Sömestr’da Çocukları Mutlu Edecek Aktiviteler

YARIYIL TATİLİNDE AİLECE EĞLENCENİN ADRESİ: POLAT PALANDÖKEN

Palandöken Dağı'nın eteklerinde görkemli bir manzaraya karşı konumlanan Polat Palandöken, yenilenen ambiyansı ile sömestir döneminde minik misafirleri ve ailelerini özel hissedecekleri bir tatil imkanı sunuyor. Küçük kayakçılar karın dışında otelin oyun alanındaki aktiviteleriyle tatilin tadını çıkaracaklar.

Çocukların en sevdikleri eğlencelerden biri olan kızakla kayma yanı sıra her detayın düşünüldüğü Mini Club'da da küçük misafirler, eğitmen eşliğinde resim yaparak, oyun oynayarak veya film seyrederek tatillerini değerlendirebilecekler. Kayak keyfinin başladığı Palandöken'de ebeveynler de çocuklarının heyecanlarına ortak olacakları birçok yeniliği deneyimleme fırsatı buluyor.

 

1639647180_Polat_Palandoken_2

 

M1KONYA AVM'DE SÖMESTR TATİLİNE ÖZEL SAFARİ ATÖLYESİ ÇOCUKLARI BEKLİYOR.

M1Konya AVM, sömestrde miniklere eğlenceli vakit geçirtecek atölye programlarını hayata geçirdi. Onlara hem eğlenecekleri, hem de öğrenecekleri bir program sunan AVM, çocuklara ayrıca akranlarıyla sosyalleşebilecekleri bir alan da sağlamış oluyor.

22 - 30 Ocak tarihleri arasında her gün 5 seans olarak ücretsiz yapılacak Safari Atölyesine 4-12 yaş arası tüm çocuklar etkinlik alanında kayıt yaptırarak katılabilecek. "M1Konya AVM'de Safari Var Gelsene" sloganı ile hayata geçirilen atölye programına bir defada en fazla 25 çocuk dahil olabilecek.

 

1642412355_M1Konya_AVM_Somestr_BB

 

YARIYIL TATİLİNİN KEYFİ ELITE WORLD SAPANCA'DA ÇIKARIN.

Elite World Sapanca hem eğlenceli hem de eğitici aktiviteleri ile miniklerin hayatına renk katıyor. Özellikle çocuklara sömestr tatilinde eğlenceli aktivitelerle farklı bir deneyim yaşatmayı hedefleyen Elite World Sapanca, bünyesindeki Gymboree Kids Club'ta miniklere mini disko ve pop corn & sinema keyfiyle de unutamayacakları anlar yaşatıyor.

Bunların yanı sıra minikler müzik aleti yapımı, ebru atölyesi, maske yapımı, dart ve halka atma oyunları, SPA eğlencesi, baskı çalışmaları, origami, kuş sanatı, kapı süsü tasarımı, pizza, kek ve kurabiye yapımı gibi eğlenceli aktiviteler ile de unutamayacakları bir tatil yaşıyor.

 

1642410829_Elite_World_Sapanca_Kids_Club_3

  

AKBANK SANAT'TAN YARIYIL TATİLİNDE ÇOCUKLARA ÖZEL PROGRAM 

Çocukları yıllardır sanatın yaratıcı dünyasıyla buluşturan Akbank Sanat, Yarıyıl tatili için de dopdolu bir program hazırladı. Eğlenceli ve eğitici online atölye çalışmaları ve 50. Yılını kutlayan Akbank Sanat Çocuk Tiyatrosu'nun "Fırtına Çocuk" oyunu ile çocuklar tatil boyunca keyifli anlar yaşayacak.

