFT sanatçıları, yatırımcıları, Nesin Vakfı, Cumhuriyet Gazetesi, Erden Eruç ve basın temsilcileri katılım sağladı.

Devamı

DasDas Haziran Ayı Programı

 6 Haziran 2022 Pazartesi

DasDas, Haziran ayına keyifli bir konserle giriş yapıyor. Alternatif müziğin öne çıkan gruplarından Yüzyüzeyken Konuşuruz DasDas Sahne'de müzik dolu bir akşama imza atmaya hazırlanıyor.

Devamı

Tomtom Design Week 2022

 6 Haziran 2022 Pazartesi

9-12 Haziran tarihleri arasında Tomtom Kırmızı Bina'da gerçekleştirilecek etkinlik, tüm yaratıcı tasarım disiplinlerini bir araya getirerek, moda ve tasarım dünyasının rotasını İstanbul'a çevirecek.

Devamı

Gençlik Festivali FestZ Başlıyor.

 27 Mayıs 2022 Cuma

10-12 Haziran tarihleri arasında Müze Gazhane'de Akbank'ın ana sponsorluğunda gerçekleşecek FestZ, birçok farklı etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Devamı

FeelFEST’e Geri Sayım Başladı!

 23 Mayıs 2022 Pazartesi

Türkiye'nin en kapsamlı ve deneyim odaklı sağlıklı yaşam ve spor festivali Feel FEST, 5 Haziran'da Beykoz Spor Ormanı'nda! 

Devamı

Kenan Yavuz Etnografya Müzesi

 23 Mayıs 2022 Pazartesi

Avrupa'da "Yılın Müzesi" seçilen Kenan Yavuz Etnografya Müzesi, kültür ve sanat öğeleri içeren görkemli bir davet ile kazandığı 2021 Silletto Ödülü'nü kutladı.

Devamı

Hey Summer Festivali Başlıyor.

 18 Mayıs 2022 Çarşamba

Hey Summer Festivali; 20 Mayıs 2022 Cuma günü saat 20.30'da TuzBiber Komedi Kulübü'nün gösterileriyle başlıyor. Festival 9 Eylül'e kadar devam edecek.

Devamı

Tenten İstanbul’da Sergisi RED art’ta

 17 Mayıs 2022 Salı

RED art Istanbul 4-18 Haziran tarihleri arasında, çağdaş sanatçı Hamid Tolouei Fard'ın "Tenten İstanbul'da" sergisine ev sahipliği yapacak.

Devamı

Marshall, Bilecik Gölpazarı Taşhan Koruma Alanı’nı Yeniliyor.

 17 Mayıs 2022 Salı

"Renklendir Hayatı" sloganıyla hayatımıza renk katmaya devam eden Marshall, Bilecik Gölpazarı Belediyesi Taşhan Koruma Alanı Çevre Düzenlemesi Projesi'ne boya desteği sağlıyor.

Devamı

TÜRSAB ile Fibabanka'dan 'Tatil Kredisi'

 17 Mayıs 2022 Salı

Anlaşma kapsamında tatil severler, bankaya gitmeden seyahat acentaları aracılığıyla ofisleri ya da online satış platformları üzerinden, 50 bin TL'ye kadar tatil kredisi başvurusunda bulunabilecekler. 

Devamı

DostUMutlu Gezegen Masalları Tanıtıldı.

 4 Mayıs 2022 Çarşamba

Değişim Liderleri Derneği'nin Kıvılcımlar Programı çatısı altında bir araya gelen 9 üniversiteli mühendis genç kadın tarafından yazılan doğa dostu masallar, DostUMutlu Gezegen Masalları adıyla kitaplaştırıldı. 

Devamı

Akdeniz'den Ege'ye Karadeniz'den Marmara'ya "Deniz Canlıları"

 29 Nisan 2022 Cuma

Türkiye'nin deniz canlılarına yönelik en kapsamlı kaynağı olan Akdeniz'den Ege'ye Karadeniz'den Marmara'ya, 232 tür ve 600'ün üzerinde fotoğrafın yer aldığı "Deniz Canlıları" kitabı çıktı. 

