Polat Piyalepaşa; Bahar ve Yaz Sergileri

Art On 18 Mayıs'tan itibaren "Spring Selection" isimli karma sergide 15 farklı sanatçının işlerini bir araya getiriyor. Karma sergide sanatçılar Bilal Yılmaz, Canan Dağdelen, Ekin Kano, Enis Malik Duran, Erdal İnci, Eser Gündüz, Hüseyin Aksoylu, Kerem Giriş, Nurgül Gökçen, ODDVIZ, Olcay Kuş, Ömer Emre Yavuz, Onur Mansız, Ozan Türkkan ve Umut Erbaş yer alıyor.

 

Polat Piyalepaşa Çarşı,

 

 

POLAT PİYALEPAŞA ÇARŞI SERGİ TAKVİMİ 

artSümer'de Deniz Üster, T E R R A N U L L I U S, Yerçekiminin Hasadı sergisi 25 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Jeolojik, bilimsel ve antropolojik araştırmalarını kurgulayarak sanat pratiğiyle örüntüleyen Deniz Üster, .artSümer'deki ilk kişisel sergisiyle son döneme ait çalışmalarını izleyicilerle buluşturuyor.

 

Jeolojik, bilimsel ve antropolojik araştırmalarını kurgulayarak sanat pratiğiyle örüntüleyen Deniz Üster, .artSümer'deki ilk kişisel sergisiyle son döneme ait çalışmalarını izleyicilerle buluşturuyor.

 

DG Art 23 Mayıs'tan itibaren Ezgi Güneştekin'in "How u Feel?" isimli sergisinin küratörlüğünü Zeynep Öztürk gerçekleştirecek. Eserlerinde renkleri, metinleri, imgeleri kullanan ve işlerinde asi bir direnişi, kültürel normlara başkaldırıyı ve bireysel özgürlüğü amaç edinen Ezgi Güneştekin'in ilk kişisel sergisi "HOW U FEEL?" 23 Mayıs – 30 Haziran tarihlerinde sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Sanatçı Eylül Deniz Çolak'ın atölye ve galerisi Eylül Deniz Artist Studio'da sanatçının Crystal isimli işi ve diğer eserleri görülebiliyor. Sertlik ve kırılganlık, kusur ve zarafet arasındaki dengenin yansıması olarak ortaya çıkan Crystal isimli eseri "kırılmanın" bir dramatizasyonu olarak tasarlandı.

Eserin formundaki yükseliş, bazı yıkımların ardından gelen daha güçlü bir doğumu temsil ediyor. Tezatlıkların ve devinimin harmonik birleşimi bir manifestoysan olarak belirirken, içsel bir direncin ve evrimin simgesi olarak da adını kristalden alıyor.

Martch Art Project, Cenk Düzyol'un "Karamsarlara Müjde" başlıklı solo sergisine Piyalepaşa lokasyonunda ev sahipliği yapıyor. Ömer Uğurluoğlu'nun "Cenk Düzyol izleyiciyi her şeyi söylemenin mümkün olduğu bir evrene dahil eder.

Uzlaşılmış sosyal kabullerin sınırlarında bulunan, toplumsal eşitsizlikleri yeniden üreten ya da onları yıkmayı hedefleyen bir mizahın içinde bulunan izleyici, kendi mizanseninin de yaratıcısı olur" sözleriyle tanımladığı Cenk Düzyol'un "Karamsarlara Müjde" başlığını taşıyan solo sergisi 25 Mayıs 2024 e kadar ziyaret edilebilir.

MERKUR'de ise Ahmet Duru'nun Güneş Çarpması isimli sergisi, 30 Mayısa kadar görülebilecek. Ahmet Duru kağıt üzerine çizimler, heykelsi objeler ve tuval üzerine yağlıboya resimlerle sergisini ziyaret edenlere doğada bir gün geçirme deneyimi yaşatıyor. İzleyici, gün doğumundan gün batımına kadar sanatçı ile birlikte bir yürüyüşe çıkıyor.

Doğada yürümek Duru'nun hayatının ve çalışmalarının önemli bir parçasıdır. Ormanlar ve yaylalar arasında yaptığı trekking ve yürüyüş yolculuklarında eserleri için ilham kaynağı buluyor. Bu yürüyüşler uzun saatler ve kilometrelerce sürebiliyor. Merakı, estetik açıdan çekici ve kavramsal açıdan güçlü olan mevcut işlerine açıkça yansıyor.

Sanatsal gözlemler ve bilimsel araştırmaların eşsiz bir karışımından doğan doğaya taze bakışı, izleyicilerin dünyaya alternatif bir açıdan bakmasını sağlıyor. MERKUR'deki mevcut sergisinde bitkiler, ağaçlar ve suyun yanı sıra zaman ve mekân da önemli rol oynuyor.

 

 

Polat Piyalepaşa Çarşı, sergi

 

 

Pi Artworks'de Nezaket Ekinci, Dimensions of Discovery sergisi 29 Haziran tarihline kadar arasında sanatseverlerle buluşuyor.

 

Zilberman Selected Nazlı Yayla küratörlüğündeki "Home is where one start from" başlıklı sergiye ev sahipliği yapacak. Hera Büyüktaşçıyan, Guido Casaretto ve Lucia Tallová'nın işlerinin yer alacağı bu sergi20 Temmuza kadar görülebilecek.

KEŞFET