ROMANTİK KIŞ ROTALARI

Aralık ayı hem ülkemiz hem de birçok Avrupa şehrinde kışın kendini hissettirdiği, en güzel mekânların gerçek haliyle kaldığı zaman olarak tüm destinasyonları başlı başına romantik yapmaya değer.

İster Abant'ta doğanın en güzel haline tanık olun, ister Kapadokya'da zaman yolculuğuna çıkın isterseniz Avrupa başkentlerinde Noel pazarlarının keyfini sürün.

 

 romantik paris fransa

 

 

Kış mevsiminin büyüleyici atmosferinde, çiftlerin ister hafta sonunu değerlendirebileceği ister daha uzun bir planla uzaklara romantik bir kaçış yapabileceği bu içeriğimize bir göz atın. İster yurt içinde tarihi mekânları keşfedip doğanın güzellikleri içinde kaybolun, isterseniz de Noel pazarlarına da denk gelebileceğiniz Avrupa'nın romantik başkentlerinde unutulmaz anılarla dolu bir yolculuğa çıkın.

 

İLK DEFA GİDİYORUM 

 

PARİS'İN ROMANTİZMİ 

Romantik rota denilince kuşkusuz dünyada ilk akla gelen yer Paris. Avrupa'nın moda ve gastronomi şehirleri arasında da ilk sırada gelen bu romantik şehir, kışın ayrı güzel. Paris, turistlerin her mevsim yoğun olduğu bir şehir.

 Eyfel Kulesi'nden Louvre Müzesi'ne Notre Dame Katedrali'nden Zafer Takı'na kadar şehrin sembolü olan yapıları mutlaka görün.

Seine Nehri'nde bot turuna çıkın, şehrin capcanlı kafe ve restoranlarında Fransız mutfağını keşfedin. Sanatçılarının yoğun olduğu Montmartre'de Paris'in en bohem haline tanıklık edin.

 

 

Paris Christmas

 

 

PRAG'IN MASALSI GÜZELLİĞİ

Prag, tarihi mimarisi ve rengârenk sokaklarıyla çiftler için bir cazibe merkezi haline geliyor.

Aralıkta kar altında parlayan katedraller, romantik yürüyüşler ve sıcak kafelerle dolu bu şehir, romantik anılar biriktirmek için mükemmel bir fırsat sunuyor.

 

 

Prag im Winter

 

 

Yurt dışında Paris, Prag, Budapeşte, yurt içinde ise Kapadokya, Abant, Bozcaada kış aylarında romantik kaçış rotalarında başı çekiyor.

 

BUDAPEŞTE'NİN BÜYÜLEYİCİ ATMOSFERİ 

Kendinizi tarihin büyüsünde hissedeceğiniz Gotik ve Barok mimarinin en güzel örneklerini görebileceğiniz Macaristan'ın başkenti Budapeşte, kış aylarının en romantik rotaları arasında başı çekiyor. Buda ve Peşte olarak ikiye ayrılan kentin her köşesi Noel öncesi süslemelerle masalsı bir güzelliğe bürünüyor.

Buda bölgesinde Barok mimarinin izlerini taşıyan Buda Kalesi, Peşte bölgesinde yer alan Neo-Gotik mimarisi ile şehrin ikonu niteliğinde Parlamento Binası, kubbesinden tüm kent manzarasını izleyebileceğiniz Aziz Stefan Bazilikası ve şehrin iki yakasını birbirine bağlayan ve Tuna Nehri üzerinden geçen Zincirli Köprü (Chain Bridge) mutlaka deneyimlemeniz gereken yerler listesinde.

Şehirde romantizm yaşamak isteyenler için ise Castle Hill'in eşsiz güzellikteki bahçeleri, Tuna Nehri'nin ortasındaki Margaret Adası ve Balıkçılar Tabyası mutlaka görülmesi gerekenler arasında geliyor.

 

 

Christmas market Budapest

 

 

KAPADOKYA'DA ZAMAN YOLCULUĞU 

Romantik bir seyahat denilince Türkiye'de ilk akla gelen yerlerin başında kendinizi zaman yolculuğunda hissedeceğiniz Kapadokya geliyor.

Doğal peri bacaları, mağara otelleri ve sıcak hava balonlarının renk kattığı bölge kış aylarında romantizm yaşamak için ideal.

 

 

kapadokya

 

 

ABANT'TA DOĞA ŞÖLENİ 

Göl manzarasıyla sakin ve huzurlu bir tatil beldesi olan Abant, kış mevsiminin ülkemizde en güzel yaşandığı yerlerin başında geliyor. Bembeyaz karlar altında bir doğa şöleni sunan Abant'ta göl kenarında yürüyüş yapmak en huzur verici aktivitelerin başında geliyor.

Akşamüstüne doğru soğuğunun artmasıyla birlikte doğa manzarası eşliğinde şömine başında romantik bir akşam geçirebilirsiniz. İstanbul'a yakın olması nedeniyle ile araçla ulaşılabilen Abant, romantik bir hafta sonu geçirebileceğiniz yerler arasında ilk sıralarda bulunuyor.

 

 

bolu göynük seyahat

 

 

BOZCAADA'NIN SAKİN YÜZÜ

Yaz destinasyonlarını tüm kalabalığın çekildiği kış aylarında gezmeyi sevenlerden misiniz? O zaman gerçek Bozcaada'yı yaşamak için aralık ayı en güzel zamanlardan.

Ayazma Plajı'nda yürüyüşe çıkabilir, Polente Feneri'nde gün batımını seyredebilir, şarap mahzenlerinde eşsiz lezzetli şarapları tadabilir, deniz ürünleriyle donatılmış sofralarda adanın en güzel lezzetlerini tadarak Bozcaada'yı en sakin haliyle yaşayabilirsiniz.

 

 

Bozcaada romantik kış

 

 

DİĞER YURT İÇİN ROTALARIMIZI GÖRMEK İÇİN

KEŞFET