Devamı

'İlk Defa’ Düzenlenen Karavan Festivali İçin Geri Sayım Başladı.

 25 Nisan 2022 Pazartesi

'İlk Defa' düzenlenecek Karavan Festivali için geri sayım başladı. Doğada Yaşam Okulu'nun ev sahipliği yaptığı İstanbul Karavan Festivali, 13-14-15 Mayıs'ta Kilyos'ta düzenlenecek.

Devamı

Ramazan Tatili Öncesi Otellerde Rezervasyonlar Yoğunlaştı.

 25 Nisan 2022 Pazartesi

Ramazan Bayramı tatili öncesi otellerde rezervasyonlar yoğunlaşırken, arkadaş / akraba yazlıklarına talepte düşüş bekleniyor. 

Devamı

Watsons’tan Gençlik Festivali 2022

 25 Nisan 2022 Pazartesi

Watsons Türkiye 28 Mayıs'ta global ve lokal pek çok markayı 10.000'e yakın gençle Watsons Gençlik Festivali'nde buluştururken müzik ve eğlenceyi de bir arada sunacak. 

Devamı

Kastamonu’nun 93 Yıllık Tarihi Dijital Ortama Taşınıyor.

 19 Nisan 2022 Salı

Kastamonu Entegre, Kastamonu'nun 93 yıllık tarihini dijital ortama taşımayı hedefleyen projenin sponsoru oldu. Proje kapsamında 1929'dan bugüne Kastamonu'da yayımlanmış tüm gazeteler dijital ortama aktarılacak. 

Devamı

Pîrî Reis Antik Akdeniz Haritaları - Yağlı Boya, Çini, Minyatür ve İpek Mendil Sergisi

 17 Nisan 2022 Pazar

Türk denizcilik tarihi ve deniz haritacılığına dair eserlerin yer aldığı ve 30 Nisan'a kadar sürecek serginin yapımcısı ve küratörü aynı zamanda koleksiyoner olan Ali Rıza İşipek.

Devamı

5. Mardin Bienali İçin Geri Sayım Başladı.

 17 Nisan 2022 Pazar

Bu yıl "Çimenin Vaadi" konseptiyle, Adwait Singh küratörlüğünde düzenlenecek 5. Mardin Bienali'nin sanatçıları belirlendi. Bienal, 20 Mayıs - 20 Haziran 2022 tarihleri arasında düzenlenecek.

Devamı

'Tarih Size Bakıyor' Ara Güler Fotoğraflarında Arkeoloji Sergisi Açıldı.

 17 Nisan 2022 Pazar

Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü, Ara Güler Arşiv ve Araştırma Merkezi iş birliğinde "Tarih Size Bakıyor Ara Güler Fotoğraflarında Arkeoloji" isimli sergisine kapılarını açıyor.

Devamı

Buluşum’dan Heartish’e Destek

 11 Nisan 2022 Pazartesi

Boyner Grup, fayda yaratma misyonu ile 2015 yılında kurduğu "Buluşum" platformuyla sosyal girişimcileri desteklemeye devam ediyor. 

Devamı

Metropol İstanbul Hupalupa'da Çocuklar Eğlenceye Doyacak.

 8 Nisan 2022 Cuma

Metropol İstanbul'da yer alan Hupalupa eğlence merkezi bir haftalık tatilde ücretsiz etkinlik programında çocukları ara tatilde eğlendirmeye devam edecek.

Devamı

Museum of Selfies’de Gez, Çek, Eğlen, Paylaş!

 7 Nisan 2022 Perşembe

Trump Alışveriş Merkezi'nde yer alan dünyaca ünlü selfie müzesi Museum of Selfies, selfie çekmek için özel tasarlanmış eğlenceli temalarıyla çocukların ara tatiline renk katacak.

Devamı

Nostalji Rüzgarı Galataport İstanbul’da Esecek.

