Hayal ET

100. YILINDA LOZAN SERGİSİ

 22 Kasım 2021 Pazartesi

"İlk ve Son Barış 100. Yılında Lozan" sergisi büyük ilgi gördü. Mecidiyeköy'de bulunan tarihi Likör Fabrikası'nda 20 Kasım'a kadar açık olan sergiyi 5 bin kişi ziyaret etti.

Devamı

25 Kasım KadınaYönelik 'Şiddete Hayır Sergisi'

 20 Kasım 2021 Cumartesi

25 Kasım'da çeşitli etkinliklerle kutlanan Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü (International Day for the Elimination of Violence against Women) için 3 Türk Kadın Ressam özel bir sergi için bir araya geldiler.

Devamı

İbrahim Çallı Sergisi Folkart Gallery’de...

 19 Kasım 2021 Cuma

Folkart Gallery, 2021-2022 sezonunu Türk Resminin en önemli sanatçısı İbrahim Çallı ile açıyor. Bugüne kadar gerçekleştirilmiş en kapsamlı İbrahim Çallı sergisi olarak tarihe geçecek olan sergi, ressamın 80 eserinden oluşuyor. 

Devamı

Karaköy Güllüoğlu ve Melez Tea

 18 Kasım 2021 Perşembe

Melez Tea'nin birbirinden leziz aromatik çaylarıyla, Karaköy Güllüoğlu'nun enfes baklavaları bir araya geldi. Çay ve baklavanın eşleştiği tadım etkinliği, Büyükada'nın en nostaljik mekanlarından Splendid Palace'ta yapıldı.

Devamı

Jolly Joker Private, CVK Park Bosphorus’ta

 18 Kasım 2021 Perşembe

Jolly Joker Private, 3 Aralık 2021'de CVK Park Bosphorus'un terasında kapılarını açıyor. Canlı müziğin popüler adresi Jolly Joker'in yeni konsepti Jolly Joker Private eğlenceyi bir üst noktaya taşıyacak.

Devamı

42 Maslak’ta Sanat Bu Kez İyilikte Buluşuyor!

 5 Kasım 2021 Cuma

42 Maslak Shopping Mall, bu kez sanatı iyilikle buluşturan özel bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Uluslararası çapta çalışmaları ile tanınan sanatçıların eserleri, Luca FineArt Galeri'de düzenlenen Eunoia Karma Resim Sergisi'nde bir araya geliyor.

Devamı

İLK DEFA BU KASIM'DA...

 4 Kasım 2021 Perşembe

İDG Dostları İLK DEFA 'BU KASIM'da özlediğimiz ve beklediğimiz KÜLTÜR & SANAT aktivitelerini kısa bir özetle sizler için derledik. 

Devamı

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali, "Fotoğraflarla İstanbul" Sergisi Taksim 360'da...

 2 Kasım 2021 Salı

Eşsiz tarihi ve doğal güzellikleriyle dünyanın sayılı metropollerinden olan İstanbul, Türkiye'nin en büyük kültürel ve sanat etkinliği Beyoğlu Kültür Yolu Festivali'ne hazırlanıyor. Taksim 360 Ofis Rezidans festival kapsamında "Fotoğraflarla İstanbul" sergisine ev sahipliği yapıyor.

Devamı

Emre Yusufi’nin “Harmony of Contrast” Sergisi, Yapı Kredi Bomontiada Galeri’de...

 2 Kasım 2021 Salı

Yapı Kredi bomontiada 6-30 Kasım tarihleri arasında, çağdaş sanatçı Emre Yusufi'nin uzun bir süreden sonra Türkiye'de açtığı ilk solo sergisi Harmony of Contrast'a ev sahipliği yapacak.

Devamı

İş Bankası Müzesi'nden “Bir Asrın Ardından” Sergisi

 28 Ekim 2021 Perşembe

Atatürk'ün Samsun'a çıkışının yüzüncü yılında açılan ve büyük ilgi gören İstiklal Sergisi'ni İzmir'e uğurlayan Türkiye İş Bankası Müzesi, yeni sergisi "Bir Asrın Ardından / Cepheler, İnsanlar ve Büyük Zafer"i 28 Ekim'de ziyarete açıyor.