Akbank Sanat'ın yarıyıl çocuk etkinlikleri programı şöyle;

  • Atık Kumaşlar ve Tutkal ile Mask Atölyesi - 22 Ocak Cumartesi / Akbank Sanat Youtube
  • Akbank Çocuk Tiyatrosu / Fırtına Çocuk - 24 Ocak Pazartesi / Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi
  • Köpük Heykel Atölyesi - 29 Ocak Cumartesi/ Akbank Sanat Youtube

 

1642344583_Akbank___ocuk_Tiyatrosu_2020__3_

 

MAŞA İLE KOCA AYI SAHNE ŞOVUYLA TRUMP AVM'DE 

Yarıyıl tatiline giren çocuklar karne sevincini Maşa ve Koca Ayı ile birlikte yaşayacak. Trump Alışveriş Merkezi, 22-30 Ocak tarihleri arasında Maşa ile Koca Ayı'nın sahne şovuna ev sahipliği yapacak. Çocukların büyük bir ilgiyle ve merakla takip ettiği dünyaca ünlü Maşa ile Koca Ayı, Trump Alışveriş Merkezi'nde çocuklarla bir araya gelecek.

Trump Alışveriş Merkezi'nin B3 katında kurulacak özel sahnede en eğlenceli gösterilerini çocuklar için sergileyecek olan Maşa ile Koca Ayı, çocukların karne coşkusunu birbirinden renkli sürprizlerle paylaşacak. Ayrıca Maşa ve Koca Ayı, gösteri sonunda çocuklara posterlerini hediye edecek.1642416763_Ma__aieKocayaay9

 

ÇOCUKLAR SSM KIŞ OKULU İLE YARIYIL TATİLİNDE SANATLA İÇ İÇE OLACAK.

SSM Öğrenme Programları kapsamında düzenlenen Kış Okulu, 25 Ocak - 4 Şubat 2022 tarihleri arasında, müzede ve çevrimiçi olarak gerçekleşecek atölyelere ev sahipliği yapıyor. Programda 5 - 14 yaş arası çocuk ve gençlere yönelik birbirinden farklı on yedi atölye çalışması yer alıyor.

SSM Kış Okulu'ndaki atölyeler, çocukların tasarım odaklı düşünme becerilerini geliştiren Finlandiya'dan yaratıcı eğitim modeli Arkki Türkiye, İngiltere merkezli sanat okulu Qbicart ve çocuklar için katılımcı demokrasi projesiyle İstanbul Kent Konseyi işbirliğinde gerçekleştiriliyor.


1642058670_Rengarenk_Desenler

 

YARIYIL TATİLİNDE EĞLENCENİN ADRESİ KADIKÖY

Kadıköy Belediyesi'nin "Çocuklar Yarıyıl Şenliğinde Buluşuyor" sloganıyla Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi (HKÇKM), Kozyatağı Kültür Merkezi (KKM), Caddebostan Kültür Merkezi (CKM) ve Barış Manço Kültür Merkezi (BMKM)'nde 22 Ocak - 6 Şubat tarihleri arasında düzenlediği şenlikte çocuklar birbirinden renkli etkinliklerde hem öğrenecek, hem de doyasıya eğlenecek. "Çocuklar Yarıyıl Şenliğinde Buluşuyor" şenliğinin program listesine bu linkten https://kadikoy.bel.tr/documents/file/dosya/YariyilSenligi2022-Revize-Genelge.pdf ulaşabilirsiniz. 

 

1642493497_Yar__y__l___enli__i

 


ENUYGUN, SÖMESTR TATİLİ İÇİN ÖNERDİĞİ ŞEHİR MEKANLARINA DA BİR GÖZ ATALIM. 

MİNİATÜRK

İstanbul Haliç kıyısındaki Miniatürk'te Kızkulesi'nden peribacalarına, Dolmabahçe Sarayı'ndan Balıklı Göl'e Türkiye'deki tüm tarihi ve kültürel eserlerin minyatür kopyaları sergileniyor. Buradaki tek eğlence bu minyatür eserlerle sınırlı değil. Labirent ve satranç alanında çocuklar zeka geliştirici oyunlar oynayarak hoşça vakit geçirebiliyor. Seçtiğiniz takımdan mini futbolcuların sahaya çıktığı Mini Stadyum, rüzgâr, yağmur, kar, dokunma gibi realistik efektlerle zenginleştirilmiş 3 boyutlu helikopter simülasyonu, Miniatürk Gezi Treni, kumandalı tekne, Masal Ağacı gibi farklı aktiviteler de Miniatürk'te sizi bekliyor.