 4 Nisan 2022 Pazartesi

Galataport İstanbul, eski gelenekleri günümüze taşıyan "Nostalji İstanbul" etkinliğini 2 Nisan - 1 Mayıs tarihleri arasında şehrin tarihi semti Karaköy'de hayata geçiriyor.

Devamı

'İyi Yaşa, İyi Yaş Al' Etkinliği Hilton İstanbul Maslak'ta Gerçekleşti.

 28 Mart 2022 Pazartesi

Sağlıklı beslenmeden atıksız mutfağa kadar pek çok konunun interaktif oturumlarla ele alındığı 'İyi Yaşa, İyi Yaş Al' etkinliğinde katılımcılar aromaterapi, yüz yogası ve mindfulness gibi uygulamaları deneme fırsatı yakaladı.

Devamı

Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali 2022

 26 Mart 2022 Cumartesi

Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Sanat Vakfı (TÜRSAK) tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Vakfı katkılarıyla düzenlenen ''Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali'' bu yıl da devam ediyor.

Devamı

Çanakkale Zaferi'nin 107.Yılında Kanlısırt

 17 Mart 2022 Perşembe

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nde, CRR'de, besteci Süleyman Alnıtemiz'in, Çanakkale savaşlarının 100. yıl dönümü için yazdığı, Kanlısırt / Anzak Senfonik Şiiri sanatseverlerle buluşacak.

Devamı

Özbek Bahar ve Ot Festivali

 16 Mart 2022 Çarşamba

Otların cenneti, ölmez ağacı zeytin ağacının diyarı, en taze ve lezzetli balıkların tadına varabileceğiniz "Urla Özbek Bahar ve Ot Festivali" 19-20 Mart'ta Özbek Köyü'nde ziyaretçilerini bekliyor. 

Devamı

Kendine Yeten ve Pes Etmeyen Kadınlar Araştırması

 6 Mart 2022 Pazar

8 Mart Kadınlar Günü'ne özel online olarak gerçekleştirilen araştırmada; "Türkiye'de Genel Kadın Problemleri ve Güçlü Kadın Kavramı" konularıyla ilgili sonuçlar açıklandı.

Devamı

SAYRA & ÇINAR 'İYİLİK İKİZİM PROJESİ'

 5 Mart 2022 Cumartesi

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen depremde yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nda melek olan ikizler Çınar ve Sayra Alpgündüz'ün hayalleri 'İyilik İkizim Projesi' ile gerçeğe dönüşüyor. #iyilikikizim

Devamı

Kadınlar Günü 'Omuz Omuza' Etkinlikleri

 4 Mart 2022 Cuma

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle pek çok marka ve firma; hayatın her alanında kadınların potansiyellerine ulaşmasını ve fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla Mart ayı boyunca gelişim projeleri, etkinlik ve konferanslar düzenleyecek.

Devamı

Kardan Perde Film Festivali Çıldır Gölü'nde Gerçekleştirilecek.

 2 Mart 2022 Çarşamba

Kars ve Ardahan sınırları içinde yer alan Çıldır Gölü üzerinde tamamen kardan inşa edilen beyaz perde üzerinde film gösterimlerinin yapılacağı, dünyada örneğine az rastlanan bir festival düzenlenecek.

Devamı

‘İstanbul Kavuştayı’ ile Şehrin Meydanları Müziğin Ritmiyle Dolacak.

 2 Mart 2022 Çarşamba

İBB, 'İstanbul Kavuştayı' ile şehrin meydanlarını müziğin ritmiyle dolduracak. Sevilen sanatçılar, 11 meydanda ücretsiz konserlerle İstanbullularla buluşacak.

Devamı

Venezuela Simon Bolivar Senfoni Orkestrası İş Sanat'ta

 2 Mart 2022 Çarşamba

Dünyaca ünlü Venezuela Simon Bolivar Senfoni Orkestrası, 6 ve 7 Nisan'da gerçekleştireceği iki konser ile İş Sanat'ın sezon programında yerini aldı.

