Türkiye’nin Gizli 8 SEYAHAT Destinasyonu

Türkiye, yaz tatili için oldukça geniş bir yelpazede seçenekler sunuyor. Ünü Türkiye'yi aşarak dünyanın pek çok yerindeki turistin gözde lokasyonları arasına giren beldelerimiz var. Bu yıl, tatilciler içinde bulunduğumuz gündem nedeniyle kalabalıktan uzakta tatil yapmayı tercih ediyor. İşte bu farkındalıkla enuygun.com, pandemi sonrası #tatilrotasını doğaya çevirmek isteyenler için;


Türkiye'nin gizli kalmış 8 destinasyon önerisi:  


5dfb46eb4fb2973551f830fa5f3f3cb0

BİRGİ KÖYÜ, İZMİR 

#BirgiKöyü, herkesin hayallerini kurup bir gün yaşamak istediği #EgeKöyü tanımıyla birebir örtüşen yerlerden birisi... Yeşile boğan çınar ve ceviz ağaçları, ahşap pencereli taş evleri ve sakin sokaklarıyla tüm misafirlerini büyülüyor. Tarih boyunca Frigler, Persler, Bizanslılar, Romalılar ve Osmanlılar'a ev sahipliği yapmış olan bu kadim köy, UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesi'ne de alınmış. Sakin bir tatil geçirmek isteyenler için ideal bir lokasyon. Köyün tarihi atmosferini yakalamak için #taşevlere kurulmuş #butikotellerde konaklayabilirsiniz.


1593420467_Enuygun.com__Birgi_K__y______zmir

 

KÜÇÜK KARGI KOYU, MUĞLA 

Adeta doğal bir akvaryuma benzeyen #KüçükKargıKoyu, dalış meraklılarını kendine çağırıyor. Sadece su altı güzellikleri değil serin bir rüzgara ve hoş bir kokuya sebep olan sığla ağaçları da burayı unutulmaz kılan farklı özelliklerden bir kaçı. Kalabalıktan uzakta, huzur dolu bir #tatilisteyenler için oldukça ideal.


1593420465_Enuygun.com__K______kKarg__Koyu_Mu__laPALAMUTBÜKÜ, DATÇA  

Türkiye'nin doğayla en iç içe köşelerinden biri olan #DatçaYarımadası, her bir koyuyla ayrı ayrı görenleri kendine aşık ediyor. Zeytin ve badem ağaçlarıyla süslenmiş cennetten bir köşe olan #Palamutbükü, #masmavidenizi ve #dalışnoktalarıyla huzurlu bir adres noktası olarak tatilcileri çağırıyor. Palamutbükü'ne en yakın havalimanı 90 kilometre uzaklıkta olan #Bodrum #MilasHavalimanı. #BodrumMarina'dan kalkan #Datça feribotlarıyla ilçe merkezine gelerek Palamutbükü'ne giden araçlara binebilirsiniz.


1593420470_Enuygun.com_Palamutb__k___Dat__aKEKOVA, ANTALYA 

#Kekova, #Demre ve #Kaş arasında bulunan #Kaleköy, #Üçağız ve Kekova'yı kapsayacak bir bölgenin adı. Kekova'nın en önemli özelliği ise antik çağlardan bugünlere kadar kalan arkeolojik eserlerin su seviyesinin yükselmesiyle birlikte su altında kalması... Bu Batık Şehir aslında burayı eşsiz kılıyor. #Dalışseverlerin hayalleri arasında burada dalış yapmak mutlaka var. Dalışla ilgilenmeyenler bile bu #BatıkŞehir'den büyülenecek! Kekova'ya ulaşmak için en kolay seçenek Kaş Otogarı'na direkt sefer yapan otobüslere binmek. #KaşOtogarı'ndan Kekova'ya ulaşmak için ise taksi kullanabilirsiniz.


1593420469_Enuygun.com_Kekova_AntalyaBÖRDÜBET KOYU, MARMARİS  

Bördübet Koyu'nda ormanın ev sahipliği yaptığı kuş türlerinin sesleri arasında doğanın kalbinde olmanın huzuru insanın iliklerine kadar işleyebiliyor. #Bördübet'te Kız Kumu Plajı ve Bayır Köyü de gizli kalmış #doğaharikası manzaralarıyla kendine hayran bırakıyor.


1593420465_Enuygun.com_B__rd__bet_Koyu_Marmaris

GİDEROS KOYU, KASTAMONU

Doğal güzellikleriyle ün salmış Karadeniz'e her gidildiğinde bambaşka bir yer keşfedilebilir, bambaşka bir macera yaşanabilir. Kastamonu'nun Cide ilçesinde bulunan #GiderosKoyu da keşfedilmemiş noktalardan biri. Kestane, kayın, meşe, çam ve şimşir ağaçlarının ortasında yer alan Gideros Koyu, Karadeniz'in dalgalı sularının aksine sakin bir denize sahip. Bu koyda yüzmenin tadını çıkardıktan sonra yeni tutulmuş taptaze balıkların tadına bakmak da mümkün. Farklı çeşitte balıkların yanı sıra #Kastamonu'nun #yöresellezzetleri de denenmesi gerekenler arasında.


1593420468_Enuygun.com_GiderosKoyu_Kastamonu

 

AKGÖL, SİNOP  

Karadeniz'in en güzel şehirleri arasında ilk sıralarda yer alan Sinop, Akgöl'e de ev sahipliği yapıyor. Yaklaşık 3 dönümlük bir alanı kaplayan Akgöl, ağaçlarıyla da meşhur. Günübirlik piknikler ya da doğayla iç içe bir kamp tatili için harika bir nokta. #sinop #akgöl 


1593420468_Enuygun.com_Akgol_Sinop

ÇİLİNGOZ TABİAT PARKI, İSTANBUL 

İstanbul'da yaşayanlar ve bu yaz çok uzaklara gitme fırsatı olmayanlar için 3Çatalca ilçesinde bulunan #ÇilingozTabiatParkı ideal. İstanbul'dan çok uzaklaşmadan kalabalıklardan ve şehrin stresinden uzaklaşılabilecek bir #destinasyon. İster günübirlik ziyaret edilebilir ister çadır ile hafta sonu #kampgezisi düzenlenebilir.


1593420462_Enuygun.com___ilingoz_Tabiat_Park______stanbul_2

KEŞFET