Bilet fiyatları ise: Tam bilet 20 TL, öğrenci 10 TL.1642489581_miniaturk

 


RAHMİ KOÇ MÜZESİ

Miniatürk'ün hemen yanında Haliç kenarında çocuklarınızla birlikte gezebileceğiniz bir başka yer de İstanbul Rahmi Koç Müzesi. Türkiye'nin sanayi gelişimini yakından izleyebileceğiniz bu müzede klasik otomobiller, bisikletler, denizaltı, gemi gibi pek çok araç sergileniyor. 14. yüzyıla ait gök küresi gibi önemli gözlem ve ölçüm aletlerini kapsayan bilimsel aletler koleksiyonu, Atatürk Bölümü, 19. yüzyıla ait Kosta Usta Motor Tamir Atölyesi, Sandal Yapım Atölyesi, Fenni Aletler Dükkanı, Eczane, Kunduracı, Demirci gibi dükkan ve atölyelerin gerçeğe uygun olarak yeniden canlandırıldığı Yaşayan Geçmiş Bölümü de mutlaka görülmeli... Müzenin giriş ücreti yetişkinler için 35 TL, çocuklar için ise 15 TL.

İstanbul'daki bu müzenin bir benzeri de Ankara Altındağ'da bulunuyor. Ankara Rahmi Koç Müzesi'nin giriş ücreti ise yetişkinler için 20, çocuklar için ise 10 TL.


İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ

Yazar Sunay Akın sahip olduğu Göztepe'deki tarihi köşkü, her türden oyuncağın bulunduğu bir müzeye çevirmiş. Müzede Sunay Akın'ın 20 yılda 40'ı aşkın ülkedeki antikacılardan ve açık artırmalardan satın aldığı oyuncaklar ve onların tarihiyle ilgili anlatımlar bulunuyor. Oyuncaklarla ilgili aradığınız her şey bu müzede var. Müzenin giriş ücreti yetişkinler için 40, öğrenciler içinse 25 TL. Oyuncak müzesi Bağdat Caddesi'ne 5 dakikalık mesafede... Müzedeki gezinizin ardından Bağdat Caddesi'nde keyifli bir mola verebilir ya da gezebilirsiniz.


ESKİŞEHİR SAZOVA BİLİM KÜLTÜR VE SANAT PARKI

Eskişehir'in en büyük parkı olma özelliğine sahip, 400 bin metrekarelik araziye kurulu Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı'nda Masal Şatosu, Kalyon Gemisi, Bilim Deney Merkezi, Sabancı Uzay Evi ve Eti Su Altı Dünyası gibi görülecek çok şey bulunuyor. Çocukların çok eğleneceği parkta, eskiden fabrika işçilerinin ulaşımını sağlayan dekovil tren buraya gelenlere nostaljik bir tur fırsatı da sunuyor.

 

1642489576_eskisehir_sazova

 

KALAMIŞ BUZFEST

Kadıköy Belediyesi Aralık ayında Kadıköy'de bir açık hava buz pisti kurdu. Hem yetişkinlerin hem de 4 yaş üstü çocukların yararlanabileceği buz pisti, çocukları buz sporlarıyla tanıştırmak için iyi bir fırsat. Üstelik etkinliğin ilk 10 dakikasında katılımcılara toplu olarak paten kayma hakkında genel eğitim de veriliyor. Buradaki tek eğlence buz pateniyle sınırlı değil. Buz kaydırağı alanında şişme botlarla kaydıraktan kayarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Buz pisti, 28 Şubat 2022 Pazartesi gününe kadar 10.00 - 22.00 saatleri arasında açık olacak.

Ücretler ise şöyle: Buz pisti tek seans 30 TL, Buz kaydırağı tek seans 20 TL.