Devamı

Depo Müzesi Açılıyor.

 28 Ekim 2021 Perşembe

Hollanda Kralı Willem-Alexander tarafından Roterdam'da 5 Kasım'da açılacak olan Depot Boijmans Van Beuningen, dünyanın ilk halka açık müze deposu olma ünvanını taşıyor.

 

Devamı

Anamorfoz Atatürk Eseri Rahmi M. Koç Müzesi’nde Sergileniyor.

 28 Ekim 2021 Perşembe

Temmer Marble'ın katkılarıyla hazırlanan 'Anamorfoz Atatürk' eseri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı itibarıyla Rahmi M. Koç Müzesi'nde sergilenmeye başlıyor. Çekyalı Heykeltıraş Patrik Prosko tarafından yapımı yaklaşık üç ay süren eser Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatını ve değerlerini simgeliyor.

Devamı

Yeldeğirmeni Sanat'ta Güz Konserleri

 28 Ekim 2021 Perşembe

Yeldeğirmeni Sanat kasım ayı programında, klasik müzik ve cazın yıldız isimlerinden yeni keşiflere birçok topluluğu ağırlıyor. Programda ayrıca kontrbas performansı ile Onur Özkaya, Fazıl Say'ın Kontrbas Sonatı "Gece Gezintisi"nin ilk seslendirilişini gerçekleştirecek.

Devamı

“İstanbul’un Renkleri” Sergisi Beyoğlu’nda

 19 Ekim 2021 Salı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı'nın destekleri ile gerçekleştirilen ve küratörlüğünü Işıl Çelik'in yaptığı Galatasaray Lisesi önündeki sergide fotoğrafçı İmdat Akgün'ün İstanbul konulu 32 fotoğrafı yer alıyor.

Devamı

‘ZAMANSIZLIK ŞARKISI’ Duvarlarda Yankılanacak.

 19 Ekim 2021 Salı

Bursa'nın yeni kültür ve sanat merkezi Zindankapı içerisindeki Güncel Sanat Galerisi ilk sergisi 'Zamansızlık Şarkısı' ile kapılarını ziyarete açtı. Derya Yücel'in küratörlüğünde ki sergi 17 Ocak 2022'ye kadar ziyarete açık olacak. 

Devamı

İstanbul Comics and Art Festival 2021

 19 Ekim 2021 Salı

İstanbul Comics and Art Festival, Çizgi roman, karikatür, sokak sanatı, fanzin, illüstrasyon ve animasyon, atölye, söyleşi, sergi, gösterim ve kamusal alan uygulamaları gibi yaratıcı deneyim alanları sunan, çizgi ve sokak kültürünü bir araya getirdi. 

Devamı

İspanyol Sanatçılar “Tanınmayan İstanbul” Anlatıyor.

 17 Ekim 2021 Pazar

Barış Manço Kültür Merkezi, 30 Ekim'e kadar devam edecek "Tanınmayan İstanbul" sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergide, iki İspanyol sanatçının suluboya İstanbul tasvirleri ve metinlerinden oluşan eserler yer alıyor.

Devamı

BEBETO Kültür Sanat Festivali Başlıyor.

 17 Ekim 2021 Pazar

Kervan Gıda, BEBETO Kültür Sanat Festivali için hazır. 15 Ekim 2021 tarihinde başlayan festival, 12 Aralık'a kadar tüm çocuk ve yetişkinler için birbirinden renkli etkinlikler ve aktiviteler sunacak.

Devamı

Ahmet Güneştekin’in “Hafıza Odası” Sergisi Diyarbakır'da Açıldı.

 17 Ekim 2021 Pazar

Ahmet Güneştekin'in "Hafıza Odası" sergisi PİLEVNELİ tarafından, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası'nın ev sahipliğinde Diyarbakır Keçi Burcu'nda açıldı. 

Devamı
KEŞFET