Sonbahar’da MORDOĞAN'a Gidiyoruz.

İlk Defa Mordoğan'a Gidiyoruz.

"Eylül toparlandı gitti, Ekim'de gider bu gidişle..."

Bu kıyılarda en güzel mevsimdir #sonbahar, tatilciler gitmiş, yazlıkçılar çekilmiş, hava ne soğuk ne de sıcak, yörenin yerleşik halkı üzüm hasatını bitirmiş, zeytin hasatına hazırlanırken, bu güzel koyları gezip fotoğraflamak da bize düşüyor.


Yıldırım Çevik 
istiridye_kabuguIMG_20211022_151934

İzmir'in en güzel koylarına sahiptir #KaraburunYarımadası hele eski yolu takip ederek giderseniz her girintide ayrı bir güzellik saklıdır. #Gülbahçe'den girip #Balıklıova'yı geçtikten sonra ulaşırsınız Mordoğan'a. 

Bir çok rivayetden birine göre gün doğarken; kırmızı ve mor renk hakim olurmuş onun için adı #Mordoğan olmuş. Şehrin limanında denize girilebilen bir kumsalı olmasına rağmen, etrafında #Manal, #Ardıç ve #Ayıbalığı koylarına sahiptir.IMG_20211022_151726IMG_20211022_151705

#Ege'de nesli tükenen #orfoz balığına adanmış bir balıkçı heykeli bulunmaktadır. Sahildeki eski #yeldeğirmeni fotoğrafçılar için güzel bir mekan. Balıkçılıkla ünlenen bu sahil şehrine rüzgarlı bir günde giderseniz ve #balıkekmek yeme hayaliniz varsa şu cevabı alabilirsiniz. 'Üzgünüm fırtınadan dolayı bugün sardalyacılar çıkamadı."

#sizlerdengelenler #ilkdefagidiyorum #ilkdefa #ilkdefamordoğan #ilkdefakaraburun #karaburunsahil #mordogan #mordoğanköyü #mordoğankaraburun #pozitifsonbahar #izmirmordoğan #izmirkaraburun #sonbaharseyahatleri #sonbahargezileri #hayatkeşfedeğer

 

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARINA ULAŞMAK İÇİN:

İlk Defa 'GERMİYAN KÖYÜ'ne Gidiyorum

İlk Defa 'KARABURUN'A Gidiyorum

İlk Defa 'URLA ÖZBEK KÖYÜ'ne Gidiyorum

İlk Defa 'URLA SANAT SOKAĞI'na Gidiyorum

İlk Defa Efes Antik Kenti'ne Gidiyorum

KEŞFET