 

ANKARA HARİKALAR PARKI

Ankara Sincan'da bulunan Harikalar Parkı, Avrupa'nın en büyük parklarından biri. Harikalar Parkı'nda 3 adet büyük "Oyuncakistan" ve 9 adet de küçük oyuncak grubu bulunuyor. Parkta yer alan Masal Adası'ndaki çizgi film karakterleri ve masal kahramanları ise küçükler kadar büyüklerin de ilgisini çekiyor. 1 milyon 320 bin metrekare alana sahip parkta parkın konseptine uygun tasarlanmış yapılar, suni göletler, go-kart, kaykay pisti, model gemi yüzdürme alanı, model araba pisti, halı sahalar, basket sahaları, tenis kortları, yürüyüş yolları ve piknik alanları bulunuyor.1642489567_ankara_harikalar_parki

 

İSFANBUL

Türkiye'nin en büyük temalı parkı İsfanbul özellikle 4-12 yaş grubu çocuklarınızın eğlenebileceği bir yer. Adalet Kulesi'nden King Kong'a, Bir Zamanlar İstanbul'dan Nefeskesen'e birçok farklı oyun ünitesi ve alanın yer aldığı İsfanbul'da yeme-içme alanları ve mağazalar da bulunuyor. Bilet fiyatı 129 TL. 

 

ÖRAV YARIYIL ATÖLYELERİ BAŞLIYOR. 

Eğitimcilerin mesleki ve kişisel gelişimine destek sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Türkiye'nin ilk ve en etkin sivil toplum kuruluşu ÖRAV'ın, 2021-2022 eğitim öğretim dönemi yarıyıl tatilinde düzenleyeceği atölyeler başlıyor. 24 farklı konu başlığını kapsayan atölyeler, sömestr döneminde öğretmenlerin hem gelişimlerine katkı sağlamayı hem de keyifli ve verimli bir tatil geçirmelerini hedefliyor.

 

1642666180_atolye_yariyil_2022_post

 

MACERACI YÜZGEÇLER ÇOCUKLARLA YAN YANA GELİYOR. 

Minika Çocuk kanalının yerli çizgi dizisi "Maceracı Yüzgeçler"in sevilen karakterleri Axis İstanbul AVM'de çocuklarla buluşuyor. 22-23 Ocak günlerinde Minika Çocuk kanalının en sevilen yerli çizgi dizilerinden "Maceracı Yüzgeçler"in karakterleri çocuklarla buluşacak. Ücretsiz etkinlik kapsamında, İstanbul Boğazı'nın derinlerinde yaşayan Biba'nın dostları Taka Hamsi ve Alesta ile beraber yaşadığı kış macerası eğlenceli gösterilerde anlatılacak ve -1. kattaki tüm gösterilere iki yaş ve üzeri çocuklar katılabilecek.

 

İSTANBUL AKVARYUM'DAN SÖMESTİRE ÖZEL ÖĞRETİCİ ETKİNLİKLER

17 bin kara ve deniz canlısına ev sahipliği yapan dünyanın en büyük tematik akvaryumu İstanbul Akvaryum'da 22 Ocak'ta başlayacak sömestir tatiline özel olarak birbirinden öğretici etkinlikler düzenlenecek. Deniz temizliği konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenecek etkinlikler kapsamında geri dönüşüm atölyesi, interaktif hikaye anlatımları ve ebeveynlere yönelik "Geleceği Besle" söyleşisi düzenlenecek.

 

1642663219_C53A8921

 

SÖMESTR TATİLİNDE UZAYA YOLCULUK KEYFİ

HUPALUPAEXPO tarafından Metropol İstanbul içinde 2.300 m2 büyüklüğünde alana kurulan NASA Uzay Sergisi, sömestr tatilinde ziyaretçilerini bekliyor. Sadece çocukların değil büyüklerin de ilgisini çekecek, bilgisini tazeleyecek ve eğlendirecek NASA Uzay Sergisi'nde NASA'nın uzay görevlerine tanıklık etmiş kıyafetler, yiyecekler, yazılı materyallerden oluşan 200 parça, gerçek Ay Taşı, aralarında Saturn V'in de olduğu roketlerin kopyaları ve tam boyutlu uzay aracı modelleri görülebilir.

Bilet fiyatları ise hafta arası 90 lira tam, 75 lira indirimli; hafta sonları 120 lira tam, 100 lira indirimli olarak belirlenmiş. 

