Yılbaşında Ekmeğinizi Kendiniz Yapın.

Ekmeğiniz Yeni Yılda Tam İstediğiniz Saatte Hazır...

Arzum Panetti Ekmek Yapma Makinesi'nin 15 saate kadar gecikmeli başlatmaya izin veren dahili zamanlayıcı ile ekmekleriniz tam da istediğiniz zamanda sıcacık hazır. Dilerseniz yeni yıl sabahı ekmek kokusuyla uyanabilir veya yılbaşı sofranızda dumanı üstünde sıcacık bir Kuru Domatesli Zeytinli Fransız Ekmeği servis edebilirsiniz. Pişirmeden sonra otomatik olarak 1 saat boyunca kendini sıcak tutma fonksiyonuyla ise her zaman sıcak servis yapmanız da mümkün.1638255350_Arzum_Panetti_Ekmek_Yapma_Makinesi___still_life_

Panetti'de Her Şey Sizin İçin Tasarlandı...

Arzum Panetti Ekmek Yapma Makinesi sizin için tüm detayları düşündü. Ölçü kabı ve kaşıkları ile tariflerinizi kolayca uygulayabilirsiniz. Geniş kontrol panelinden arzu ettiğiniz tüm ayarlamaları yapabilir, LCD ekran penceresinden takip edebilirsiniz. Çıkarılabilir ve yapışmaz haznesi sayesinde temizleme rahatlığı sunan pişirici, gözlem penceresiyle de kapağı açmadan pişirme sürecinin takip edilmesini sağlıyor.

Panetti'nin kullanım kolaylığını ve pişirme keyfini yaşamak için yılbaşı sofranıza lezzet katacak Kuru Domatesli Zeytinli Fransız Ekmeği tarifini deneyebilirsiniz.

KURU DOMATESLİ ZEYTİNLİ FRANSIZ EKMEĞİ

Malzemeler:

3 su bardağı un
150 ml su
40 ml süt
2 yemek kaşığı zeytinyağı
1,5 yemek kaşığı şeker
1 çay kaşığı tuz
1,5 çay kaşığı kuru maya
1 adet büyük domates (rendelenmiş)
70 gr kuru domates
50 gr siyah zeytin
5 gr taze biberiye


Hazırlanışı:

Öncelikle kuru domates, zeytin ve taze biberiyeleri bir doğrayıcı veya bıçak yardımı ile ince ince kıyın. Daha sonra Arzum Panetti Ekmek Yapma Makinesi'nin pişirme haznesini çıkartıp sırasıyla su, süt, zeytinyağı ve rendelenmiş domatesi hazneye ekleyin. Üzerine yine sırası ile şeker, tuz, un ve kuru mayayı ilave edin. Daha önceden kıydığınız kuru domates, zeytin ve taze biberiyeleri ekleyip hazneyi cihazın içerisine yerleştirin. Saat yönünde çevirerek yuvasına oturtup kapağını kapatın.

Program menüsünden 2 numaralı Fransız ekmeği seçeneğine getirerek hamur miktarını 750 gr. olarak ayarlayın. Kabuk rengi seçimini orta olarak ayarlayın ve başlat tuşuna basın. Programın bitiminde kapağı açıp hazneyi dışarı çıkartın. Ekmeğinizi haznesinde 10 dakika kadar dinlendirdikten sonra hazneyi ters çevirerek çıkartın. Afiyet olsun.

KEŞFET