Devamı

Japon Geleneksel Gösteri Sanatı "Hiroshima Kagura" Yayında...

 1 Mart 2022 Salı

Türkiye'deki Japonya Büyükelçiliği tarafından, 23 Mart'a kadar Japonya'nın geleneksel sahne sanatlarından "Kagura"yı Türkiye'ye tanıtmak üzere özel bir internet sitesi açıldı.

Devamı

Kadın Gözüyle Hayattan Kareler

 28 Şubat 2022 Pazartesi

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından bu yıl 16'ncısı düzenlenen, Türkiye'nin kadınlara özel tek fotoğraf yarışması olan "Kadın Gözüyle Hayattan Kareler"e başvurular 11 Mart tarihine kadar devam ediyor.

Devamı

Güven Kıraç’ın ‘Haiku’ Sergisi Four Seasons Hotel Bosphorus’ta...

 23 Şubat 2022 Çarşamba

Güven Kıraç'ın resim tutkusunu yansıtan ve 30'dan fazla sanat eserinin yer aldığı serginin açılışı, 24 Şubat Perşembe günü Four Seasons Hotel Bosphorus'ta Atik Pasha Fuaye'de gerçekleşiyor. 

Devamı

Atlas 1948 ve İSM, “Zühre/Sanatçı Kadınlar Ayı” Programına Ev Sahipliği Yapacak.

 23 Şubat 2022 Çarşamba

İstanbul Sinema Müzesi ve Atlas 1948, Mart ayı boyunca "Zühre" projesi kapsamında kadın sanatçılar odağında; filmler, söyleşiler, atölyeler ve performanslara ev sahipliği yapacak.

Devamı

Uber Siyah Taksi ile İstanbul’da...

 21 Şubat 2022 Pazartesi

Uber kullanıcıları 8 yolcu kapasiteli, aileler ve arkadaş grupları için daha geniş oturma alanına sahip, konforlu araçlarla hizmet veren siyah taksiler ile daha lüks yolculuklar yapabilecekler.

Devamı

Çukurova Kitap Fuarı 2022

 20 Şubat 2022 Pazar

Çukurova 14. Kitap Fuarı, bugün itibariyle Tüyap Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını açtı. Onlarca kültür etkinliğine sahne olacak Fuar, 27 Şubat'a kadar devam edecek.

Devamı

“Sır” Tiyatrosu Fişekhane’de...

 17 Şubat 2022 Perşembe

Fransa'da ve daha birçok ülkede büyük beğeni toplayan Cesar Ödüllü Alexandre De La Patelliere ve Matthieu Delaporte' nin yazdığı "Le Prenom"un, Hilal Arslangiray Kazanbal uyarlaması olan "Sır", galasını 6 Mart'ta Fişekhane'de yapacak. 

Devamı

Marshall Ailesi Yarışıyor.

 16 Şubat 2022 Çarşamba

Marshall'ın değerli iş ortağı olan boya ustaları arasında düzenlenen ve 28 Şubat tarihinde tamamlanacak yarışmada dereceye girenler çeşitli hediyeler kazanacak. 

Devamı

25. EMITT Fuarı Kapılarını Açtı.

 10 Şubat 2022 Perşembe

9-12 Şubat 2022 tarihlerinde dünya turizm profesyonellerini ve tatil tüketicilerini 25'inci kez İstanbul'da bir araya getirecek olan fuarın bu sene en ilgili çekici konularından biri sağlık turizmi olacak.

Devamı

“Dr. Love” Leo Bucaglia Yenilenen Kitapları ile Kalplerinize Dokunuyor.

 10 Şubat 2022 Perşembe

"Dr. Love" olarak bilinen Amerikalı yazar ve motivasyon konuşmacısı Leo Bucaglia'nın çok sevilen kitapları yenilenen kapakları ile İnkılap Kitabevi aracılığıyla okurlarıyla buluşuyor.

Devamı
KEŞFET