Seyahate Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler?

SİZ TATİLE ÇIKMAYA HAZIRSINIZ PEKİ YA VALİZİNİZ?

Seyahat Çantanızda Neler Olmalı?

Pandemi sonrası yaz mevsiminin yaklaştığı şu günlerde tatilciler için de geri sayım başladı. İster sahil kenarında denizin tadını çıkarın, isterseniz de macera dolu bir yolculuğa çıkın öncesinde valiz hazırlama işi sanıldığı kadar kolay ve masum değildir. Son ana bırakılan ve her şeyi alma isteği uyandıran bu şirin valizler en sonunda sığmayan eşyalar ve kapanmayan fermuarlarla işin içinden çıkılmaz bir hal almaya başlar.

 

bavul2

İşte Size Tatil Keyfinizi Kaçırmayacak Pratik Valiz Hazırlama Önerileri:

 • Valiz seçimi valizin yerleştirmesi kadar önemlidir. Kendi başınıza rahatlıkla taşıyabileceğiniz bir model seçerek valiz taşıma işini kolaylaştırabilir ve kaybetme ihtimaline karşı üzerine de adınızı ve telefon numaranızı yazabilirsiniz.

 • Bilet, pasaport gibi önemli belgelerinizi yanınıza aldığınızdan emin olun. Bunun için bütün önemli evrak ve eşyalarınızı taşıyabileceğiniz bir el bagajı hazırlamakla işe başlayabilirsiniz.


  İDG Önerisi: Seyahatlerinde pratik ve şık çözümlerler arayanlar için BAKRAS çantaları rahat kullanımı, sıra dışı ve çarpıcı modelleriyle çanta taşımayı bir zevk haline getiriyor. 
  www.trendyol.com/bakras


  SBKCLTCH629PP-1

 • Alacaklarınızın bir listesini çıkarmak iyi bir fikir olabilir. Bu liste doğrultusunda gereksiz yer tutan eşyaları ayıklayarak boşuna yük taşımamış olursunuz.


  bikini-377487_1920

 • Kıyafetlerinizi seçerken birbirleriyle kombinleyerek kullanabileceğiniz ve kolay kırışmayan parçaları seçmeniz yer tasarrufu açısından önemli bir hareket olacaktır. Her ihtimale karşı yanınıza bir hırka ya da kazak almayı da ihmal etmeyin.

 • Boş ağırlıklardan kurtulmak için şampuan, güneş kremi gibi banyo ve özel bakım eşyaların büyük boyu yerine küçük boylarını tercih edebilirsiniz.

  İDG Önerisi: DIRECT MESSAGE Saç Bakım Serisi ile yıpranmış saçlarınızı yeniden yapılandırabilir ve UV koruması sayesinde güneşin zararları etkilerinden koruyabilirsiniz.  www.directmessage.com.tr  


  1619081196_Direct_Message2


 • Kıyafetlerinizin daha fazla kırışmaması için arada boşluk kalmamasına özen gösterin. Jean ve şortlarını buruşmasını engellemek için rulo yapabilir, boş kalan yerlere de çorap ve havluları sıkıştırabilirsiniz. • accessories-84528_1920


 • Genelde unutulan eşyaların başında cep telefonu, fotoğraf makinesi gibi teknolojik ürünlerin şarj aletleri ve yedek pilleri yer alır. Bunları aldığınızdan emin olun.

 • Gittiğiniz yerlerde alacağınız hediyelik eşyalar ve alışverişleriniz içinde bavulunuzda ufak bir yer ayırmayı unutmayın. Yurtdışına çıkacaklar valizde bisküvi, konserve gibi yedek yiyecekler bulundurabilirsiniz.

 • Her şeyden önemlisi bunun bir tatil olduğunu unutmayın ve sorunlarınızı kısa bir süreliğine olsa da geride bırakarak her anın keyfini çıkarın. 

İyi Yolculuklar

#seyahatçantası #seyahateçıkmadanönce #tatilöncesi #valizhazırlama #tatilçantası #seyahatvalizi #alışverişlistesi #plajşıklığı #plajalışverişi #plajçantası #tatilşıklığı 

KEŞFET