 

1642660421_Gorsel_8

 


SAĞLIKLI EĞLENCE FLYZONE TÜM ŞUBELERİYLE SÖMESTR'A HAZIR

Hem sosyalleşirken hem de spor ve eğlenceyi bir arada sunan Flyzone Trambolin Parklar yeni parkurları ve adrenalin yaşatan yeni üniteleriyle de dikkat çekiyor. Dev trambolin parkurları hem amatör, hem de profesyonel sporculara da hizmet veriyor. Survivor parkurlarıyla da eğlenceyi zirveye taşıyan Flyzone, grup aktiviteleri ve doğum günü partilerine de ev sahipliği yapıyor.


1642650913_FLYZONE02

 

KUKULİ MÜZİKALİ SÖMESTR TATİLİNDE ÇOCUKLARLA 

Animasyon dizi Kukuli Müzikali. 29 Ocak Cumartesi günü Mall of Antalya Gösteri Merkezi Büyük Salon, 30 Ocak Pazar günü Isparta Belediyesi Kültür Merkezi, 1 Şubat Salı günü Caddebostan Kültür Merkezi Büyük Salon, 2 Şubat Çarşamba günü Mall of İstanbul MOİ Sahne'de vereceği konserle tüm sevenlerini şarkı söylemeye davet ediyor.1642595461_Kukuli__5_

 

SÖMESTR TATİLİNİN EN FOTOJENİK ADRESİ MUSEUM OF SELFIES

Museum of Selfies'de ziyaretçiler; ikonik fotoğraf alanlarında sosyal medya hesaplarında büyük ilgi görecek havalı selfie'ler çekiyor. "Sadece hayalini kurabildiğiniz mekanlarda akıllara durgunluk veren fotoğraflarınızı çekin" mottosuyla yola çıkan Museum of Selfies'e gelenler dünyaya tersinden bakıyor, altın banyosunda keyif yapıyor, emoji havuzunda yüzüyor, Game of Thrones tahtında oturuyor ya da Leonardo da Vinci'nin en bilinen eserlerinden Mona Lisa'nın önünde selfie çektiriyor. Michelangelo'nun üç yılda tamamladığı ünlü Davut Heykeli'ni devirip hiçbir şey olmamış gibi önünde selfie çektirme hakkı ise yine sadece MOS ziyaretçileri için mümkün... 

 

1642502913_MOS

 


ÇOCUKLARIN HAYALLERİ RESİMLERDE KALMASIN.

OMO'nun destekleriyle Aktif Yaşam Derneği tarafından düzenlenen Okul Dışarıda Günü'nde Kocamustafapaşa İlkokulu öğrencileri "geri dönüşüm yapılan temiz bir dünya" hayallerini resmettiler ve bu resim ayrıştırılmış plastik atıklar kullanarak dev bir enstalasyona dönüştürüldü. 

Temiz bir gezegen ve onun üzerinde yeşeren bir hayatı sembolize eden çalışma, 24 Ocak 2022 tarihinden itibaren üçer günlük sürelerle Kadıköy Metro İstasyonu, Taksim Metro İstasyonu ve Gayrettepe Metro İstasyonu'nda sergilenecek. Ardından eser 4 Şubat tarihinden itibaren 1 ay boyunca İstanbul Oyuncak Müzesi'nde ziyaretçilerle buluşacak. Bu süre boyunca ziyaretçiler biriktirdikleri plastik atıkları da OMO'nun müze bahçesine yerleştirdiği geri dönüştürülebilir atık ünitesine bırakma imkânı bulacak.

 

1643008500_OMO_Plastik_Enstalasyon_4

 


BEYLİKDÜZÜ MİGROS AVM'DE HER GÜN EĞLENCE 

Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi, sömestr tatilini dopdolu bir programla karşılıyor. 22 Ocak - 6 Şubat tarihleri arasında her gün birbirinden farklı eğitici ve öğretici çocuk atölyeleri düzenleyecek. Alışveriş Merkezi'nin -1. katındaki etkinlik alanında gerçekleşecek atölyeler her gün 13.00-14.00-15.00-16.00 ve 17.00 saatlerinde 5 seans şeklinde yapılacak.

 

1642747188_Beylikd__z___Migros_AVM_S__mestr_Etkinlikleri

 

 

 

 

 

KEŞFET